Marzysz o długich, pięknych włosach, a nie lubisz „okresu przejściowego” podczas ich zapuszczania? A może chciałabyś w trakcie jednej krótkiej wizyty w salonie fryzjerskim zmienić swoją krótką fryzurę w burzę wspaniałych, długich włosów? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie – produkty hairtalk extensions!

Jeszcze nie tak dawno temu przedłużanie włosów mogło być wykonane jedynie za pomocą ciepła, zgrzewów, keratyny czy metalowych klipsów, co często odbywało się kosztem naszych naturalnych włosów. hairtalk extensions to pasemka, które można delikatnie przymocować za pomocą unikalnej taśmy i równie łatwo i bezinwazyjnie ściągnąć używając specjalnego, nieszkodliwego dla włosów płynu. Ponadto, natychmiast po przymocowaniu nowej taśmy, włosy można założyć ponownie i cieszyć się nimi przez kolejne długie tygodnie. Pasemka hairtalk extensions są tak proste w użyciu, że wystarczy niecała godzina na przemianę Twoich krótkich, cienkich włosów w piękną i gęstą fryzurę z wymarzonymi długimi włosami.

Witaj w świecie bezgranicznych możliwości metody hairtalk !

Przedłużanie włosów metoda HAIRTALK EXTENSIONS

Taśmy hairtalk mają 3cm długości i 0,7cm szerokości. Pasemka wykonane są ze 100% naturalnych włosów Remy. Aplikacja pasemek u fryzjera zajmuje niecałą godzinę. Dzięki temu uzyskujemy efekt niewidocznych, płaskich połączeń, które idealnie mieszają się z naszymi włosami, i co najważniejsze, nie powodują uczucia dyskomfortu podczas leżenia.

Po 2-3 miesiącach pasemka można usunąć za pomocą specjalnego płynu, a następnie, po wymianie taśm, założyć ponownie. Dzięki tej kanapkowej metodzie (nakładanie jednej taśmy na drugą) można uzyskać ponad 750 kombinacji kolorystycznych łącząc ze sobą dwa z 22 dostępnych kolorów włosów.

Przedłużanie włosó HAIRTALK EXTENSIONS PLUS
Dzięki precyzyjnemu procesowi produkcji pasemka hairtalk extensions plus wyglądają jeszcze bardziej naturalnie. Włosy są nie tylko przyłożone i przyklejone do taśmy, ale dodatkowo każdy pojedynczy włos jest ręcznie umieszczony w przeźroczystej taśmie za pomocą cienkiej igły.
Ta innowacyjna technologia zapewnia wykonanie naturalnie wyglądających pasemek, które następnie można w niewidoczny sposób przymocować do naszych włosów.
Pasemka hairtalk extensions plus wykorzystywane są głównie w górnej części głowy i w okolicach skroni, ponieważ są to miejsca, w których przedłużone pasemka powinny być szczególnie niezauważalne. W pozostałej części głowy można użyć pasemek hairtalk extensions.

Przedłużanie włosów HAIRTALK EXTENSIONS PLUS Z ODROSTAMI
Idealne przedłużanie włosów powinno wyglądać naturalnie i zapewnić odpowiednią długość i objętość włosów. Miejsce łączenia pasemek powinno być niewidoczne – można to łatwo osiągnąć za pomocą pasemek hairtalk extensions plus z odrostami. Podobnie do efektu „ombre”, pasemka są farbowane z łagodnym przejściem z koloru ciemnego do jasnego. Każdy włos jest ręcznie implantowany tworząc naturalny efekt „wyrastania ze skóry głowy”. Dzięki użyciu tej innowacyjnej techniki połączenia pasemek są niewidoczne.

Przedłużanie włosów HAIRTALK EXTENSIONS MINI
Taśmy hairtalk mini mają 1cm długości i 0,9cm szerokości. Pasemka wykonane są ze 100% naturalnych włosów Remy.
Pasemka hairtalk mini są wyjątkowo lekkie i elastyczne. Idealnie komponują się z naszymi włosami, dzięki temu są jeszcze mniej widoczne i mniej wyczuwalne.
Przeznaczone są do stosowania w okolicach skroni, ale w zależności od fryzury, również w górnej części głowy.
Przy użyciu pasemek mini można stworzyć nawet najbardziej ekstrawaganckie upięcia.
Pasemka mini występują w 3 wersjach:
hairtalk extensions mini
hairtalk extensions plus mini
hairtalk extensions plus z odrostami mini
i 2 długościach:
25 cm
40 cm
Pasemka hairtalk extensions mini oraz extensions plus mini dostępne są w 22 kolorach z naturalnej palety kolorów.
Pasemka hairtalk extensions plus z odrostami mini dostępne są w 5 kombinacjach kolorystycznych z naturalnej palety kolorów.

Przedłużanie włosów HAIRTALK FUN
Pasemka hairtalk fun wykonane są z mieszanki włosów naturalnych oraz włókna syntetycznego co umożliwia stylizację za pomocą prostownicy oraz suszarki. Taka mieszanka łączy w sobie zalety włókna syntetycznego i naturalnych włosów – lśniące, wspaniałe, trwałe kolory i możliwości stylizacyjne.
40cm pasemka mogą być kilkukrotnie wykorzystywane. Dostępne są w 8 kolorach..

Przedłużanie włosów HAIRTALK EXTENSIVE

Pasemka hairtalk extensive to włosy syntetyczne odporne na wysoką temperaturę dostępne w 9 kolorach i w przystępnej cenie. Są idealne na specjalne okazje jako krzykliwe, modne akcenty kolorystyczne we włosach.

Przedłużanie włosów HAIRTALK HAIRWEAR

Wypadanie włosów oraz cienkie włosy to zazwyczaj bardzo nieprzyjemny problem, który dotyka ludzi reprezentujących wszystkie grupy wiekowe i społeczne. Przyczyny tych problemów są liczne, rozwiązań jednak nie jest zbyt wiele. Zdajemy sobie sprawę, że większość środków leczniczych przeciwko wypadaniu włosów nie jest w stanie usunąć problemu a jedynie oddalić go w czasie. Rezultaty ich używania są niezadowalające i mało zauważalne.

Chcesz mieć więcej włosów?

Jest to możliwe do uzyskania dzięki systemowi hairtalk hairwear! Czyli genialnemu połączeniu techniki przedłużania włosów hairtalk extensions z rewolucyjnym systemem mocowania zagęszczaczy hairtalk hairwear.

Zagęszczacze hairtalk hairwear to nowatorska odpowiedź na wypadanie włosów. To indywidualnie stworzony i przymocowany w górnej części głowy zagęszczacz, który jest tak cienki, lekki i nierzucający się w oczy, że trudno go rozróżnić od naszych naturalnych włosów. Ultrapłaskie, bezszwowe i gładkie wykończenie zapewnia komfort noszenia. Starannie przygotowane części zagęszczacza zapewniają poczucie bezpieczeństwa, dają możliwość odzyskania optymizmu i pewności siebie.

W zależności od wielkości problemu zagęszczacze hairtalk hairwear dostępne są w 3 wersjach:

Wonder Fill dla kobiet z dużym ubytkiem włosów w górnej części głowy (16 x 12,5cm),
Smart Part używany przy mniejszych ubytkach włosów (15 x 6,5cm)
oraz Multi Top, który jest idealny zarówno dla kobiet,jak i dla mężczyzn z bardzo dużym ubytkiem włosa (20 x 15cm).

Dodatkowo, dzięki połączeniu hairtalk hairwear i hairtalk extensions nasza kreatywność nie ma żadnych ograniczeń. Kobiety, które nigdy nawet nie pomyślały o zagęszczaniu włosów teraz nie wyobrażają sobie bez niego życia.

Przedłużanie włosów HAIRTALK HAIRWEAR EASY TOP

Dla Klientów, którzy poszukują tymczasowego rozwiązania na zagęszczenie włosów, proponujemy zagęszczacz hairtalk hairwear Easy Top, który montowany jest za pomocą klipsów.

Przedłużanie włosów HAIRTALK KOSMETYKI

Włosy przedłużane wymagają odpowiedniej ilości nawilżenia, nie dostają go bowiem z naszej skóry głowy. Kosmetyki ogólnodostępne do naszych włosów naturalnych – nawet te nawilżające – nie są wystarczające, ponieważ są tworzone z myślą o włosach, które są odżywiane również przez skórę głowy. Dlatego należy pamiętać o stosowaniu profesjonalnych kosmetyków pielęgnacyjnych hairtalk przeznaczonych do włosów przedłużanych, aby włosy zachowały zdrowy i lśniący wygląd na długi czas.

hairtalk Szampon
hairtalk Szampon został stworzony tak, aby zaspokoić potrzeby przedłużanych włosów. Tradycyjne szampony skupiają się głównie na potrzebach skóry głowy. hairtalk Szampon został przygotowany dla włosów, które wymagają odpowiedniego nawilżenia. Dodatkowo, stężenie olejków i alkoholu jest tak małe, że nie ma obawy przed rozpuszczeniem kleju na taśmach.

hairtalk Balsam
hairtalk Balsam nakłada się po myciu, tak, aby włosy mogły wchłonąć składniki nawilżające i odżywcze podczas suszenia. Dzięki temu wyglądają zdrowo i lśnią.

hairtalk Conditioner
hairtalk Conditioner głęboko odżywia i nawilża włosy. Mgiełka zapewnia ochronę nie tylko dla włosów przedłużonych, ale i naszych naturalnych. Po użyciu nasze włosy będą miękkie, jedwabiste, lśniące i zdrowe.

hairtalk Olejek
hairtalk Olejek do końcówek włosów to dodatkowa pielęgnacja dla zniszczonych i rozdwojonych końcówek. Użycie olejku zapewnia zdrowy połysk.

hairtalk Repair Creme
hairtalk Repair Creme to maska odbudowująca, która zapewnia nawilżenie i zdrowy wygląd.

hairtalk Detangler
hairtalk Detangler ułatwia rozczesywanie przedłużonych włosów, nawet zaraz po umyciu.

hairtalk Szczotka
hairtalk Szczotka z naturalnego włosa dzika ułatwia rozczesywanie. Dzięki swojej konstrukcji nie powoduje rozklejania taśm.

Od lat wyznaczmy nowe standardy w dziedzinie przedłużania włosów oraz ich pielęgnacji. Nasze działania cechuje profesjonalizm połączony z pasją.
W czasie naszej ponad dziesięcioletniej obecności na rynku ustanowiliśmy nową jakość w dziedzinie kreowania piękna. Metoda przedłużania włosów Racoon oraz najwyższej jakości włosy naturalne pozwalają naszym klientom na odkrycie siebie na nowo i całkowitą zmianę wizerunku. Od 1997 roku wykorzystujemy zdobyte doświadczenie oraz angażujemy swoją energię i wiedzę w celu zapewnienia najwyższej jakości usług.

Przedłużanie włosów to nasza pasja. Od lat dążymy do doskonałości, a dzięki pasji jesteśmy w stanie dokonywać nowych odkryć i wprowadzać innowacje. Nieustannie wzbogacamy naszą markę o nowe produkty i usługi, a także wprowadzamy nowe kanały dystrybucji, pozwalające naszym partnerom biznesowym na zwiększenie swojej konkurencyjności. Naszą pozycję i zaufanie klientów zawdzięczamy właśnie płynnej współpracy i dbaniu o naszych partnerów.

Mamy świadomość społecznej odpowiedzialności biznesu. Prowadzimy działalność charytatywną wspomagając potrzebujące osoby i fundacje. Chętnie wspieramy innowacyjne projekty artystyczne. Przedłużaliśmy włosy przy okazji wielu produkcji fi lmowych i teatralnych oraz profesjonalnych sesji zdjęciowych.

Przedłużanie włosów Hair Talk Galeria

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Przedłużanie włosów Metoda Racoon

Proces przedłużania Metodą Racoon polega na łączeniu włosów hipoalergicznym klejem o unikalnym składzie, rozgrzewanym w aplikatorze. Połączenie związków polimerów z wyciągiem ze skórki pomarańczowej i nasion sosny zapewnia doskonałą równowagę pomiędzy odpornością, wytrzymałością i łatwością usuwania włosów. Włosy przedłużane metodą Racoon wyglądają całkowicie naturalnie i poruszają się jak własne. Olbrzymia w tym zasługa najwyższej jakości włosów naturalnych oraz unikalnego kleju.

Przedłużanie włosów to całkowita zmiana wyglądu – kompletna metamorfoza poprzez doczepienie włosów dłuższych od naturalnych.

Proces przedłużania Metodą Racoon polega na łączeniu włosów hipoalergicznym klejem o unikalnym składzie, rozgrzewanym w aplikatorze. Połączenie związków polimerów z wyciągiem ze skórki pomarańczowej i nasion sosny zapewnia doskonałą równowagę pomiędzy odpornością, wytrzymałością i łatwością usuwania włosów. Niska temperatura kleju zapewnia całkowite bezpieczeństwo włosom naturalnym.

W metodzie przedłużania włosów Racoon łączenia umieszczane są w pięciu głównych sekcjach głowy. Docelowo umieszczonych jest około 150-200 pasemek, a ich ostateczną ilość stylista uzgadnia z klientką w trakcie konsultacji.

Klej nakładany jest z aplikatora bezpośrednio na pasemko. Dzięki temu w trakcie formowania łączenia osiąga on bezpieczną dla włosów klientki temperaturę.

Łączenia umieszczane są w odległości około jednego centymetra od skóry głowy. Dzięki użyciu silikonowej gumki klej swobodnie przenika pomiędzy włosami. Następnie stylista formuje łączenie przypominające swoim kształtem ziarnko ryżu. Proces ten powtarzany jest aż do uzupełnienia całej sekcji łączeniami umieszczanymi bardzo blisko siebie. Mały rozmiar łączenia oraz jego neutralny kolor sprawiają, że przedłużenie włosów metodą Racoon wygląda bardzo naturalnie.

Gdy przedłużanie jest już ukończone, włosy będą wyglądać całkowicie naturalnie, będą poruszać się i wyglądać jak własne. Co więcej, odpowiednio pielęgnowane profesjonalnymi kosmetykami z linii Racoon XTEND utrzymają swoje fantastyczne właściwości przez bardzo długi czas.

TRESKI RACOON CLIX

Połączenie delikatnej mini treski z ultralekką spinką i najwyższej jakości włosami naturalnymi lub syntetycznymi – idealny sposób na zmianę wizerunku w kilka chwil.

Technologia CLIX pozwala na szybkie samodzielne doczepienie włosów poza salonem fryzjerskim. Przedłużanie metodą CLIX nie jest trwałym zabiegiem przedłużania włosów lecz odpowiada na potrzebę szybkiej zmiany wizerunku na specjalne okazje.

Treski można zakładać i zdejmować wielokrotnie w zależności od potrzeby. Racoon Clix to włosy w pasemkach zamontowane na lekkich grzebyczkach, którymi przypinamy treskę do naszych własnych włosów.

Zestawy tresek Racoon Clix oparte są o technologię Clip-in. Polega ona na przyczepianiu tresek do włosów za pomocą specjalnych spinek, wykonanych z bezpiecznego dla włosów tworzywa.

Zastosowanie klipsów mocujących sprawia, że treski Clix są bardzo łatwe w noszeniu, a do ich założenia nie jest potrzebny udział fryzjera czy stylisty. To idealna alternatywa dla przedłużania włosów na stałe, stworzona z myśl o osobach, które pragną zmienić swój wizerunek w kilka chwil w domowy zaciszu. Dodatkową zaletą Clix jest możliwość wielokrotnego ich użycia.

Treski Clix wykonane są z najwyższej jakości włosów pochodzenia europejskiego Racoon EURO oraz włosów syntetycznych Racoon Next to Natural o długości 40cm. Dostępne są w szerokiej gamie odcieni naturalnych i kolorów niestandardowych.

CLIX FULL SET

Przedłużanie włosów nigdy nie było tak proste. Zestaw Racoon Clix Full Set pozwala na komletną zmianę wizerunku dosłownie w kilka chwil.

W skład zestawu CLIX Full Set wchodzi pięć tresek o długości 40 cm i zróżnicowanej szerokości, pozwalających na kompletne przedłużenie i zagęszczenie włosów.

W zestawie znajdują się 2 treski o szerokości 3 cm, 1 treska o szerokości 15 cm oraz po jednej o szerokości 20 i 26 cm. Na każdej tresce znajduje się odpowiednia liczba klipsów, pozwalających na przymocowanie tresek do Twoich włosów w sposób niewidoczny.

Treski wykonane są z naturalnych włosów europejskich z zachowaną w 100% łuską włosową. Treski Racoon Clix Full Set pomagają kreować ciekawe fryzury na specjalne okazje np. ślub lub imprezę. Zestaw Full Set stanowi doskonałą alternatywę dla przedłużania trwałego.

W skład zestawu wchodzą również: specjalna spinka do upinania włosów podczas mocowania tresek, grzebień oraz dodatkowy klips z igłą i nitką do samodzielnego zamocowania.

Zestaw CLIX Full Set to odpowiednik 24 małych tresek Clix Flash Pack.

CLIX FLASH PACK

Rozwiń swoją kreatywność dzięki zestawom stylizacyjnym Racoon Clix Flash Pack. Małe treski o unikalnych kolorach pozwoli na stworzenie wyjątkowych fryzur.

Zestawy CLIX Flash Pack składają się z małych tresek wykonanych z naturalnych włosów europejskich lub syntetycznych.

Treski z włosów naturalnych dostępne są w zestawach po 2 lub 12 sztuk oraz w szerokiej palecie barw, od odcieni naturalnych po kolory niestandardowe takie jak czerwony, szafirowy, fioletowy czy różowy.

Treski z włosów syntetycznych sprzedawane są w zestawach po 2 lub 12 sztuk. Gama kolorów niestandardowych jest jeszcze bogatsza niż w przypadku tresek wykonanych z włosów naturalnych. Używając kilku zestawów możemy dodać objętości naszej fryzurze i osiągnąć efekt zagęszczenia. Treski Clix Flash Pack to także idealny gadżet dla osób preferujących awangardowy styl oraz doskonały sposób na szybką zmianę wizerunku czy szaloną kreację na imprezę.

PREMIUM LINK

Dzięki systemowi Racoon PREMIUM LINK znane od wielu lat na całym świecie i wysoko cenione przez stylistów włosy EURO Racoon dostępne są teraz dla szerokiego grona klientów.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientów, Racoon dołączył do swojej bogatej oferty nową metodę przedłużania włosów PREMIUM LINK.

Metoda PREMIUM LINK Racoon to udoskonalona przez laboratorium Racoon, zaprojektowana od nowa znana już tzw. metoda „tulejkowa”. Miejsca połączenia (tulejka) zostało tak zaprojektowane, aby zakładanie pasemka było łatwe, komfortowe i ergonomiczne ale przede wszystkim bezpieczne dla włosów klientki. Dzięki naszym staraniom udało się całkowicie wyeliminować niebezpieczeństwo mechanicznego uszkodzenia włosów klientki przez niczym nie chronioną metalową tulejkę.

Innowacyjność przygotowania pasemka polega na pełnym zabezpieczeniu elementu łączącego (tulejki), która pokryta jest materiałem bezpiecznym dla włosów klientki. Pasemka PREMIUM LINK Racoon zakłada się bardzo szybko. Pełne przedłużenie włosów trwa ok. 40 min.

Niewątpliwą zaletą tego systemu jest możliwość bezpiecznego i szybkiego podciągania pasemek po pojawieniu się widocznych odrostów. Zastosowana tulejka nie wymaga wymiany a włosy nie potrzebują żadnej regeneracji. Pasemka nie trzeba zdejmować, wystarczy przesunąć je w kierunku skóry głowy.
Operacja wielokrotnego zakładania, zdejmowania lub przesuwania jest całkowicie bezpieczna dla włosów klientki.

PREMIUM LINK Racoon, to nie tylko gotowe pasemka włosów lecz także elegancki, estetyczny i pięknie wykonany zestaw do przedłużania włosów, dający komfort pracy najbardziej wymagającym stylistom.

VADEMECUM WŁOSA

Niniejszy poradnik jest własnością Dome Cosmetics Poland Sp. z o.o. Zabrania się kopiowania i wykorzystywania zawartych w nim treści bez zgody.

Jak rozpoznać jakość włosów?

W ostatnich latach w Polsce pojawiło się kilkanaście firm oferujących różne włosy: syntetyczne, azjatyckie, słowiańskie, europejskie, indyjskie itp. Tak duży wybór, a także często mylące nazewnictwo spowodowało niemałe
zamieszanie.

W niniejszym poradniku znajdziecie Państwo informacje o tym, czym różnią się poszczególne rodzaje włosów, jak je rozpoznać, na co zwracać szczególną uwagę i jak nie dać się oszukać nieuczciwym sprzedawcom.

Włosy używane do przedłużania możemy podzielić używając kilku kryteriów:

materiał użyty do produkcji
miejsce pochodzenia
stopień obróbki chemicznej
struktura włosa
Głównym kryterium podziału włosów jest oczywiście materiał użyty do produkcji.

Włosy syntetyczne

Coraz rzadziej stosowane, niesłusznie uważane za włosy niskiej jakości, opinię zepsuły im tanie produkty z Chin. Do przedłużania nadają się tylko wysokiej jakości włosy Monofi bre lub Prolin, do produkcji których użyto keratyny czyli białka zawartego w ludzkich włosach.

Zalety:

dużo lżejsze od włosów naturalnych,
nie obciążają nadmiernie cebulek włosowych i dzięki temu można je stosować u osób o bardzo wrażliwej i delikatnej skórze,
kolor pozostaje niezmienny przez cały okres noszenia,
przy prawidłowo wykonanym przedłużaniu włosami Monofibre lub Prolin uzyskamy efekt zaskakująco puszystych i gęstych włosów.

Wady:

mało odporne na wysoką temperaturę,
łatwo je uszkodzić podczas obróbki termicznej, używając np. zbyt gorącej suszarki, metalowej lokówki czy prostownicy.

Włosy naturalne

Do ich opisu musimy użyć następnych kryteriów: miejsca pochodzenia i stopnia obróbki chemicznej. Te dwie informacje mówią nam najwięcej o jakości włosów naturalnych.

Włosy chińskie (azjatyckie)

Włosy proste, sztywne o bardzo ciemnym pigmencie. Produkowane na skalę przemysłową w Chinach. W procesie rozjaśniania i koloryzacji włosy te poddawane są agresywnej obróbce, głównie związkami amoniaku. W wyniku działania tak silnych związków chemicznych otrzymujemy produkt zupełnie pozbawiony łuski włosowej. W końcowej fazie produkcji pokrywane są warstwą silikonu w celu osiągnięcia efektu gładkich i lśniących włosów

Na najwyższej jakości włosy chińskie dodatkowo nakłada się jedną lub dwie warstwy syntetycznego kauczuku(np. włosy Standard Racoon). Dzięki temu zabiegowi włosy pozostają miękkie i delikatne nawet przez 6 miesięcy. Trzeba podkreślić, że klasyczne kosmetyki zawierające proteiny wypłukują silikon i powodują szybkie zniszczenie włosów chińskich.

Zalety:

niska cena,
powtarzalność kolorów,
duża różnorodność kolorów.
Wady:

poddawane silnej obróbce chemicznej,
brak łuski włosowej,
problemy z farbowaniem,
konieczność używania kosmetyków bez protein.

Włosy indyjskie

Włosy o podobnej strukturze do włosów europejskich, ale o bardziej sztywnej i porowatej strukturze, o ciemnym lub bardzo ciemnym pigmencie. Do rozjaśnienia i koloryzacji również stosowna jest silna chemia na bazie
amoniaku, co powoduje częściowe zniszczenie łuski włosowej. Niektórzy producenci dla poprawienia efektu nakładają warstwę silikonu.

Włosy indyjskie w wyniku silnego rozjaśniania stają się cienkie i podatne na plątanie, szczególnie na końcach.

Zalety:

cena na średnim poziomie,
powtarzalność kolorów,
miękkie w dotyku,
Wady:

częściowy brak łuski włosowej,
bywają problemy z farbowaniem,
plączą się.
Włosy europejskie

Do ich produkcji wykorzystuje się włosy z różnych części Europy. Pigmentacja od jasnej, przez ciemną, aż do czarnej. Struktura gładka i miękka. W procesie produkcji włosy są mieszane ze sobą, rozjaśniane i koloryzowane. Używane do tego środki chemiczne są łagodniejsze i powodują tylko częściowe zniszczenie łuski włosowej. Na otrzymany produkt nie nakłada się silikonu. Włosy są miękkie i delikatne, o lekko falowanej(podatnej) strukturze.

Zalety:

cena na średnim poziomie,
powtarzalność barw,
miękkie i delikatne.

Wady:

częściowy brak łuski włosowej.

Włosy słowiańskie

Miejsce pochodzenia: Polska, Czechy, Słowacja, Białoruś, Ukraina i europejska część Rosji.

Włosy najwyżej cenione na całym świecie za swoją miękkość, jedwabisty połysk i gładką strukturę. Z powodu trudnej dostępności nie są produkowane na skalę przemysłową. Włosy słowiańskie Racoon są rozjaśniane i koloryzowane
tylko przy użyciu środków chemicznych i farb używanych w salonach fryzjerskich. Dzięki temu łuska włosowa nie ulega żadnemu zniszczeniu, a włosy zachowują się jak Twoje własne.

Włosy słowiańskie Racoon są sortowane, czyli układane długościami. Znaczy to tyle, że wszystkie włosy w “kitce” mają jednakową długość.
Zalety:

łuska włosowa zachowana w 100%,
miękkie,
jedwabiste i delikatne,
można koloryzować i tonizować.

Wady:

wysoka cena.
Wszystkie wymienione powyżej rodzaje włosów nadają się do przedłużania. Proszę nie dać się zwieść zapewnieniom niektórych firm, że tylko włosy indyjskie lub chińskie nadają się do tego celu. Czy widzieliście Państwo blond Hindusa lub Chińczyka? Oczywiście, jest to niemożliwe. Włosy azjatyckie mają bardzo ciemny pigment i żeby otrzymać z nich jasne kolory, do rozjaśnienia trzeba użyć bardzo mocnej chemii. Mocne środki chemiczne spowodują zniszczenie łuski włosowej, a tylko jej zachowanie gwarantuje najwyższą jakość włosów.

Jak rozpoznać rodzaje włosów?

Producenci z Chin używają podobnej numeracji kolorów. Np: kolor czarny to 1, 1B lub 1BF, blond 21 i 22, a jasny blond to 613 lub 614. Jeśli ktoś sprzedaje włosy “europejskie” lub “słowiańskie” o takiej numeracji, to możecie być Państwo pewni, że są to włosy chińskie lub w najlepszym razie indyjskie.

Włosy słowiańskie i europejskie nie mają żadnych keratynowych lub klejowych końcówek, są to włosy czyste po obu stronach, związane w “kitkę” nicią lub żyłką. Włosy z gotowymi końcówkami keratynowymi są włosami chińskimi lub indyjskimi. Poza tym włosy europejskie występują tylko w lekko falującej fakturze.

Cena włosów jest jednym z najlepszych wyznaczników jakości. Prawdziwe słowiańskie i europejskie włosy są trudne do zdobycia i mają wysoką cenę.