Każda kobieta pragnie czuć się pięknie i atrakcyjnie – Laminowanie brwi . Właśnie dlatego, zabiegi upiększające cieszą się tak dużą popularnością.

Jednym z nich jest laminowanie brwi, który wpisuje się w czołówkę najchętniej wybieranych zabiegów kosmetycznych. Co można uzyskać po jego zastosowaniu i ile kosztuje?

Na czym polega laminowanie brwi?

Jest to zabieg, który przede wszystkim pozwoli Ci zapomnieć o włoskach, które rosną we wszystkich kierunkach i nie trzymają kształtu. Często rosną one nie tak, jakbyśmy tego sobie życzyły i źle się układają. Mogą być również cienkie i wiotkie, lub wręcz przeciwnie, bardzo sztywne, co może być spowodowane nieudanymi eksperymentami. Jest to dość istotny element naszego wyglądu, gdyż odpowiednio zadbane i pełne brwi, nadają charakter spojrzeniu.

Gabinety kosmetyczne mają to do siebie, że chętnie zajmą się każdą bolączką naszej urody, skutecznie ją eliminując. Tak jest i tym razem. Na przeciw oczekiwaniom klientek z problematycznymi brwiami, salony przychodzą z propozycją zabiegu laminowania brwi. Składa się on z 3 etapów. Pierwszym jest przygotowanie brwi, czyli dokładne ich oczyszczenie i nałożenie aktywatora z tioglikolowym kwasem, który umożliwi rozchylenie się łusek. Następny etap to nałożenie na brwi keratyny, która wywoła efekt pielęgnacyjny, odbudowując strukturę włosków i nadając im piękny połysk, jednocześnie je wzmacniając i pogrubiając. Końcowym etapem jest nałożenie innych pielęgnujących substancji, jak olej makadamia lub jojoba.

Laminacja brwi – wady i zalety

Przede wszystkim osoby, które uczulone są na kwas tioglikolowy, nie mogą skorzystać z tego zabiegu. W takim przypadku można jedynie zdecydować się na samo pokrycie włosków keratyną i pielęgnacyjnymi olejkami. Nie ujarzmi to jednak niesfornych włosków, a jedynie je odżywi i nawilży. Spośród innych wad, należy wspomnieć o podstawowej kwestii, jak nieumiejętnie przeprowadzony zabieg. Może on być fatalny w skutkach i skończyć się zniszczeniem i łamliwością włosków oraz podrażnieniem skóry czy oczu. Zdarza się to jednak w większości przypadków, gdzie skorzystamy z usług nierzetelnych kosmetyczek, lub robiąc zabieg na własną rękę.

Laminowanie brwi, ma jednak bardzo dużo zalet. Wpływa on bardzo pozytywnie na kondycję włosków, skutecznie je pogrubiając i wzmacniając. Efekt po zabiegu to spojrzenie pełne głębi i idealnie wymodelowane łuki brwiowe. Dodatkowym plusem jest możliwość osiągnięcia tak ostatnio modnego efektu „fluffy brows”, który polega na skierowaniu włosków ku górze. Taka praktykę uskuteczniają popularne influencerki z Instagrama. Nadaję to młodzieńczej świeżości i zdrowego wyglądu.

Czy zabieg laminowania brwi w domu to dobry pomysł?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, cała ta procedura, powinna odbywać się w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Postawienie na amatorską wiedzę, lub na wiarę we własne umiejętności, może skończyć się opłakanym w skutkach efekcie. Aplikacja tioglikolowego kwasu, przeprowadzona nieumiejętnie może prowadzić do uszkodzenia i zniszczenia włosków. Z tego względu ważne jest wybranie profesjonalisty, który weźmie pod uwagę wszystkie ważne aspekty, jak wrażliwość naszej skóry czy grubość włosków.

Laminacja brwi – cena

Cały zabieg trwa ok. 45 minut, a efekt utrzymuje się przez ok. 1,5 miesiąca. Koszt takiej usługi oscyluje w granicy od 100 do 200zł i zależy od salonu kosmetycznego.