Czy asymetria brwi jest naturalna?

Odpowiedź na to pytanie jest dość proste. Każde ciało ludzkie nie jest w pełni symetryczne. Obie nasze połówki różnią się od siebie i jest to całkowicie naturalna sprawa. Niewiele kobiet, ma więc idealnie symetryczne brwi. Gdy asymetria między innymi jest niewielka, łatwo skorygować to za pomocą lekkiego makijażu, którego na co dzień używamy. Inaczej sprawa wygląda, gdy różnica jest znacząca – wtedy może potrzebny może być zabieg.

Makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny jest odpowiedzią na wyglądającą mało atrakcyjnie asymetria brwi. Istnieją różne techniki, za pomocą których wykonuje się ten zabieg. Jest to metoda ombre, cieniowania i włoskowa. Dzięki nim wyrównamy ubytki w łuku brwiowym i wszelkie krzywizny. Efekty takiego zabiegu są zniewalające. Ten trwały makijaż, pozwala cieszyć się z efektu nawet do roku.

Wyrównanie  brwi i poprawa łuku brwiowego

Samodzielne wyrównywanie krzywych brwi to ciężkie zadanie. Zdarzają się sytuacje, w których asymetria brwi jest duża, co powoduje konieczność wyznaczenia nowego kształtu lub przesunięcie łuku brwiowego. Pomoże w tym linergistka, która za pomocą odpowiednich technik pigmentacji i użycia właściwego kolory, wykona makijaż permanentny, którego efektem będzie naturalny, trójwymiarowy wygląd brwi.

Błędy w depilacji lub uszkodzenia ciała i przebyte choroby, najczęściej mają wpływ na zaburzenie wyglądu łuku brwiowego. Ubytki we włosach można co dziennie maskować lub oddać się w ręce specjalistów i wykonać zabieg, którego efekty będą znaczeni trwalsze.