Usuwanie blizn

Blizny na twarzy lub na innych rejonach ciała, mogą wyglądać szpetnie i wpływać negatywnie na samopoczucie i zaniżać samoocenę.

Można jednak temu zaradzić, znacznie poprawiając estetykę miejsc po bliznach, redukując ich widoczność. Doskonałym narzędziem, sprawdzającym się w takiej sytuacji jest laser frakcyjny CO2.

Mikrouszkodzenia skóry, które powstają na skutek kontrolowanego procesu, powodują mobilizacje wytwarzania nowych komórek oraz naturalnych procesów regeneracyjnych. Podobny efekt, można utrzymać stosując radiofrekwencję mikroigłową mesotherm, która powoduje większą gęstość i sprężystość skóry.

Gdy mamy do czynienia z płytkimi bliznami, skuteczny może okazać się peeling chemiczny w postaci reties yellow peel. Usuwa on wierzchnią warstwę skóry i obliguje organizm do wytworzenia nowych komórek.

Optymalnym zabiegiem jest również usuwanie blizn Kielce, jak roller lub mikronakłucia nanopore, które wymuszają na ciele procesy regeneracyjne.
Długość i częstotliwość zabiegów, zależą od stopnia głębokości blizny, jej umiejscowienia, wieku oraz rozległości. Jednorazowa interwencja, w niektórych przypadkach może okazać się nie do końca skuteczna, co będzie stwarzało konieczność powtórzenia zabiegu.