Łysienie u mężczyzn androgenowe
Łysienie u mężczyzn androgenowe jest najpopularniejszą formą łysienia. Jest to przypadłość genetycznie uwarunkowana i odpowiada za aż 95% zdiagnozowanych przypadków łysienia. Za tą przypadłość, odpowiada nadwrażliwość na chemiczny związek DHT (dihydrotestosteron), który jest pochodną męskiego hormonu – testosteronu.
Androgenowe łysienie u każdego mężczyzny przebiega inaczej. Dużo zależy tu od wrażliwości na związek DHT. U niektórych mężczyzn będzie prowadziło jedynie do lekkiego przerzedzenia włosów, u innych natomiast do całkowitego wyłysienia. Typy łysienia to najczęściej zakola, łysienie od środka głowy oraz czoła.
Plackowate łysienie (alopecja)
Powstaje na skutek różnych chorób, niewłaściwej diety, lub pod wpływem długotrwałego stresu. Ten ostatni wpływa na duże napięcie mięśni w skórze głowy, na skutek czego dochodzi do wypadania włosów. Niestety żyjemy w czasach, w których łysienie coraz częściej staje się skutkiem stresu.
Co to jest pigmentacja skóry głowy?
Pomocnym zabiegiem, niezależnie od typu i skutku łysienia okazuje się pigmentacja skóry głowy. Jest to coraz bardziej popularny zabieg, niwelujący skutki łysienia, sprawdzający się w sytuacjach, gdy inne metody już dawno zawiodły. Daje niesamowicie naturalny i trwały efekt. Dzięki niemu możemy optycznie zagęścić włosy w problematycznym miejscu, ukryć rzucające się w oczy blizny, czy uzyskać efekt krótko ogolonej głowy.
Jak wygląda proces pigmentacji?
Zabieg ten przeprowadza się kropkową metodą. To precyzyjne, punktowe wprowadzanie pigmentu w naskórek, za pomocą cienkiej igły. Dzięki temu uzyskujemy bardzo realistyczny efekt zgolonego lub odrastającego włosa. Możemy wykonać go miejscowo lub na całym obszarze głowy. Warto podkreślić, że jest to metoda całkowicie bezpieczna dla zdrowia. Kształt oraz kolor barwnika zostaje dopasowany indywidualnie do preferencji klienta.
Pigmentacja skóry głowy-przeciwwskazania
Pomocnym zabiegiem, niezależnie od typu i skutku łysienia okazuje się pigmentacja skóry głowy. Jest to popularny zabieg, niwelujący skutki łysienia, sprawdzający się w sytuacjach, gdy inne metody już dawno zawiodły. Dzięki niemu możemy optycznie zagęścić włosy w problematycznym miejscu, ukryć rzucające się w oczy blizny, Niestety bywają sytuacje, w których wykonanie zabiegu nie jest możliwe. Chodzi o wszelkiego typu przeciwwskazania zdrowotne.
Przeciwwskazania tymczasowe
Przeciwwskazania tymczasowe dotyczą dolegliwości zdrowotnych o charakterze przejściowym. Oznacza to, że po uporaniu się z nimi możemy bez problemu poddać się zabiegowi. Do tego typu przeciwwskazań zaliczamy:
zła kondycja skóry (np. wskutek infekcji grzybiczych, poparzenia słonecznego) nieregularne blizny skóry głowy, świeżo przebyte zabiegi operacji plastycznej głowy i/lub przeszczepy, istotne osłabienie układu odpornościowego (np. w wyniku przewlekłej choroby), chemioterapia/radioterapia, obecność wirusów opryszki i półpaśca, nieregularne blizny skóry głowy,
Przeciwwskazania dyskwalifikujące całkowicie
Jak sama nazwa wskazuje, przeciwwskazania permanentne, czyli stałe, które wykluczają pacjenta z zabiegu mikropigmentacji. Na szczęście dotyczą one jedynie niewielkiego odsetka pechowców. Jakie stany zdrowotne wykluczają zabieg?
gwałtowana reakcja alergiczna na pigment (zapalenia, wysypki, wypryski, itd.),
zła kondycja skóry głowy (rozległe pieprzyki, znamiona, keloidy, naczyniaki, brodawki, liszaje, pokrzywki, melanodermia, łuszczyca, czerniak).
Przypadki wymagające konsultacji lekarskiej
Niektóre przypadki wymagają jednak konsultacji lekarskiej. O swojej sytuacji zdrowotnej trzeba też bezwarunkowo powiadomić osobę wykonującą zabieg. Dzięki temu będzie ona mogła powziąć dodatkowe środki ostrożności. Chodzi o takie choroby, jak: arytmia serca, hemofilia, cukrzyca, niezdiagnozowane zmiany skórne w miejscach aplikacji pigmentu.