Wygląd fale falowanych kobiecych włosów jest bez wątpienia subtelny i elegancki. Ich zaletą jest to, że sprawdzą się zarówno na co dzień do pracy, jak i na przyjęcia czy uroczystości różnej maści. Jak zrobić falę na włosach?

Jak wystylizować włosy w fale?

Do takiego zabiegu potrzebujemy duże wałki lub papiloty. Efekt falowanych włosów uzyskamy również susząc na lokówce lub szczotce poszczególne pasma, zachowując przy tym szeroki skręt. Aby zakończyć dzieło należy spiąć fale klamrą lub wsuwkami. Fryzurę możemy ułożyć również za pomocą opasek i gumek. Delikatne skręty, naturalne fale, czy wyraziste loki to marzenie wielu kobiet, które, na co dzień mają proste włosy. W takiej sytuacji, zawsze można skorzystać z pomocy profesjonalisty, który na każdej głowie potrafi wyczarować burzę loków, albo romantyczną falę.  Można też samodzielnie ułożyć sobie włosy. Przydadzą się do tego odpowiednie kosmetyki, a także sprzęt, ale i odrobina wiedzy, dzięki której wysiłek i starania nie pójdą na zmarnowanie już po kilku godzinach od zrobienia fryzury. Wystarczy jedynie odrobina wprawy i wiedza, jak to zrobić żeby nie przypominały regularnych sprężynek, a fale będą jak morskie.

Rodzaje upięć z falami

Romantyczne fale to wersja dla tych przedstawicielek płci pięknej, które chcą swobody, równocześnie nadając fryzurze odrobiny charakteru. Luźne upięcia sprawiają natomiast, że uczesanie jest eleganckie, a zarazem podczas przyjęcia mamy je cały czas pod kontrolą. Tym samym nie musimy martwić się np. o rozkręcające się podczas przyjęcia loki .Modne są upięcia asymetryczne, w których pasma widnieją tylko z jednej strony. Wyróżniamy również upięcia tylko górnych pasm, aby te dolne opadały swobodnie na plecy. Doskonałym pomysłem są również warkocze, koki czy korony.

Cena upięcie włosów fale Kielce

Gdy skorzystamy z usług profesjonalnych salonów fryzjerskich, musimy zapłacić od 50 zł do 200 zł. Cena, zależy głównie od stopnia skomplikowania fryzury i indywidualnych cenników zakładu.