Strzyżenie włosów gorącymi nożyczkami

Gorące nożyczki w mieście Kielce Nowoczesne narzędzie w salonach fryzjerskich, które wykorzystuje temperaturę do wykonania idealnie precyzyjnego dla końcówek włosów cięcia. Technika thermocut to strzyżenie gorącymi nożyczkami ogrzanymi do wysokiej temperatury (90-140 stopni Celsjusza). Dziś salony fryzjerskie prześcigają się w innowacyjności po to by przyciągnąć coraz więcej klientów. Zatem coraz bardziej rozbudowują swoją ofertę. Jednym z takich zabiegów jest strzyżenie gorącymi nożyczkami. To metoda strzyżenia włosów przy użyciu tak zwanych gorących nożyczek, która daje możliwość uszczelnienia końcówki włosa dzięki wysokiej temperaturze ostrza. Poprzez to włosy nie tracą naturalnej wilgotności i substancji natłuszczających, co skutecznie sprawia, że włosy powracają do stanu naturalnego.

Czym są gorące nożyczki?

Nożyczki te posiadają podgrzewane ostrza. Fryzjer w zależności od rodzaju i kondycji włosa dobiera odpowiednią temperaturę, której ma możliwość regulacji w zakresie od 90 do 150 stopni Celsjusza. Usługa strzyżenia gorącymi nożyczkami trwa dłużej niż cięcie klasycznymi nożyczkami.

Jak działa na włosy strzyżenie gorącymi nożyczkami?

Nożyczki na gorąco w Kielcach wykorzystuje najczęściej do ścinania włosów długich i półdługich. Dzięki wysokiej temperaturze, każdy włos zostaje ścięty idealnie. Dzięki ścinaniu włosów takimi nożyczkami włosy odzyskują objętość, a końcówki się nie rozdwajają i łatwiej się je układa.

Dlaczego strzyżenie na gorąco ma same zalety?

Struktura każdego włosa złożona jest z wielu warstw. Każda z nich zawiera komórki odpowiedzialne za nawilżenie włosów. Tradycyjne strzyżenie pozostawia końcówki włosów nieuszczelnione. Takie końcówki są przyczyną nadmiernej utraty wilgoci, co prowadzi do rozdwajania i pozbawienia ochrony przed dalszymi uszkodzeniami. Przy cięciu na gorąco nie tracimy naturalnej wilgotności włosów oraz substancji odżywczych. Niestety, cięcia na gorąco nie wykona każdy fryzjer. Musi być do tego odpowiednio przeszkolony. I to, że usługa strzyżenia gorącymi nożyczkami trwa dłużej niż klasycznie cięcie.