Nieuniknionym i naturalnym efektem starzenia jest pojawianie się zmarszczek. To szczególnie problematyczne w okolicach takich jak czoło czy rejon pod oczami. Elastyna i kolagen, które odpowiedzialne są za gęstość skóry, z wiekiem stopniowo zanikają. Wówczas skóra wiotczeje, a na naszym ciele pojawiają się zmarszczki.

A gdybyśmy powiedzieli, że możliwe jest przeciwdziałanie takiemu procesowi i przywrócenie skórze młodzieńczego wyglądu?

Redukcja zmarszczek Kielce

Za pomocą specjalistycznego lasera frakcyjnego, który powoduje wzmaganie procesów regeneracyjnych skóry, możliwa jest skuteczna redukcja zmarszczek z twarzy. Dzięki impulsowi komórki pobudzane są do produkcji kolagenu, a to prowadzi do wygładzenia skóry oraz jej ujędrnienia. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z zabiegu.

 

Kwas hialuronowy to naturalny składnik. Utrzymuje właściwy poziom nawilżenia i jędrności skóry. Wraz z upływem lat jego ilość znacznie się zmniejsza. W efekcie powstają zmarszczki. Jedną z najskuteczniejszych metod walki z oznakami starzenia się skóry w gabinetach medycyny estetycznej jest wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym.

Na czym polega wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym?

Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym wykonuje się za pomocą cienkiej igły lub kaniuli w zależności od okolicy twarzy. Polega na nakłuwaniu obszaru, w którym występują zmarszczki i aplikacji kwasu hialuronowego. Zabieg kwasem hialuronowym daje natychmiastowe rezultaty, jednak na pełen efekt trzeba poczekać około 2 tygodni. Ta nowoczesna metoda w dziedzinie medycyny estetycznej pozwala na zachowanie młodego wyglądu skóry twarzy. Kwas hialuronowy można wstrzykiwać w każde miejsce na twarzy. Po konsultacji z lekarzem zostanie wybrany dla pacjentki najlepszy produkt, aby uzyskać jak najlepszy efekt. Bardziej płynnych preparatów należy używać do likwidowania delikatnych zmarszczek, gęściejszych do głębszych bruzd oraz wolumetrii.

Po zabiegu wypełnienia kwasem hialuronowym skóra jest pełna blasku, a zmarszczki ulegają redukcji. Dzięki wprowadzeniu kwasu hialuronowego w skórę, pobudza się ją do syntezy kolagenu oraz włókien elastynowych, dlatego efekt wypełnienia utrzymuje się przez długi czas od 6–12 miesięcy.

Wskazaniami do zabiegu kwasem hialuronowym są: wypełnienie zmarszczek „marionetki”, wypełnienie doliny łez, wypełnienie okolicy skroni, wypełnienie zmarszczek wokół ust „zmarszczki palacza”.

Przeciwwskazaniami do zabiegu kwasem hialuronowym są: choroby autoimmunologiczne, ciąża i okres karmienia piersią, skłonność do powstawania blizn przerostowych, stany zapalne skóry (trądzik), choroby nowotworowe.

Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym Kielce – skuteczne i bezpieczne

Preparaty zawierające kwas hialuronowy wstrzyknięte do skóry właściwej skutecznie wypełniają zmarszczki, pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem.

Kwas hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek jest preparatem syntetycznym, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów alergii. Zapewnia dużą wygodę, gdyż nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej. Żel wstrzyknięty pod skórę wypełnia zmarszczki oraz modeluje jej objętość, co daje naturalny wygląd.

Wykorzystywany jest kwas hialuronowy usieciowany o większej gęstości, dzięki czemu skóra staje się gładka i nawilżona. Preparat w żelu zawierający kwas hialuronowy wstrzykiwany jest za pomocą bardzo cienkiej igły lub kaniuli na różne głębokości skóry, w zależności od zamierzonych efektów. Dzięki wykorzystaniu ostro zakończonych narzędzi można poczuć jedynie delikatne ukłucie. Podany żel skutecznie wiąże wodę i uzupełnia niedobór kwasu hialuronowego w skórze oraz wywołuje efekt wypełniający, modelujący i nawilżający. Skóra niemalże natychmiastowo wygląda lepiej, a po około 7 dniach znikają ślady po wykonywanych wkłuciach. W zależności od miejsca wstrzyknięcia kwasu hialuronowego zabieg trwa tylko około 30 minut.

Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym – efekty zabiegu

Efekty zabiegu można zaobserwować po jego wykonaniu. Utrzymują się od 9 do 12 miesięcy. Po tym czasie w skórze dochodzi do naturalnej degradacji kwasu. Zabieg można powtarzać. Kwas hialuronowy jest jednym z głównych składników skóry. Odpowiada za stopień jej nawilżenia. Niestety z wiekiem poziom kwasu hialuronowego w organizmie jest coraz mniejszy. Preparaty używane do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mają postać plastycznego, krystalicznego i elastycznego żelu, który podany do skóry wypełnia miejsce zabiegowe. Zaaplikowany kwas hialuronowy na twarz wypełnia zmarszczki i nierówności skóry.

Efekt wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym jest uzależniony od indywidualnych predyspozycji skóry, zaawansowania procesów starzeniowych oraz ekspozycji na słońce. Palenie tytoniu może skracać czas, w jakim efekt jest widoczny. Kwasu hialuronowego nie można łączyć z innymi metodami wypełniania zmarszczek, np. zastrzykami toksyną botulinową. Zaleca się, aby odstęp między tymi zabiegami wynosił około 3 tygodni.