Peeling wykonywany w salonie kosmetycznym she he kielce jest zabiegiem, mającym za zadanie złuszczanie martwego naskórka. Najczęściej stosowany jest na twarz, lecz może być również peeling ciała. Działanie peelingu znakomicie wręcz wpływa na skórę – staje  się ona gładka, napięta oraz odmłodzona. Zabieg przynosi najlepsze efekty, kiedy jest wykonywany regularnie. Salon kosmetyczny kielce oferuje kilka rodzajów peelingu:

  • Mechaniczny – polegający na ścieraniu się naskórka przy pomocy tarcz diamentowych lub korundowych. Podczas zabiegu stosuje się również specjalne pasty z drobinami.
  • Chemiczny – polegający na nakładaniu na skórę związków chemicznych o określonym stężeniu, są to np. kwasy glikolowe, owocowe.
  • Fizyczny – jest wykonywany przy pomocy lasera, ultradźwięków, ciekłego azotu bądź też podtlenku azotu.

Peelingi dzielą się jeszcze w zależności od głębokości usuwanych warstw naskórka, i są to:

  • Peelingi powierzchniowe – obejmujące wierzchnie warstwy naskórka, rogową i ziarnistą.
  • Peelingi średniogłębokie – docierają do miejsc, gdzie naskórek jest połączony ze skórą właściwą –  działa w warstwie ponadskórkowej. Peeling ten zwiększa ilość produkowanego kolagenu oraz elastyny.
  • Peelingi głębokie – docierają najgłębiej i działają w skórze właściwej. Ten rodzaj peelingu jest najbardziej agresywny.

 

Dzięki temu właśnie zabiegowi skóra staje się gładsza i pobudzane są w niej procesy regeneracyjne.

Oprócz tego nabiera zdrowego kolorytu, usuwane zostają zaskórniki i przebarwienia, spłycane są drobne zmarszczki i bruzdy.

Ogólnie mówiąc skóra jest odmłodzona ma świeży wygląd.

Peelingi można także samodzielnie wykonać w domu. Zazwyczaj kupuje się je w drogeriach bądź też wykonuje samodzielnie, używając soli, cukru lub kawy. Pamiętajmy, że systematyczne ścieranie naskórka jest bardzo ważne aby zachować gładkość skóry.