Definiowanie piękna

Co jest piękne? „Wyraziste brwi,  zmysłowe oczy, garbek na nosie”  mówi Bobbi. Nie chodzi o to,  aby wyglądać idealnie. Chodzi o to,  abyś wyglądała jak Ty, tylko jeszcze  piękniej i z większą dozą pewności  siebie.”

Początki Bobbi

Już jako młoda dziewczyna Bobbi fascynowała się makijażem.
Zaczynała jako nastolatka w niewielkim sklepie kosmetycznym. Później Bobbi zdobyła dyplom magistra sztuk pięknych z makijażu teatralnego na Emerson College w Bostonie.
Po uzyskaniu dyplomu przeniosła się do Nowego Jorku, aby robić karierę w zawodzie wizażystki. Talent i zapał Bobbi zadecydowały o tym, że zdobyła upragnioną pracę w takich magazynach jak amerykańskie Vogue czy Self.
Współpracowała tam z największymi fotografami, byli to m.in. Bruce Weber i Arthur Elgort oraz top modelkami takimi jak Naomi Campbell, czy Tatianą Patitz.
Wielka idea Bobbi

Po dziesięciu latach pracy jako wolny strzelec, Bobbi zaczęła pracować nad pomadką, która „nie miała zapachu, nie była ani sucha, ani tłusta i wyglądała jak usta, tylko lepiej”,
mówi. W 1991 roku jej 10 pomadek zadebiutowało
w Bergdorf Goodman pod nazwą „niezbędnik” Bobbi Brown.
Spodziewała się sprzedać 100 sztuk w pierwszym miesiącu, okazało się, że sprzedała 100 sztuk już pierwszego dnia.

bobbi brown kielce

Narodziny
Bobbi Brown Cosmetics

Poszerzając swoją kolekcję, Bobbi stworzyła podkłady na bazie koloru żółtego, rewolucjonizując ówczesny makijaż twarzy.

Ta zmiana w przemyśle kosmetycznym zwróciła uwagę imperium kosmetycznego Estée Lauder, które nabyło Bobbi Brown Cosmetics w 1995 roku, zaledwie cztery lata po powstaniu firmy. Obecnie Bobbi Brown posiada kreatywną kontrolę nad marką.
Bobbi dziś

Bobbi cały czas udoskonala swój warsztat, tworząc makijaże na wybiegach w trakcie Nowojorskiego Tygodnia Mody, pracując z uznanymi projektantami, takimi jak Rachel Roy, J. Mendel, Erin Fetherston, Tory Burch i Cynthia Rowley.

Bobbi często pojawia się w programach telewizyjnych, takich jak The Today Show, czy The Oprah Winfrey Show, a jej porady są publikowane na łamach wielu magazynów na całym świecie.

Poza tym Bobbi zawsze można znaleźć tam, gdzie zaczynała swoją karierę – na planie zdjęciowym.
Bobbi nadal jest ulubioną wizażystką znanych osobistości i magazynów mody.

Bobbi to także autorka książek, która znalazła się na liście najlepiej sprzedających się autorów New York Times. Napisała pięć książek o makijażu i stylu życia: Bobbi Brown Beauty, Bobbi Brown Teenage Beauty, Bobbi Brown Beauty Evolution, Bobbi Brown Living Beauty oraz Bobbi Brown Makeup Manual.