Łysienie u mężczyzn androgenowe

Łysienie u mężczyzn androgenowe  jest najpopularniejszą formą łysienia. Jest to przypadłość genetycznie uwarunkowana i odpowiada za aż 95% zdiagnozowanych przypadków łysienia. Za tą przypadłość, odpowiada nadwrażliwość na chemiczny związek DHT (dihydrotestosteron), który jest pochodną męskiego hormonu – testosteronu.

Androgenowe łysienie u każdego mężczyzny przebiega inaczej. Dużo zależy tu od wrażliwości na związek DHT. U niektórych mężczyzn będzie prowadziło jedynie do lekkiego przerzedzenia włosów, u innych natomiast do całkowitego wyłysienia. Typy łysienia to najczęściej zakola, łysienie od środka głowy oraz czoła.

Plackowate łysienie (alopecja)

Powstaje na skutek różnych chorób, niewłaściwej diety, lub pod wpływem długotrwałego stresu. Ten ostatni wpływa na duże napięcie mięśni w skórze głowy, na skutek czego dochodzi do wypadania włosów. Niestety żyjemy w czasach, w których łysienie coraz częściej staje się skutkiem stresu.

Co to jest pigmentacja skóry głowy?

Pomocnym zabiegiem, niezależnie od typu i skutku łysienia okazuje się pigmentacja skóry głowy. Jest to coraz bardziej popularny zabieg, niwelujący skutki łysienia, sprawdzający się w sytuacjach, gdy inne metody już dawno zawiodły. Daje niesamowicie naturalny i trwały efekt. Dzięki niemu możemy optycznie zagęścić włosy w problematycznym miejscu, ukryć rzucające się w oczy blizny, czy uzyskać efekt krótko ogolonej głowy.

Jak wygląda proces pigmentacji?

Zabieg ten przeprowadza się kropkową metodą. To precyzyjne, punktowe wprowadzanie pigmentu w naskórek, za pomocą cienkiej igły. Dzięki temu uzyskujemy bardzo realistyczny efekt zgolonego lub odrastającego włosa. Możemy wykonać go miejscowo lub na całym obszarze głowy. Warto podkreślić, że jest to metoda całkowicie bezpieczna dla zdrowia. Kształt oraz kolor barwnika zostaje dopasowany indywidualnie do preferencji klienta.

image_pdfimage_print
Print Friendly, PDF & Email