logo_sebastian (Kopiowanie)Szanghaj, Berlin, San Francisco, Sao Paulo – miasta tylu, które są z boku klasycznych stolic mody. Co je wyróżnia? Ta sama rzecz, która jednocześnie je łączy tj. wspólne marzenie o byciu innym.
Podświadoma próba by zapomnieć o reszcie świata i iść naprzód, aby stworzyć własną i przełomową markę stylu. Zawsze czułam, że styl to rodzaj podróży, którą należy dobrze przeprowadzić. Od czasów dzieciństwa, kiedy przemieszczałam sią z miasta do miasta, zdałam sobie sprawę, że ubrania, które nosimy są istotnym elementem naszej tożsamości i zmieniają się w zależności od miejsca pobytu. Wysłana przez SEBASTIAN PROFESSIONAL w podróż po świecie, aby udokumentować różnorodność miast pod względem stylu, znalazłam najlepszy sposób aby zrozumieć multi kulturowość poprzez wszechstronność stylu. Produkty do włosów takie jak Craft Clay, Whipped Crème, Trilliant i Mousse Forte są idealnymi partnerami do podróży. Są na tyle wszechstronne i uniwersalne, że można ich używać na wszystkich typach włosów, w każdej sytuacji i niezależnie od miejsca w którym jesteś. Żadne z miast nie jest takie samo. Każde z nich ma własny styl życia, otoczenie, kulturę i historię. Każde z nich stanowi odrębną inspirację.
Seema Hamid
Kurator stylu SEBASTIAN PROFESSIONAL

 

 

Postanowiliśmy się przyjrzeć firmie Sebastian Professional. Początek istnienia tej marki jest niesamowicie interesujący. Historii Sebastian Professional sięga kolorowych lat siedemdziesiątych. John Sebastian Cusenca wraz ze swoją żoną Geri Cusenza i bratem Tony postanowili stworzyć markę o nazwie Sebastian. Był to okres kiedy Geri Cusenza zaczęła tworzyć fale na włosach w swój indywidualny, nowatorski sposób. To właśnie ona była stylistką Barbry Streisand. Podczas jednych z przygotowań do sesji zdjęciowej związanej z powstaniem nowego albumu, Geri miała za zadanie zrobić wyjątkowe fale na włosach artystki.  By stworzyć znany nam wszystkim jej look z lat 70. musiała spędzić cały dzień na zaplataniu i rozplataniu jej warkoczy. Znużona tymi działaniami postanowiła uprościć sobie życie i stworzyła karbownicę, sprzęt, który ułatwił jej pracę i skrócił czas wykonania fryzury.

Dwa lata później firma Sebastian zaczęła sprzedawać profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji włosów. Ich produkty takie jak Shaper Hairspray i Potion 9 stały się produktami pożądanymi przez stylistów. Po wielkich sukcesach nastało kilka chudych lat, gdzie klienci zapomnieli o tej marce. W 2008 po tym jak marka Sebastian została dołączona do grupy Product & Gamble zaczęła na nowo być zauważana świecie fryzjerstwa. Rebranding oraz udoskonalenie produktów pozwoliło im na nowo być w czołówce najlepszych profesjonalnych kosmetyków fryzjerskich.

Sebastian to obecnie marka, która pracują najlepsi styliści obsługujący sesje zdjęciowe, pokazy mody itp. Dzieje się tak, ponieważ kosmetyki te dają możliwość szybkiej zmiany stylizacji nie obciążając włosów. Poprzez użycie odpowiedniego produktu można uzyskać efekt różnych struktur włosa, co pozwala podkreślić odpowiedni charakter fryzury od klasycznej do bardzo awangardowej. Produkty marki Sebastian już wkrótce będą dostępne również w Polsce. Warto zajrzeć ich kanał na YouTubie, który zawiera różne filmy przedstawiające  kolekcje i produkty marki Sebastian , oraz cenne filmy instruktażowe, czy wypowiedzi głównych stylistów marki..   Dla nas cennym źródłem informacji o stosowaniu produktów okazała się film przedstawiający kulisy jednego z pokazów

Tekst akadamemia stylizacji Sebastian