Rozstępy – Powszechnie przyjmuje się, że rozstępy to blizny, które znajdują się pod wierzchnią warstwą skóry.

W dobie dbania o wygląd i estetykę naszego ciała, stają się one źródłem niskiej samooceny i pogorszenia samopoczucia. Można próbować je zamaskować poprzez stosowanie odpowiedniej bielizny czy  ubrań, lecz nie zlikwiduje to całkowicie problemu.

Usunięcie rozstępów jednak jest możliwe. Pomagają w tym specjalistyczne zabiegi jak nanopore, laser frakcyjny Emerge, roller, mesotherm czy karboksyterapia.

Każdy z tych procedur ma nieco inne działanie, profesjonalny salon kosmetyczny, z pewnością doradzi w ich odpowiednim doborze. Efekty po tych zabiegach są zdumiewające. Możemy liczyć na jednolity kolor skóry w obszarze zastosowania zabiegów, spłycenie rozstępów oraz ich zmniejszenie.
Celem uzyskania jak najlepszych wyników, konieczne jest wykonanie serii zabiegów.
Zagwarantuje to satysfakcje z długofalowych efektów.

Skuteczne usuwanie rozstępów

Z zabiegów w zależności od tego, jaki jest stan skóry i czego potrzebuje dany pacjent, mogą korzystać wszyscy. Jednak nie wszystkie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej można przeprowadzić u każdego i w ciągu całego roku. Wszystko zależy od tego, co chcemy zrobić z naszym wyglądem. Typowe, takie jak kwas hialuronowy, toksyna botulinowa, czy mezoterapia, można wykonywać w ciągu całego roku. Natomiast zabiegi z zastosowaniem laseroterapii, czy peeling nie zawsze można wykonywać w okresie letnim. Zabiegi takie, jak pelling można przeprowadzać jedynie w miesiącach chłodnych.

Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania tego typu zabiegów?

Kwas hialuronowy i toksyna botulinowa w Kielcach nie wchodzą w grę, jeśli pacjentka jest w ciąży, albo karmi piersią. Nie można też jej stosować, gdy u pacjenta występują stany ropne, choroby narządów wewnętrznych, nowotwory oraz choroby przewlekłe, czy choroby immunologiczne. Można go wykonać jedynie wtedy, gdy lekarz specjalista wyrazi zgodę. Zawsze przeciwwskazaniem do zabiegów z zakresu medycyny estetycznej są choroby ropne, bakteryjne, wirusowe, grzybicze, ciąża i okres karmienia.

W jakim wieku można wykonywać zabiegi z zakresu medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna w Kielcach nie zna pojęcia wiek, ale są takie osoby, u których zmarszczki pojawiają się bardzo wcześnie i po to, aby się nie pogłębiały, należałoby wykonać zabieg z użyciem toksyny botulinowej, na przykład po dwudziestym roku życia. Rzadko zdarza się, żeby do gabinetu medycyny estetycznej przyszedł pacjent młodszy. Jeśli chodzi o kwas hialuronowy, to zabieg można wykonać znacznie wcześniej. Jeśli ktoś ma defekty w obrębie twarzy, też można przeprowadzić zabieg poprawiający wygląd i tym samym komfort życia. Zabiegi te są zalecane, jeśli ktoś chce likwidować defekty związane ze starzeniem się skóry.