To co niewątpliwie odróżnia mężczyzn od kobiet to wąsy – zarost. Noszony jest z dumą i przyjemnością, a stylizacje zarostu stały się bardzo powszechne i modne.

Bardzo ważnym aspektem, w przypadku posiadania wąsów, jest ich odpowiednia pielęgnacja i cykliczne strzyżenie. Pomoże to zachować ich naturalny, elegancki wygląd.

Strzyżenie wąsy (ów) – na czym polega?

Modelowanie i strzyżenie wąsów to sztuka przycinania zarostu, w taki sposób, aby wyglądał atrakcyjnie i estetycznie. Wymaga to podstawowych umiejętności oraz wiedzy w tym zakresie. Odpowiednie narzędzia pozwolą na ułatwienie całego procesu. Wyróżniamy techniki jak, wyrównywanie, trymowanie czy zmiany stylizacji.

Wąsy rodzaje

Wąsy towarzyszą mężczyznom od wieków. Nosili już je nasi pradawni przodkowie, co widać po dawnych zdjęciach czy obrazach. Noszone z dumą przed laty, są również istotnym, charakterystycznym elementem prezencji współczesnego mężczyzny. Jakie style wąsów, wyróżniamy obecnie?

  • Klasyczny wąs – propozycja dla odważnych panów. Podkreślają one nietuzinkowość i wyjątkowość twarzy. Dobrym pomysłem, jest również zastosowanie cienkiego wąsika.
  • Wąs w kształcie podkowy – jest bardzo podobny do poprzednika, z tym że części boczne wąsów są rozciągnięte do podbródka.
  • Szewron – jest modyfikacja klasycznej stylizacji wąsa. Zarost tworzy kształt litery V, pokrywa również miejsca po bokach ust.
  • Kierownica – jedno z najbardziej wymagających stylizacji, w której końcówki wąsów, zakręcone są w kształt litery C.

Przedstawione stylizację to klasyczne rozwiązania, które oczywiście można modyfikować wedle swoich potrzeb i upodobań.

Strzyżenie wąsów Kielce – jak wygląda?

Strzyżenie wąsów w kieleckich salonach, wygląda podobnie, jak w całej Polsce. Można również samemu spróbować swoich sił, używając do tego nożyczek, trymera i grzebienia oraz lustra. Najlepsze okoliczności ku takiemu zabiegowi, są wtedy gdy mamy dostęp do dużej ilości światła.

Gdy mam już pod ręką wszystkie niezbędne narzędzia przystępujemy do strzyżenia.

Moczymy wąsy samą wodą lub z użyciem mydła, oraz rozczesujemy grzebieniem. Bierzemy nożyczki do trymowania i ustawiamy w równoległym położeniu w stosunku do pożądanej linii. Może to być powierzchnia powyżej górnej wargi. Powoli i z wyczuciem podcinamy wystające włoski. Posiadacze gęstego zarostu, mogą posłużyć się trymerem, w celu zredukowania objętości wąsów. Brak trymera, można zastąpić nożyczkami z drobnym grzebieniem.

Następnie przycinamy kontury zewnętrzne, podkreślając charakter i kształt wybranej stylizacji. Końcowy etap to przeczesanie wąsów oraz upewnienie się o wyrównanym i odpowiednim kształcie.

Strzyżenie wąsów Kielce – cena

Jak zwykle przy tego typu zabiegach bywa, cena uzależniona jest od lokalizacji i renomy salonu. Koszt takiej usługi to przeciętnie od 5 do 25zł. Dobrą informacją jest to, ze proces strzyżenia wąsów nie jest bardzo czasochłonny i możemy wykonywać go sami, jednak warto cyklicznie odwiedzić salon, w celu ewentualnej korekcji kształtu czy pielęgnacji zarostu.