Rozstępy – Powszechnie przyjmuje się, że rozstępy to blizny, które znajdują się pod wierzchnią warstwą skóry.

W dobie dbania o wygląd i estetykę naszego ciała, stają się one źródłem niskiej samooceny i pogorszenia samopoczucia. Można próbować je zamaskować poprzez stosowanie odpowiedniej bielizny czy  ubrań, lecz nie zlikwiduje to całkowicie problemu.

Usunięcie rozstępów jednak jest możliwe. Pomagają w tym specjalistyczne zabiegi jak nanopore, laser frakcyjny Emerge, roller, mesotherm czy karboksyterapia.

Każdy z tych procedur ma nieco inne działanie, profesjonalny salon kosmetyczny, z pewnością doradzi w ich odpowiednim doborze. Efekty po tych zabiegach są zdumiewające. Możemy liczyć na jednolity kolor skóry w obszarze zastosowania zabiegów, spłycenie rozstępów oraz ich zmniejszenie.
Celem uzyskania jak najlepszych wyników, konieczne jest wykonanie serii zabiegów.
Zagwarantuje to satysfakcje z długofalowych efektów.

Skuteczne usuwanie rozstępów

Z zabiegów w zależności od tego, jaki jest stan skóry i czego potrzebuje dany pacjent, mogą korzystać wszyscy. Jednak nie wszystkie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej można przeprowadzić u każdego i w ciągu całego roku. Wszystko zależy od tego, co chcemy zrobić z naszym wyglądem. Typowe, takie jak kwas hialuronowy, toksyna botulinowa, czy mezoterapia, można wykonywać w ciągu całego roku. Natomiast zabiegi z zastosowaniem laseroterapii, czy peeling nie zawsze można wykonywać w okresie letnim. Zabiegi takie, jak pelling można przeprowadzać jedynie w miesiącach chłodnych.

Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania tego typu zabiegów?

Kwas hialuronowy i toksyna botulinowa w Kielcach nie wchodzą w grę, jeśli pacjentka jest w ciąży, albo karmi piersią. Nie można też jej stosować, gdy u pacjenta występują stany ropne, choroby narządów wewnętrznych, nowotwory oraz choroby przewlekłe, czy choroby immunologiczne. Można go wykonać jedynie wtedy, gdy lekarz specjalista wyrazi zgodę. Zawsze przeciwwskazaniem do zabiegów z zakresu medycyny estetycznej są choroby ropne, bakteryjne, wirusowe, grzybicze, ciąża i okres karmienia.

W jakim wieku można wykonywać zabiegi z zakresu medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna w Kielcach nie zna pojęcia wiek, ale są takie osoby, u których zmarszczki pojawiają się bardzo wcześnie i po to, aby się nie pogłębiały, należałoby wykonać zabieg z użyciem toksyny botulinowej, na przykład po dwudziestym roku życia. Rzadko zdarza się, żeby do gabinetu medycyny estetycznej przyszedł pacjent młodszy. Jeśli chodzi o kwas hialuronowy, to zabieg można wykonać znacznie wcześniej. Jeśli ktoś ma defekty w obrębie twarzy, też można przeprowadzić zabieg poprawiający wygląd i tym samym komfort życia. Zabiegi te są zalecane, jeśli ktoś chce likwidować defekty związane ze starzeniem się skóry.

Rozstępy – czym są i jakie są przyczyny powstawania

Rozstępy to problem wielu kobiet. Wyglądają nieestetycznie, a domowe sposoby na ich usunięcie najczęściej nie działają. To zmienione struktury skóry układające się w nieestetyczne białe pręgi. Główną przyczyną ich powstawania jest intensywne rozciąganie skóry w czasie szybkiego przybierania na wadze, na przykład w czasie ciąży. Innymi przyczynami rozstępów są: zmiany hormonalne, brak ruchu, odwodnienie skóry oraz predyspozycje genetyczne.

Rozstępy powstają wówczas, gdy tworzące ją włókna kolagenowe ulegają trwałym uszkodzeniom. Organizm próbuje więc zaleczyć te uszkodzenia, zwiększając w tym miejscu produkcję kolagenu. Tam, gdzie skóra rozciąga się ponad miarę i pojawia się ryzyko jej pęknięcia, organizm wstawia nowy kolagen w postaci blizny zlokalizowanej w skórze właściwej.

Jak zapobiegać rozstępom?

Bardzo ważna jest profilaktyka. Aby im zapobiegać należy świadomie kontrolować wagę masy ciała, zwłaszcza gdy wiemy, że będzie się zwiększać, na przykład w okresie ciąży. Należy dbać o zdrową dietę bogatą w witaminy. Zapewnić sobie ruch przynajmniej kilka razy w tygodniu, dbać o nawodnienie organizmu. Pić dużo wody. Należy kompleksowo nawilżać ciało, czyli stosować dobre kosmetyki nawilżające, np. naturalne olejki. Zapobieganie rozstępom nie zawsze jest skuteczne, ale jeśli podejmiemy próbę, mamy szansę ich uniknąć. Natomiast gdy już się pojawią, należy udać się do kosmetologa.

Skin Frax – jak działa?

Rozstępy to po prostu blizny. Domowe sposoby na rozstępy, na przykład nawilżanie ciała oliwką, masowanie ciała, nie pomogą. Najskuteczniejsze jest usuwanie rozstępów za pomocą urządzenia SkinFrax pro.

Skin Frax na rozstępy to zabieg skuteczny. Łączy dwie innowacyjne technologie: frakcjonowanie, czyli nakłuwanie skóry mikroigłami oraz ogrzewanie skóry przez falę radiową, przekazywaną głębiej w tkanki za pomocą mikroigieł. Taka procedura znakomicie pobudza do działania fibroblasty, czyli komórki skóry produkujące kolagen. Pierwszy efekt to lifting skóry, dalsze efekty to czas, gdy tworzy się nowy kolagen, czyli w miejscu uszkodzeń, powstaje nowa, jędrna skóra.

Zabieg SkinFrax można stosować na różne okolice ciała, na brzuch, uda, biust pośladki. Zabieg można także przeprowadzić na rozstępy pooperacyjne. Polecany jest dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku.

Podczas zabiegu usuwania rozstępów Kielce wykorzystywane są sterylne mikroigły, powodujące mikroskopijne uszkodzenia, które pobudzają produkcję nowego kolagenu. Naturalną odpowiedzią organizmu na powstałe mikrouszkodzenia jest uruchomienie mechanizmów gojenia, dzięki czemu wygląd skóry ulega poprawie.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są: ciąża, okres karmienia, zaburzenia gojenia, skłonność do powstawania blizn przerostowych, aktywne infekcje skóry – bakteryjne, wirusowe i grzybicze, posiadanie rozrusznika serca i metalowych implantów,

epilepsja i choroby psychiczne, choroby przewlekłe – nowotwory, cukrzyca.