Depilacja laserowa pośladków to nowość w ofercie usług gabinetów medycyny estetycznej. Trwałe pozbycie się owłosienia ze stref intymnych przynosi ogromne korzyści higieniczne i pozytywnie wpływa również na estetykę wyglądu.

Golenie włosków metodami mechanicznymi niczym nie dorównuje komfortowemu zabiegowi laserowej depilacji pośladków. Maszynka, depilator czy wosk są w stanie nie tylko spowodować zapalenie mieszków włosowych, ale również wywołać nieporządną reakcje wrastania owłosienia w skórę.

Zabieg laserem rozwiązuje wszystkie problemy związane z samodzielną depilacją i nie prowokuje nas do wykonywania niechcianej gimnastyki. Zamiast przybierać nienaturalne pozy w celu usunięcia niechcianego owłosienia z trudno dostępnych części ciała, można bowiem poddać się działaniu wiązki lasera, który działa na melaninę włosa i w procesie absorpcji cieplnej niszczy jego korzeń.

Zabieg nie wywołuje bólu, ponieważ głowica lasera dostosowana do golenia miejsc intymnych jest wyposażona w nakładkę chłodząca, która koi skórę i przyspiesza jej regenerację. Laserowa depilacja pośladków trwa zaledwie 10 minut, stąd zabieg można łączyć z laserową depilacją bikini.

Podobnie jak wspomniany zabieg laserowej depilacji bikini głębokiego lub płytkiego do całkowitego usunięcia wstydliwego owłosienia z rejonów pośladków oraz szpary międzypośladkowej potrzeba kilku zabiegów. W zależności od indywidualnych uwarunkowań oraz poziomu melaniny (barwnika) we włosie ich liczba waha się w przedziale od 3 do 8 zabiegów.

Skuteczność zabiegu wynosi średnio 98 %. Na pozostały odsetek składają się zbyt cienkie i za mało napigmentowane do usunięcia włoski. Wyniki bezpośrednio wskazują, że zabieg jest godny uwagi i warto wykonać go na jesieni, w czasie zimy, najpóźniej wczesną wiosną, aby latem móc poczuć się pewniej i atrakcyjniej w czasie zażywania letnich kąpieli słonecznych.

Laserowa depilacja pośladków-charakterystyka zabiegu.

Usuwamy niechciane owłosienie za pomocą lasera. Laser emituje wiązkę światła, która wnikając w skórę niszczy cebulkę włosa wraz z jej korzeniami. Skóra na pośladkach jest miękka i niesamowicie wrażliwa. Ze względu na jej położenie w tylnej części ciała sprawia niesamowite kłopoty. Brak możliwości samodzielnej depilacji, która może być przyczyną wrastania włosków, a nawet infekcję. Niesamowicie dobre efekty można uzyskać tylko i wyłącznie poprzez zastosowanie techniki laserowej. Zatem można go wykonać szybko i niesamowicie sprawnie, co spowoduje znaczne spowolnienie odrastania i regeneracji włosa. W salonie SHE HE w Kielcach mamy w użyciu laser diodowy Wight Speer Duet firmy Lumenie. Jest on jednym z najnowocześniejszych, i zarazem najbardziej zaawansowanym technologicznie rozwiązań na rynku globalnym. Depilacja przy użyciu tego lasera minimalizuje ból, liczbę i czas trwania zabiegów.

Efekty depilacji laserowej pośladków

Pierwsze efekty widoczne są już po wykonaniu pierwszego zabiegu. Po około 2 tygodniach włosy, które odrastają ze zniszczonych laserem cebulek wypadają samoistnie. Po jednym zabiegu pozbywamy się 20 do 25% owłosienia. Osoby o ciemnej karnacji posiadające ciemne i grube owłosienie będą potrzebowały mniejszej ilości zabiegów. Dla osób o takiej urodzie powinno wystarczyć sześć zabiegów. Włosy jasne i cienkie są mniej podatne na światło lasera. Dlatego ludzie z jasnym owłosieniem potrzebować będą powtórzenia zabiegów kilkakrotnie. Po zabiegu może się okazać, że pozostała niewielka ilość bardzo delikatnych i cienkich włosów.. Laser to metoda, która nie wymaga po jego zastosowaniu przypomnienia, a skóra jest gładka bez podrażnień. My, jako salon w Kielcach zawsze chętnie służymy fachową poradą, którą zalecamy przed poddaniem się zabiegowi laserowej depilacji pośladków.

Depilacja laserowa pośladków – bezbolesna i skuteczna

Pośladki to bardzo delikatna i krągła część ciała, a tym samym bardzo trudna do tradycyjnej depilacji. Depilowanie owłosienia pośladków laserem zapewni bardzo dobre efekty. Trwałe i skuteczne usuwanie włosa nie oznacza, że zabieg ten musi powodować ból. Przenikająca do skóry wiązka laserowa uszkadza jedynie mieszek włosowy, nie wpływając na naskórek. Dlatego depilacja laserowa jest bezbolesna, ale również bezpieczna dla skóry. Epilacja laserowa pośladków jest skierowana do tych osób, które zamiast drobnego meszku w okolicy pośladków, mają ciemne, grube i dobrze widoczne włosy. Usunięcie ich daje poczucie komfortu i większą swobodę.

Epilacja laserowa jest zabiegiem całkowicie nieinwazyjnym, a to tego raz przeprowadzona seria zabiegów wystarczy, aby usunąć niechciane włoski już na zawsze.

Depilacja laserowa pośladków – higieniczna i komfortowa

Kobiety zazwyczaj decydują się na depilację laserową szpary międzypośladkowej wraz z depilacją bikini (pachwiny, wargi sromowe oraz wzgórek łonowy). Włoski, które rosną w obszarze bikini oraz pośladków są zazwyczaj ciemne i gęste, a do tego sztywne. W praktyce pozwala to na osiągnięcie lepszych efektów depilacji laserowej, gdyż duża ilość barwnika we włosie (melaniny) umożliwia transport energii lasera do mieszka włosowego i w efekcie jego zniszczenie. Zabiegi depilacji laserem w odróżnieniu od tradycyjnych metod pozwalają na szybkie, bezpieczne i skuteczne pozbycie się niechcianego owłosienia. Skutkiem ubocznym mechanicznej depilacji pośladków oraz delikatnej skóry w okolicy szpary międzypośladkowej są podrażnienia, które mogą utrzymywać się nawet przez kilka dni. Podrażnienie ma najczęściej postać czerwonych, małych i swędzących krostek. Mechaniczna depilacja pośladków prowadzi równie często do wrastania włosków w skórę oraz infekcji. Podczas mechanicznej depilacji szpary międzypośladkowej może dojść do pęknięcia naczyń krwionośnych, więc nie jest ona zalecana kobietom ze słabymi naczynkami krwionośnymi. Tych wszystkich objawów można uniknąć dzięki zastosowaniu depilacji laserowej.

Męskie owłosienie rosnące na pośladkach jest zazwyczaj dość gęste a włoski grube i sztywne. Ze względu na charakterystykę owłosienia depilacja laserowa męskich pośladków gwarantuje dobre efekty. W praktyce im ciemniejsze oraz grubsze włosy tym efekty depilacji laserem diodowym pojawiają się szybciej. Jest to najskuteczniejsza metoda dostępna na rynku medycznym.

Spektakularna redukcja owłosienia

Trwałe usuwanie owłosienia u mężczyzn i kobiet pozwala osiągnąć skórę gładszą niż kiedykolwiek, w sposób bezpieczny, szybki i niedrogi.

Wiązka lasera uszkadza mieszek włosowy. Prowadzi to do jego zaniku, a następnie – do całkowitej utraty włosa w tym miejscu. Po wykonaniu serii zabiegów laserowych na pośladki trwale usunięte jest maksymalnie aż 98% owłosienia.