Możemy wyróżnić różne rodzaje koloryzacji. Ze względu na formułę kosmetyku wyróżniamy farby w kremie, w piance, w musie, w maseczce, a nawet w sprayu. Trwałość tych ostatnich jest dyskusyjna, niemniej służą one zazwyczaj do koloryzacji tymczasowej. Innym wyróżnikiem farb (tudzież szamponów) jest ich trwałość. Z reguły wymieniane są 3 stopnie trwałości koloru – zmywalny po kilku myciach włosów, „wytrzymujący” nawet do kilkudziesięciu myć, oraz kolor trwały(utrzymujący się dopóki go nie zmienimy).

Preparaty do koloryzacji.

Preparaty do koloryzacji mogą zarówno radykalnie zmieniać kolor naszych kosmyków, jak i podkreślać jego naturalne piękno. Dodatkowo u fryzjera (a coraz częściej także w domu dzięki nowoczesnym produktom) możemy zdecydować się na wielotonowy kolor, balejaż, pasemka, ombre itd…Farby do włosów możemy podzielić również ze względu na pochodzenie barwników w nich wykorzystanych na roślinne oraz syntetyczne. Roślinne farby zawierają składniki pigmentacyjne pozyskiwane z naturalnych ekstraktów roślin, takich jak kora, liście, łodygi czy korzenie. Najczęściej używa się barwników takich jak henna oraz basma, czyli indygo (ale eksploatowane są także buraki, orzech włoski, rumianek, kora dębu i inne). Warto zwrócić jednak uwagę na pewne ograniczenia naturalnych barwników. Henna na przykład umożliwia jedynie zabarwienie włosów na kolory ciepłe, w dodatku dość często może pojawić się przy jej stosowaniu reakcja alergiczna.

Basma i henna.

Natomiast basma (inaczej reng) dobre efekty koloryzacyjne daje jedynie w połączeniu z innymi barwnikami (jak henna czy galasy). Ponad to efekt koloryzacji farbami pochodzenia roślinnego często jest niejednolity. Do ich zalet należy natomiast fakt, że włosy po takim zabiegu zyskują naturalny wygląd i połysk (choć stają się bardziej odporne na rozjaśnianie oraz trwałą ondulację). Jeśli chodzi o farby syntetyczne, to cieszą się one współcześnie większą popularnością. Łatwiej uzyskać przy ich pomocy pożądany odcień, jednak z drugiej strony – mocniej oddziałują one na strukturę włosa, mogą również niszczyć nasze kosmyki. Istotne jest zatem, by wybierać farby bez amoniaku, a już po koloryzacji włosy odżywiać – specjalnymi odżywkami, maskami czy płukankami. W ten sposób nie tylko zadbamy o kondycję pukli, ale też przedłużymy trwałość koloru.

Holograficzny blond

Trójwymiarowy kolor blondu to najbardziej pożądany trend sezonu wiosna-lato 2014. Od bardzo jasnego blondu przechodzimy w melanż kolorystyczny. Gra światłami i rozproszenie różnych odcieni blond nie tylko podkreśli asymetrię, ale także stworzy przestrzenną i lekką formę fryzury.

Kolorystyczny twister

Lato kibicuje intensywnym kolorom i wyraźnym fryzurom. Podkręcamy look na sezon! Wybieramy spośród naturalnych kolorów, tym razem brązu, i miksujemy z innymi pigmentami. Koloryzacja Twister 3d to praca dwoma odcieniami, które stworzą przestrzenną formę fryzury, podkreślą jej kształt, dodadzą dynamiki i wydobędą blask. Nieźle zakręcona propozycja!

Nowe ombre

Nowe odsłony tego trendu to przede wszystkim gra w kolory. Inspirowani glam rockiem stawiamy na rudości i czerwienie, a z tej samej palety sięgamy po akcenty na ustach. Przejścia z intensywnego rudego koloru po rdzawe odcienie blondu to reinterpretacja ombre. We love rock!

Kobieta Hi-tech

Pewność siebie, niezależność i siła. Jesienno-zimowa kolekcja zespołu Berendowicz&Kublin nosi cechy współczesnej kobiety i gloryfikuje jej zmysłowość. Stawiamy na geometryczne cięcia, konstrukcyjność form i melanż kolorów. Czasami niewielkie zmiany w koloryzacji i strzyżeniu nadają fryzurze nowy look i dynamiczny wygląd. W tej stylizacji naturalny miedziany kolor włosów zostaje odświeżony jasnym beżem i energetycznym czerwono-fioletowym duetem.

Old Hollywood

Fale spływające kaskadami, grzywka zaczesana na jedną stronę i czerwony dywan – to musi być ‘old hollywood’! Nie ma bardziej zmysłowej i ponadczasowej fryzury niż miękkie fale w stylu Rity Hayworth i Katharine Hepburn. Stylizacja aktorek Hollywood lat 40-tych to nadal najbardziej pożądany look na wybiegach i salonach, także tych fryzjerskich. Fryzurę przywracamy do łask i odświeżamy koloryzacją ombre. It’s retro, baby!

Ciepły melanż

Drobny melanż migdałowo-miodowy z rozświetleniami przy twarzy (technika trójkąta).