Nieudany makijaż permanentny – jak się przed nim uchronić?

Nieudany zabieg makijażu permanentnego to coraz bardziej pojawiający się problem. Wizyty w dobrych salonach kosmetycznych dotyczą poprawek i korekt. Co jest tego przyczyną? Szukać jej należy w niekompetencji pracowników, źle dobranym sprzęcie, nieświadomości klienta oraz szybkim wzrostem popularności zabiegu.

Nieudany makijaż a popularność

Swój szczyt powodzenia przeżywa właśnie makijaż permanentny. Zarówno jak i kobiety tak i mężczyźni chcą go mieć. Dzięki temu powstaje coraz więcej salonów oferujących właśnie tę usługę. Przyciągają nas ofertami różnych metod wykonywanych przez szeroki wybór urządzeń. Nie zawsze oznacza to iż zabieg będzie wykonywany przez odpowiednią osobę z dobrymi kompetencjami i przeszkoleniem. Chcąc mieć ładne usta bądź brwi nie zawsze kierujemy się zdrowym rozsądkiem. Niewiele osób wie, że nie wszystkie metody dają dobre efekty. Zbyt pochopny wybór kończy się zazwyczaj źle dobranym makijażem.

Wybierz odpowiedni salon i doświadczonego fachowca

Twarz kobiety może trwale oszpecić źle wykonany zabieg makijażu permanentnego. Przyczyną tego może być wybranie niedoświadczonej kosmetyczki, która nie do końca sprosta oczekiwaniom osób decydujących się na zabieg. Warto jest więc przeczytać opinie w internecie na temat salonu który wybrałaś. Dowiedz się wszystkiego na temat metod którymi pracują i ich efektów. Zapytaj o doświadczenie, szkolenia, przebyte kursy oraz ilość wykonanych do tej pory zabiegów. Ale nie tylko to jest ważne. W wyborze idealnej lingeristki trzeba zwrócić uwagę na kilka innych, istotnych szczegółów. Przyjrzyj się wybranej przez Ciebie kosmetyczce – jeśli nosi ona zbyt przerysowany i sztucznie wyglądający makijaż – dość prawdopodobnie zaproponuje wykonanie podobnego Tobie. Jeśli wygląda ona jednak niezbyt schludnie – to jej postawa wobec higieny i bezpieczeństwa może być nieodpowiednia. Nie ufaj również osobom, które nie do końca są zdecydowane nad propozycją dla Ciebie. W makijażu permanentnym liczy się konkretność, pewna ręka oraz odporność na błędy.

Gwarancja sukcesu to odpowiedni sprzęt i barwniki

Nie musisz się znać na sprzęcie na którym pracują profesjonaliści. Jak upewnić się czy dobrze wybrałaś ofertę? Dowiedz się gdzie był produkowany sprzęt, czy posiada atesty i przede wszystkim czy jest bezpieczny. Sprawdź też opinie na temat barwników. Możesz także znaleźć uwagi innych osób będących po zabiegu. Być może znajdziesz tam informacje na temat reklamacji, reakcji alergicznych czy też przebarwień na skórze.

Nieudany zabieg makijażu permanentnego.

Nieudany makijaż permanentny brwi przed i po korekcie
Nieudany makijaż permanentny
Bądź świadoma i wymagaj

Nieświadomość klientów bywa często przyczyną nieudanego makijażu. Osoby wybierające się na zabieg nie do końca są świadome swoich decyzji. Zapominają o najważniejszej rzeczy – trwałości. Makijażu nie można potem usunąć czy zmyć. Dzięki wykonaniu go w sposób delikatny nie będzie nas męczył przez najbliższe dni czy miesiące. Klienci którzy zdecydowali się wcześniej na mocniejszy makijaż bardzo często wracają do salonów z prośbą o korektę lub rozjaśnienie. Nie zawsze jest to możliwe, ponieważ taki makijaż bardzo często jest uznawany jako nieudany pomimo poprawności jego wykonania.

Konieczna wstępna wizualizacja

Kolejnym błędem popełnianym w salonach makijażu permanentnego jest wykonywanie go w ciemno. Nie zgadzaj się na wykonanie go bez wstępnego rysunku! Przed zabiegiem porozmawiaj ze swoją lingeristką o swoich oczekiwaniach oraz ustal wszystkie szczegóły. Wykonanie dokładnego rysunku pozwoli wyobrazić nam końcowe efekty na twarzy. Nie decyduj się na makijaż pochopnie bez wcześniejszego ustalenia metody wykonania, koloru oraz kształtu. Zanim zaczniesz go trwale nosić warto jest się przekonać wcześniej jak będziesz w nim wyglądać.

Tanio nie znaczy dobrze

Tania cena nigdy nie równa się z dobrze wykonaną pracą. Mnogość metod, sprzętów, konkurencji wpływa na oferty i ceny. Nigdy nie wybieraj najtańszych ofert, bowiem nie zagwarantują one dobrego i trwałego efektu. Zły sprzęt i barwniki są skutkiem nieudanego makijażu. Będzie on wykonany nieprecyzyjnie. W przypadku głębokiego wprowadzania pigmentu może skutkować rozlaniem go w naszej skórze. Natomiast użycie słabej jakości barwników jest przyczyną wybarwienia się makijażu na różne kolory np. zielony, czerwony czy niebieski. Sine usta czy też niebieskie brwi to tylko część minusów użycia nieodpowiednich pigmentów. Dodatkowo trzeba jeszcze wziąć pod uwagę wszelkie powikłania np. alergię.

Czy można poprawić makijaż permanentny?

Na szczęście źle wykonany makijaż można poprawić. Co prawda takich makijaży nie ma obecnie zbyt wiele. Dzięki użyciu pigmentacji korygującej można unicestwić przebarwienia na skórze. Lingeristki w swojej pracy wykorzystują specjalne pigmenty do kamuflażu. Pozwalają one ukryć błędy dzięki czemu samopoczucie klientki wzrasta. W swojej pracy spotkałam się z wieloma kobietami, które zostały skrzywdzone złym makijażem i bardzo im przez to współczułam. Miały one ordynarne i wręcz karykaturalnie zrobione tatuaże. Na szczęście wiele z nich udało się naprawić. Niektóre przypadki kończyły się użyciem lasera lub operacjami plastycznymi. Dlatego warto zapamiętać, że aby wykonać dobry makijaż permanentny należy upewnić się co do sprzętu oraz specjalisty. Unikajcie niskich cen i niedoświadczonych lingeristek. Decyzja o podjęciu się makijażu jest sprawą poważną.

image_pdfimage_print