Nioxin logo (Kopiowanie)

NIOXIN korzysta z zaawansowanych technologii w celu zapewnienia grubszych, mocniejszych i gęściej wyglądających włosów. Nasze zaangażowanie w innowacje, poparte badaniami, daje nam możliwość pomocy ponad 50% ludzi na świecie borykającym się z problemem cienkich i przerzedzonych włosów.

NIOXIN miał swój początek w roku 1987, kiedy jego założycielka doświadczyła przerzedzenia włosów po urodzeniu pierwszego dziecka i rozpoczęła badania nad możliwościami leczenia skóry głowy za pomocą metod pielęgnacyjnych. Do tego momentu osoby z cienkimi i przerzedzonymi włosami miały niewiele możliwości uzyskania pomocy. Zaawansowana technologia NIOXIN zapewnia realne rozwiązania dla maksymalnej poprawy wyglądu Twoich włosów i przekształcenia przemysłu pielęgnacji włosów, aby nieść nadzieję i pewność siebie kobietom i mężczyznom na całym świecie.

MAKSYMALNE WYKORZYSTANIE  WIZYTY W SALONIE

Twoja konsultacja ze stylistą NIOXIN prawdopodobnie będzie różniła się od Twoich poprzednich doświadczeń.

Nasi styliści są specjalnie szkoleni w zakresie przyczyn przerzedzania włosów i będą w stanie zaproponować Ci rozwiązanie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Przedstawiamy pięć najlepszych wskazówek dla maksymalnego wykorzystania wizyty.

  • Zrozum rolę stylisty. Może on udzielać informacji i porad, ale jedynie lekarz jest w stanie stwierdzić, czy u podłoża Twojego przerzedzenia włosów leży choroba.
  • Przygotuj sobie pytania, jakie będziesz chciał/-a zadać swojemu styliście. Jeśli nie będzie on znał odpowiedzi, zapytaj czy może wskazać wiarygodne źródło informacji.
  • Bądź szczery/-a w kwestii tego jak czujesz się z powodu Twoich włosów. Twój stylista to zrozumie i pokaże Ci jak układać włosy, aby wydawały się bardziej gęste.
  • Bądź otwarta/-y na rady. Twój stylista nie próbuje jedynie sprzedać Ci produktów, ale chce abyś wyglądał/-a dobrze i czuł/-a się dobrze.
  • Bądź pewna/-y. Jeśli nie rozumiesz czegoś albo nie jesteś pewna/-y konkretnego stylu – powiedz to.

ZNANE PRZYCZYNY I CZYNNIKI PRZERZEDZANIA SIĘ WŁOSÓW ODKRYJ 6 PRZYCZYN CIENKICH WŁOSÓW

Skłonności genetyczne

Wypadanie włosów jest często spowodowane dziedzicznymi skłonnościami, do których należą zachwiania hormonalne związane z wiekiem. Jest to spowodowane przemianą testosteronu w toksynę zwaną dihydrotestosteronem (DHT) i jest dziedziczne zarówno po matce, jak i ojcu.

Stres i trauma

Stres może powodować wzrost poziomu testosteronu, który po przemianie w DHT, zakłóca cykl wzrostu włosów. Stres także zwęża naczynia krwionośne i hamując przepływ krwi, ogranicza wchłanianie tlenu, substancji odżywczych i witamin przez mieszki włosowe.

Odżywianie i dieta

Twoja dieta odgrywa znaczącą rolę w problemie cienkich włosów. Spożywanie dużej ilości tłuszczy pochodzenia zwierzęcego, gwałtowna utrata masy ciała, płynne diety białkowe mogą powodować niedobór aminokwasów, biotyny, żelaza, białek i cynku – wszystkich elementów, które są niezbędne dla mocnych i zdrowych włosów.

Zdrowie

Istnieje kilka czynników o podłożu zdrowotnym, które mogą powodować przerzedzanie włosów, szczególnie nieprawidłowe funkcjonowanie tarczycy – organu odpowiedzialnego za produkcję hormonów oraz naturalne zmiany hormonalne, występujące u kobiet w okresie poporodowym i menopauzy

Czynniki środowiskowe

Substancje zanieczyszczające powietrze i wodę – chlor, metale i minerały mogą pozostawać na skórze głowy i włosach po każdym codziennym myciu głowy, przyczyniając się tym samym do przerzedzania włosów. Substancje zanieczyszczające, takie jak pseudo-estrogeny i toksyny znajdujące się w naszym organizmie również stanowią istotny czynnik tego problemu

Lekarstwa

Mieszki włosowe są niezwykle wrażliwe na wszelkie zmiany w organizmie. Jakakolwiek terapia hormonalna (również metody antykoncepcyjne) mogą powodować przerzedzanie sie włosów, tak samo jak sterydy, chemioterapia oraz leki na ciśnienie krwi, cukrzycę, choroby serca i trądzik.

 

PIERWSZE SYMPTOMY JAK PRZEWIDZIEĆ, CZY PROBLEM PRZERZEDZONYCH WŁOSÓW DOTKNIE CIĘ W PRZYSZŁOŚCI.

NIE ISTNIEJE JEDNA PRZYCZYNA PRZERZEDZANIA WŁOSÓW; JEST ICH WIELE

Problem cienkich włosów, którym brakuje objętości dotyka kobiety i mężczyzn w każdym wieku. Przyczyny mają często podłoże genetyczne, jak również są charakterystyczne dla określonych etapów w naszym życiu. Komórki włosowe reprodukują się najszybciej spośród wszystkich komórek naszego ciała, a przez to są niezwykle wrażliwe na zmiany naszego zdrowia lub środowiska. Walka z przerzedzaniem włosów zaczyna się od zrozumienia przyczyny problemu i czynników mu sprzyjających, jak również od rozpoznania pierwszych znaków ostrzegawczych, na które należy zwracać uwagę.

PROBLEMY SKÓRY GŁOWY

Łojotok to zaburzenie działania gruczołów łojowych, które wydzielają nadmiar sebum, które gromadzi się na skórze głowy. Nadprodukcja sebum jest sygnałem ostrzegawczym sugerującym zaburzenia równowagi hormonalnej, które często prowadzą do wypadania włosów.

CODZIENNE WYPADANIE WŁOSÓW

Nadmierne wypadanie włosów ma miejsce jeśli dziennie wypada 100 lub więcej włosów, które nie odrastają w tym samym tempie, wskazując na problem przerzedzonych włosów.

Nadmierne owłosienie na ciele

Nadmierne owłosienie ciała u mężczyzn może oznaczać zwiększone ryzyko przedwczesnego łysienia; ryzyko jest o 50% większe jeśli mężczyzna ma w pełni owłosiony tors, o 70% większe jeśli mężczyzna ma owłosienie na torsie, ramionach i plecach i aż o 90% większe jeśli owłosienie pokrywa całe ciało. Nadmierne lub niespodziewane pojawienie się owłosienia na ciele u kobiet może wskazywać na te same zaburzenia równowagi hormonalnej i również powodować przedwczesną utratę włosów.

PROBLEMY SKÓRNE

Trądzik to stan zapalny gruczołów łojowych wywoływany przez nadmiar wydzieliny – sebum w porach skóry i jest często efektem ubocznym zmian hormonalnych. Trądzik jest przejawem zaburzonej równowagi hormonalnej, która często prowadzi do przedwczesnego przerzedzania się włosów.

Sprawdź produkty Nioxin w naszym salonie lub sklepie internetowym: http://sklep.she-he.pl/pl_PL/producer/Nioxin/6

Salon Fryzjersko Kosmetyczny She He Salon fryzjersko kosmetyczny She & He galeria zdjęć