Usuwanie blizn

Blizny na twarzy lub na innych rejonach ciała, mogą wyglądać szpetnie i wpływać negatywnie na samopoczucie i zaniżać samoocenę.

Można jednak temu zaradzić, znacznie poprawiając estetykę miejsc po bliznach, redukując ich widoczność. Doskonałym narzędziem, sprawdzającym się w takiej sytuacji jest laser frakcyjny CO2.

Mikrouszkodzenia skóry, które powstają na skutek kontrolowanego procesu, powodują mobilizacje wytwarzania nowych komórek oraz naturalnych procesów regeneracyjnych. Podobny efekt, można utrzymać stosując radiofrekwencję mikroigłową mesotherm, która powoduje większą gęstość i sprężystość skóry.

Gdy mamy do czynienia z płytkimi bliznami, skuteczny może okazać się peeling chemiczny w postaci reties yellow peel. Usuwa on wierzchnią warstwę skóry i obliguje organizm do wytworzenia nowych komórek.

Optymalnym zabiegiem jest również usuwanie blizn Kielce, jak roller lub mikronakłucia nanopore, które wymuszają na ciele procesy regeneracyjne.
Długość i częstotliwość zabiegów, zależą od stopnia głębokości blizny, jej umiejscowienia, wieku oraz rozległości. Jednorazowa interwencja, w niektórych przypadkach może okazać się nie do końca skuteczna, co będzie stwarzało konieczność powtórzenia zabiegu.

Blizny – kiedy powstają?

Powodów powstawania blizn na ciele jest wiele. Powstają na skutek wypadku, rozdrapywania po ugryzieniu owada lub po trądziku młodzieńczym. Najczęściej drobne blizny nie stanowią większego problemu estetycznego i nie utrudniają codziennego funkcjonowania. Zdarzają się jednak i takie, które mimo upływu kilku lat, sprawiają ból lub ograniczają ruchomość w obrębie wybranych partii ciała.

Co to jest blizna?

Blizna to tkanka łączna włóknista, która wykształca się w efekcie gojenia, zastępując pierwotną, uszkodzoną tkankę. Jej wielkość i widoczność zależy od wielkości rany, jej głębokości, powodu powstania, przebiegu procesu gojenia oraz indywidualnych predyspozycji ciała do rekonstrukcji w przypadku zranienia. Jeżeli po wystąpieniu urazu dojdzie do zakażenia, istnieje ryzyko, że nowa tkanka przyjmie formę większej lub mniejszej blizny.

Jakie są rodzaje blizn?

Na powstawanie blizn wpływają różne czynniki – czas powstania, pochodzenie oraz wygląd. Dzielimy je na blizny linijne mało widoczne, równoległe do naturalnego fałdu skóry, w postaci bladej, miękkiej linii; zanikowe (atroficzne) – zagłębienia w skórze, najczęściej o etiologii zapalnej (trądzik, ospa wietrzna); przerostowe zbliznowaciałe, twarde zgrubienia; bliznowce wypukłe guzy ze skłonnością do nawrotów i naciekania skóry poza powierzchnię pierwotnego urazu o barwie różowej i czerwonej.

Metody leczenia blizn

Istnieje wiele sposobów na usunięcie blizn. Nie wszystkie wymagają poważnej ingerencji chirurgicznej. Jest wiele dostępnych procedur nieinwazyjnych. Ich skuteczność zależy od różnych czynników, takich jak rozległość czy wiek zmiany. Każda z metod korekcji blizn, może przyczynić się do zminimalizowania widoczności śladu. Już we wczesnym etapie warto pielęgnować blizny. Kiedy rana się zasklepi, a strupek odpadnie, należy wdrożyć pierwsze działania, np. masaż. Plastry na blizny pozwalają utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry, co normuje proces gojenia. Specjalistyczne kremy silikonowe uelastyczniają skórę i zmniejszają ryzyko wystąpienia widocznych, nieatrakcyjnych zmian. Najlepiej stosować preparaty zawierające alantoinę i pantenol. Najlepsze efekty osiągane są w przypadku terapii łączonych, czyli zastosowaniu różnych technologii. Właściwie dobrany zabieg to nie tylko klucz do gładkiej skóry, ale też droga do odzyskania fizycznej sprawności oraz pewności siebie. Bardzo skuteczną metodą jest usuwanie blizn za pomocą urządzenia SkinFrax.

Jak działa RF frakcyjny SkinFrax

Umożliwia optymalną korekcję blizn z najkrótszym okresem wyłączenia z codziennej aktywności. Zabiegi polegają na tworzeniu w skórze kolumn mikrouszkodzeń termicznych lub ablacji. Można wyeliminować działania niepożądane związane z metodami tradycyjnymi. Strefy mikrotermalne, otoczone nieleczoną tkanką, zapewniają bardzo szybką reepitelializację (odbudowę nabłonka) przez migrowanie keratynocytów i podział przejściowo namnażających się komórek.

Podczas zabiegu usuwania blizn Kielce stosuje się matrycę sterylnych mikroigieł. Wytworzona siatka mikroskopijnych uszkodzeń w skórze stymuluje produkcję nowego kolagenu. Powstałe w skórze mikrokanaliki mogą być wykorzystane do głębokiej aplikacji substancji aktywnych. Dzięki tym substancjom regeneracja skóry przebiega efektywniej.

Elektrody mikroigłowe dostarczają bipolarną energię RF bezpośrednio do skóry właściwej, bez uszkadzania naskórka. Powstałe ciepło prowadzi do wytworzenia frakcyjnej struktury mikrouszkodzeń. Naturalną odpowiedzią organizmu na powstałe mikrouszkodzenia jest uruchomienie mechanizmów gojenia. Następuje wtedy kontrakcja kolagenu, uwolnienie mediatorów stanu zapalnego i procesów neokolagenezy. w efekcie wygląd skóry ulega poprawie.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są: ciąża, okres karmienia, zaburzenia gojenia, skłonność do powstawania blizn przerostowych, aktywne infekcje skóry – bakteryjne, wirusowe i grzybicze, posiadanie rozrusznika serca i metalowych implantów, epilepsja i choroby psychiczne, choroby przewlekłe – nowotwory, cukrzyca.

Usuwanie blizn SkinFrax

RF frakcyjny wyposażony jest w dwie głowice: inwazyjną oraz nieinwazyjną. Urządzenie wykorzystuje połączenie dwóch metod zabiegowych – mikroigiełek i podgrzania skóry falą radiową. Głowica nieinwazyjna RF frakcyjnego dodatkowo pozwala na podgrzanie skóry za pomocą prądu o częstotliwości radiowej – bez nakłuwania skóry. Funkcja przeznaczona jest dla osób, które boją się igieł lub nie chcą zbyt inwazyjnie ingerować w skórę.

Działanie SkinFrax polega na zastosowaniu podgrzewających skórę fal elektromagnetycznych, działaniu dwóch niezależnych metod transportu transdermalnego – frakcjonowania mikroigłami z frakcjonowaniem bezinwazyjnym. Dzięki temu uzyskuje się spektakularne rezultaty. Wbudowana głowica chłodząca pozwala na zmniejszenie dyskomfortu oraz przyspieszenie regeneracji skóry podczas zabiegu.

SkinFrax pozwala na szybką i skuteczną redukcję blizn bez względu na pochodzenie, stopień utrwalenia czy rodzaje blizn. Można usunąć zarówno nowe, jak i stare blizny lub znacząco zredukować. SkinFrax intensywnie pobudza mechanizmy odpowiadające za regenerację tkanki i przebudowę blizny. Efekty zabiegów to wytwarzanie nowych, zdrowych komórek w obszarze blizny, zmniejszenie widoczności i stopniowy zanik blizny. Po serii zabiegów następuje zdecydowana poprawa wyglądu skóry i zagęszczenie jej struktury. W miejscu blizny powstaje nowy kolagen, a koloryt i struktura zbliżone są do zdrowej skóry. Dzięki SkinFrax znika lub zmniejsza się dyskomfort w obrębie blizny: napięcie skóry, poczucie ciągnięcia, bolesność.

Wskazaniami do zabiegu jest usuwanie blizn po trądziku, usuwanie blizn po ospie, usuwanie blizn po oparzeniach, usuwanie blizn po cesarce, usuwanie blizn po operacjach, usuwanie blizn po urazach.

Efekty usuwania blizn urządzeniem SkinFrax

Po zabiegu następuje redukcja lub całkowite usunięcie blizn, znaczne spłycenie i zmniejszenie blizny, zdecydowane zmniejszenie widoczności blizny, stymulacja powstawania zdrowej tkanki, pobudzenie tworzenia nowych włókien kolagenowych, wygładzenie skóry i poprawa jej struktury, likwidacja nawet starych, wieloletnich blizn.

Zabieg przynosi znakomite i trwałe rezultaty. Rekonwalescencja po zabiegu usuwania blizn SkinFrax jest krótka – gojenie następuje szybko i bez powikłań, można wrócić do aktywności. Wraz z kolejnymi zabiegami blizny stają się coraz mniej widoczne, nie odznaczają się na skórze.

Usuwanie blizn Kielce – ile zabiegów wykonać?

Zabiegi usuwania blizn SkinFrax należy wykonać w serii co 4–8 tygodni. Łącznie dla uzyskania jak najlepszych rezultatów potrzeba ok. 4–6 zabiegów. Wynika to z naturalnych właściwości skóry, która potrzebuje właśnie tyle czasu, aby zaszły skuteczne procesy regeneracji i odbudowy kolagenu, zastępującego tkankę bliznowatą. Efekty są trwałe – raz usunięta blizna nie powraca.

Usuwanie blizn SkinFrax – po zabiegu

Po zabiegu usuwania blizn należy nawilżać skórę i chronić przed słońcem, stosować wysokie filtry UV. Nie wolno opalać się w solarium. Nie należy używać kosmetyków, ponieważ mogą podrażniać skórę. Zaleca się zachowanie szczególnej higieny, czystości dłoni, nie należy dotykać obszaru zabiegowego, unikać przebywania w zakurzonych pomieszczeniach. Należy unikać nadmiernego wysiłku fizycznego. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i podrażniona, może być odczuwalne napięcie i pieczenie, może wystąpić obrzęk (opuchlizna). Przebarwienia mogą zdecydowanie ściemnieć, ale jest to efekt tymczasowy. Mogą pojawić się strupki w postaci siatki, siniaki lub krwiaki. Wyczuwalna jest chropowatość. W okresie gojenia się skóry, może pojawić się uczucie swędzenia lub suchości, które będą stopniowo ustępować.