Męska fryzura na ślub 2022

Choć to zazwyczaj o fryzurach dla kobiet mówi się najwięcej, to jednak i panowie zwracają uwagę na swoje ślubne fryzury. Chcecie, aby oczy wszystkich kobiet na weselu były skierowane w Waszą stronę? Zobaczcie, jakie fryzury męskie będą najlepszym wyborem na ten wyjątkowy dzień, w którym powiecie sobie TAK. Możecie pokazać je także Waszym ojcom, teściom, braciom czy kolegom. W końcu każdy zasługuje na dobre uczesanie! Fryzura na ślub pana młodego to dość istotna kwestia. Poza aspektami wizualnymi, chodzi głównie o samopoczucie właściciela modnego uczesania. Nie chcemy w końcu, aby w tak ważnym dniu, fryzura była czymś, czym musimy zaprzątać sobie głowę, denerwując się o to, że włosy są źle ułożone i nie wyglądają tak, jak tego oczekiwaliśmy.

Nie warto obcinać włosów na dzień przed ślubem

Wielu panów decyduje się na wizytę w salonie fryzjerskim, na dzień przed tą ważną ceremonią. Może to jednak nie być komfortowa sytuacja i zaleca się umówić do fryzjera na tydzień-dwa przed uroczystością ślubną. Dlaczego?

Fryzura, którą będziemy mieli ułożoną dzień przed, następnego poranka może wyglądać zgoła inaczej. Stanie się tak za sprawą, różnych kosmetyków i narzędzi, które fryzjer wykorzystał ją układając, a których zapewne będzie nam brakowało. Szanse na przywrócenie takiego uczesania są nikłe.

Strzyżenie na tydzień lub dwa, sprawi że włosy nieco odrosną, dzięki czemu sprawią wrażenie bardziej naturalnych, pozostając przy tym świeżą i elegancką fryzurą. Obcięcie włosów na jakiś czas przed przyjęciem ma również plus w postaci możliwości zmienienia fryzury, gdy dojdziemy do wniosku, że obecna nam nie pasuje lub wprowadzenia drobnych korekt.

Jak wybrać idealną fryzurę?

Fryzurę zazwyczaj dobieramy do kształtu twarzy oraz rodzaju włosów. Najlepszym sposobem, aby zdefiniować, jakiej kształtu twarzy jesteśmy posiadaczami, jest stanięcie przed lustrem i odgarnięcie włosów do tyłu. Wyróżniamy kilka kształtów i są to: okrągła, kwadratowa, podłużna, trójkątna i owalna.

Na odsłonięcie czoła, możemy pozwolić sobie przy posiadaniu owalnej lub podłużnego kształtu. Kwadratowa lub okrągła twarz, wygląda dobrze w krótkiej grzywce, a trójkątna przy dłuższej. Odkąd na rynku pojawia się coraz więcej salonów urody dla mężczyzn, proporcjonalnie do ich ilości rośnie zainteresowanie trendami fryzur męskich. O ile nadal część panów do swoich codziennych uczesań podchodzi w byle, jaki sposób o tyle ślub potrzebuje specjalnej oprawy. Bo jest to przecież ten jeden jedyny taki dzień. Choć nie oszukujmy się od pewnego czasu Panowie również, na co dzień chcą cieszyć się ładnym, a zarazem wygodnym uczesaniem.

Jakie typy fryzur na wesele 2022 dla Pana młodego i świadka ?

Wyróżniamy kilka modnych fryzur, które cieszą się szczególnie dużą popularnością na weselach. Są to: fryzura na „Jamesa Deana” z grzywką zaczesaną do góry lub na bok, klasyczne z przedziałkiem z boku, fryzury z grzywką, polecane szczególnie przy trójkątnych kształtach twarzy.

 

Fryzury na ślub dla mężczyzn, – co dziś jest modne?

Nie ma się, co oszukiwać. Trendy w męskim fryzjerstwie zmieniają się mniej dynamiczne niż w kobiecym. A dodatkowo wybór męskich fryzur jest dużo mniej wyszukany niż fryzur dla pań. Co nie znaczy, że nic się tu nie dzieje i panowie zawsze i wszędzie będą wyglądać tak samo? W końcu w męskim wyglądzie też jest moda na długie włosy, koczki, kucyki, czy tak zwane końskie ogony, lub naprawdę solidne i ostre cięcia. Warto to śledzić i co jakiś czas sprawdzać, czy nie przyszła pora na coś nowego, na jakąś – oczywiście korzystną – zmianę.