To co niewątpliwie odróżnia mężczyzn od kobiet to wąsy – zarost. Noszony jest z dumą i przyjemnością, a stylizacje zarostu stały się bardzo powszechne i modne.

Bardzo ważnym aspektem, w przypadku posiadania wąsów, jest ich odpowiednia pielęgnacja i cykliczne strzyżenie. Pomoże to zachować ich naturalny, elegancki wygląd.

Strzyżenie wąsy (ów) – na czym polega?

Modelowanie i strzyżenie wąsów to sztuka przycinania zarostu, w taki sposób, aby wyglądał atrakcyjnie i estetycznie. Wymaga to podstawowych umiejętności oraz wiedzy w tym zakresie. Odpowiednie narzędzia pozwolą na ułatwienie całego procesu. Wyróżniamy techniki jak, wyrównywanie, trymowanie czy zmiany stylizacji.

Wąsy rodzaje

Wąsy towarzyszą mężczyznom od wieków. Nosili już je nasi pradawni przodkowie, co widać po dawnych zdjęciach czy obrazach. Noszone z dumą przed laty, są również istotnym, charakterystycznym elementem prezencji współczesnego mężczyzny. Jakie style wąsów, wyróżniamy obecnie?

  • Klasyczny wąs – propozycja dla odważnych panów. Podkreślają one nietuzinkowość i wyjątkowość twarzy. Dobrym pomysłem, jest również zastosowanie cienkiego wąsika.
  • Wąs w kształcie podkowy – jest bardzo podobny do poprzednika, z tym że części boczne wąsów są rozciągnięte do podbródka.
  • Szewron – jest modyfikacja klasycznej stylizacji wąsa. Zarost tworzy kształt litery V, pokrywa również miejsca po bokach ust.
  • Kierownica – jedno z najbardziej wymagających stylizacji, w której końcówki wąsów, zakręcone są w kształt litery C.

Przedstawione stylizację to klasyczne rozwiązania, które oczywiście można modyfikować wedle swoich potrzeb i upodobań.

Strzyżenie wąsów Kielce – jak wygląda?

Strzyżenie wąsów w kieleckich salonach, wygląda podobnie, jak w całej Polsce. Można również samemu spróbować swoich sił, używając do tego nożyczek, trymera i grzebienia oraz lustra. Najlepsze okoliczności ku takiemu zabiegowi, są wtedy gdy mamy dostęp do dużej ilości światła.

Gdy mam już pod ręką wszystkie niezbędne narzędzia przystępujemy do strzyżenia.

Moczymy wąsy samą wodą lub z użyciem mydła, oraz rozczesujemy grzebieniem. Bierzemy nożyczki do trymowania i ustawiamy w równoległym położeniu w stosunku do pożądanej linii. Może to być powierzchnia powyżej górnej wargi. Powoli i z wyczuciem podcinamy wystające włoski. Posiadacze gęstego zarostu, mogą posłużyć się trymerem, w celu zredukowania objętości wąsów. Brak trymera, można zastąpić nożyczkami z drobnym grzebieniem.

Następnie przycinamy kontury zewnętrzne, podkreślając charakter i kształt wybranej stylizacji. Końcowy etap to przeczesanie wąsów oraz upewnienie się o wyrównanym i odpowiednim kształcie.

Zapuszczanie i przycinanie wąsów to nierozłączny duet. Pomoże Ci to opanować zwariowane włoski, nawet, jeśli docelowo dążysz do dłuższej długości niż ta obecna. Poza tym wiedza na temat tego, jak przyciąć wąsy, pomoże Ci utrzymać już uzyskany, idealny kształt. Zatem, jak strzyc wąsy? Przygotuj ostre nożyczki, których będziesz używać tylko w tym celu lub sięgnij po trymer. Przyda Ci się także grzebień. Możesz zaopatrzyć się w egzemplarz stworzony specjalnie do pielęgnacji zarostu. Dzięki niewielkim rozmiarom i wąskiemu rozstawowi ząbków precyzyjnie rozczeszesz wąs. Poza tym bez problemu zmieści się on w kieszeni czy torbie podróżnej. Chcesz się ogolić, a jednocześnie przyciąć wąsy? W pierwszej kolejności zajmij się wąsami. Jeśli odrosły już znacznie, potraktuj je trymerem. Bądź uważny przy wybieraniu nakładek, aby nie zniweczyć swojego kilkutygodniowego trudu zapuszczania zarostu. Jeśli jednak zależy Ci na każdym milimetrze, zrezygnuj z nakładek.     W kolejnym etapie przeczesz wąsy i zastanów się, jaki kształt chcesz uzyskać. Uczesz je mniej więcej w kierunku, w którym później masz zamiar je układać. Teraz chwyć za nożyczki lub ponownie trymer, ale tym razem bez żadnej nakładki. Zacznij od przycięcia włosów nad górną wargą, tak, aby nie nachodziły na nią. Usta stanowią granicę, za którą Twoje wąsy nie mają wstępu. Jeśli masz obawy, co do tego, jak przycinać wąsy, możesz udać się do barbera, który profesjonalnie się nimi zajmie, a przy okazji przekaże Ci przydatne wskazówki, co do poprawnego obchodzenia się z wąsem. Po uzyskaniu idealnego kształtu zajmij się resztą twarzy. Możesz ogolić się na gładko, postawić na trymowanie zarostu lub przystrzyc perfekcyjną bródkę.

Wąsy Kielce

Poza regularnym przycinaniem i zapuszczaniem wąsów należy im się też codzienna pielęgnacja w mieście Kielce. W końcu, co z tego, że wąsy będą przycięte od linijki, skoro ozdobisz je resztkami porannej kanapki. W takim razie jak powinno się dbać o wąsy? Oczywiście podstawa w tym przypadku to prawidłowa higiena. Zapewniamy, że jedzenie uwielbia ukrywać się w zakamarkach wąsów, Poza tym na wąsach osadzają się zanieczyszczenia krążące w powietrzu, co jest szczególnie odczuwalne w dużych miastach. Ponadto pod wąsami lubi gromadzić się martwy, złuszczający się naskórek. To również okolica, do której dostęp powietrza jest odrobinę utrudniony. Wszystko to może zaszkodzić Twojej skórze.

Strzyżenie wąsów Kielce

Jedna z możliwości stylizacji brody jest kozia bródka z wąsami. Jest świetną opcją, jeśli Twój zarost nie należy do najgęstszych lub chcesz nieco wysmuklić rysy twarzy. Same wąsy są w tym wypadku w klasyczne, a broda pokrywa dokładnie tylko podbródek. W tej możliwości jest do wyboru kilka opcji. Można połączyć wąsy i brodę oraz nosić je starannie przycięte. Tutaj również pasuje swobodniejsze wydanie zarostu w zbuntowanym stylu. Inna opcja to oddzielnie wąsów od brody. A może francuski widelec z brodą rozdzieloną na pół? To nonszalanckie, nieprzeciętne rozwiązanie też niesamowicie uatrakcyjni twój wygląd.

Zarost na twarzy noszony jest z dumą i przyjemnością, a stylizacje zarostu stały się bardzo powszechne i modne.

Choć wąsy w Europie są super modne to w Polsce wciąż pokutuje wyobrażenie, że wąsy są „jakieś nie takie” nie higieniczne itd. Może wspomnienie sumiastych wąsów, jakie nosili nasi pradziadowie może ogromna popularność wąsów w PRL, może wspomnienie przysadzistego wujka, który zajadając zupę regularnie cmokał i wycierał wąsa w rękaw koszuli, a może już czas pozbyć się tych traumatycznych obrazów i powiedzieć sobie otwarcie, że wąsy to bardzo fajna sprawa. Marzą Ci się wąsy długie i zakręcone? Zajmie to trochę czasu, bo najlepiej wyglądają wąsy pełne, a to wymaga ładnych kilku miesięcy zapuszczania.  Obowiązkowo musisz też zaopatrzyć się w mocny wosk do wąsów lub mocny balsam do brody, które pozwolą Ci nad nim zapanować i nadać mu pożądany kształt. W dawnych czasach mężczyźni na noc zawijali końcówki wąsów na małe wałki, żeby je porządnie podkręcić, do nich przymocowywano gumkę, która oplatała głowę tak by je unieść, a na dolną cześć twarzy zakładano meseczkę by nie zmierzwić wąsów podczas niespokojnego snu. Mam nadzieję, że Ty nie będziesz musiał się tak poświęcać by wyhodować fajnego, wąsa. Powodzenia!

Idealny czas na zapuszczanie wąsów! 

Teraz też jest idealny czas na ich zapuszczanie wąsów. Jak się do tego zabrać? Nie wymaga to wiele wysiłku ani wprawy. Zacznij od obejrzenia zdjęć w sieci. Zobacz, co Ci się podoba, w czym czułbyś się dobrze. Wąsy występują w kilkudziesięciu różnych kształtach i długościach. Jak już podejmiesz decyzję, w jakim kierunku zmierzasz, to po prostu odstaw maszynkę do golenia na kilka tygodni, a po tym czasie ogol wszystko, co wyrosło, z wyjątkiem zarostu nad górną wargą? Jeśli nigdy nie zapuszczałeś brody to wiedz, że może Cię swędzieć cała twarz, a to, dlatego, że skóra nie jest przyzwyczajona i rosnące włoski ją po prostu łaskoczą. Możesz sobie z tym poradzić nawilżając i natłuszczając twarz. Dzięki temu skóra stanie się mniej wrażliwa, a szorstki zarost zmięknie.

Strzyżenie wąsów Kielce – cena

Jak zwykle przy tego typu zabiegach bywa, cena uzależniona jest od lokalizacji i renomy salonu. Koszt takiej usługi to przeciętnie od 5 do 25zł. Dobrą informacją jest to, ze proces strzyżenia wąsów nie jest bardzo czasochłonny i możemy wykonywać go sami, jednak warto cyklicznie odwiedzić salon, w celu ewentualnej korekcji kształtu czy pielęgnacji zarostu.