Jakby to było gdybyś nie musiała stale usuwać niechcianego owłosienia pod pachami? Nie kontrolujemy tego, ale w ciągu miesiąca samodzielna depilacja zajmuje nam nawet kilka godzin. Dzięki skorzystaniu z laserowej depilacji pach można odzyskać ten czas i zamiast szczędzić go na nieprzyjemne, ale konieczne czynności higieniczne przeznaczyć na przyjemności!

Nieestetycznie wyglądająca skóra tuż po depilacji maszynką, przypadkowe zacięcia, czy stale widoczne pod pachami ciemne cebulki włosów już dawno przeszły do historii dla kobiet, które zdecydowały się na zabieg i skorzystały z dobroczynnej mocy lasera diodowego. Urządzenie, które pod wpływem naświetlania niweluje mieszki włosowe, nie oddziałuje bezpośrednio na naskórek, wskutek czego nie sprawia bólu i jest w pełni bezpieczne dla organizmu. Do zabiegu laserowej depilacji pach używa się mniejszej głowicy lasera niż do innych zabiegów z cyklu depilacji laserowej, a pojedyncza sesja trwa jedynie 15 minut.

W zależności od indywidualnych uwarunkowań takich jak: grubość, struktura i szybkość wzrostu owłosienia ustala się średnią ilość zabiegów, które będą potrzebne do trwałego usunięcia wszystkich włosków spod pach. Zwykle liczba tych sesji waha się w przedziale od 3 do 5 zabiegów w 5-6 tygodniowych odstępach czasowych. Jednym z najważniejszych przeciwwskazań przed i po laserowej depilacji pach jest stosowanie antyperspirantów lub blokerów potu.

Ponadto, zabieg zaleca się przeprowadzać w okresie jesienno-zimowym, ewentualnie na początku wiosny, tak aby uniknąć działania szkodliwych promieni UV na skórę. Opalanie lub korzystanie z sauny czy solarium również może wywołać komplikacje i poważnie zaburzyć proces regeneracji skóry, dlatego w trakcie trwania serii zabiegów należy stronić od basenów, plaży oraz solarium.

Kobiety, które zastosują się do tych wytycznych, mogą mieć pewność, że po kilku miesiącach już nigdy nie odczują dyskomfortu z powodu pojawiających się pod pachami bolesnych krostek, czy chropowatej skóry z charakterystycznymi czarnymi kropkami, które pojawiają się tuż po goleniu depilatorem lub maszynką. Laserowa depilacja pach rozwiązuje problem z mechaniczną metodą depilacji raz na zawsze.

Laserowa depilacja pach – wygoda i bezpieczeństwo

Owłosienie w okolicach pach jest przyczyną nadmiernego pocenia spowodowanego gromadzeniem się bakterii na włoskach. Nic więc dziwnego, że pojawia się nieprzyjemny zapach. Aby skutecznie temu przeciwdziałać, należy wykonać depilację pach. Skóra pod pachami jest jednak bardzo delikatna i podatna na zapalenie mieszków włosowych, dlatego najlepszym sposobem jest skorzystanie z zabiegów depilacji laserowej pach – jedynej skutecznej metody pozwalającej trwale pozbyć się owłosienia bez podrażnień.

Laserowa depilacja pach jest przeznaczona szczególnie dla osób, którym włoski odrastają bardzo szybko. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego lasera diodowego, jest niezwykle skuteczna i komfortowa. Podczas zabiegu można usunąć aż od 80 do 90% owłosienia. W efekcie włoski rzadziej odrastają, stają się słabsze. Jest metodą trwalszą niż na przykład depilacja woskiem.

Laserowe usuwanie włosów w okolicach pach – przeciwwskazania

Przed każdym użyciem lasera niezbędna jest konsultacja, na której Pacjent zostanie poinformowany o ewentualnych przeciwwskazaniach, do których należą: ciężkie choroby (nowotwór), bielactwo, łuszczyca, infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu wykonania zabiegu, znamiona, zażywanie niektórych leków fotouczulających (antybiotyków, sterydów, hormonów), jasne włosy w kolorze blond, siwe i rude, w przypadku kobiet – ciąża.

Depilacja laserowa pach – przygotowanie do zabiegu

30 dni przed pierwszym zabiegiem nie należy usuwać włosów spod pach wraz z ich cebulką – pęsetą, woskiem, depilatorem. 3 tygodnie przed zabiegiem nie można stosować w okolicach pach kremów i maści z retinoidami, witaminą C oraz kwasów owocowych. 2 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić leki światłouczulające i zioła (nagietek, dziurawiec). Na 2 tygodnie przed laserową depilacją zaprzestać opalania się na słońcu lub w solarium. Tydzień przed zabiegiem nie można stosować peelingu ani kremów depilujących, a przy skórze suchej zalecane jest stosowanie preparatów nawilżających do 1 dnia przed zabiegiem. Dzień przed zabiegiem lasera zaleca się dokładne ogolenie pach maszynką jednorazową, unikając podrażnień. W dniu zabiegu skóra pach musi być idealnie czysta, nie można jej niczym smarować. Nie można stosować również antyperspirantów, dezodorantów ani balsamów.

Depilacja laserowa pach – jak wygląda zabieg?

Zabieg depilacji laserowej pach poprzedza konsultacja. Kosmetolog lub lekarz medycyny estetycznej ocenia typ skóry i na tej podstawie dobiera odpowiednie parametry wiązki lasera, następnie przeprowadza próbę laserową. Zabieg depilacji laserowej pach trwa krótko, bo około 20 minut i polega na miejscowym podgrzaniu mieszka włosowego za pomocą skoncentrowanej wiązki światła, którą emituje laser. Zabieg na ogół jest bezbolesny. Pacjent może odczuwać jednak kłucie albo mrowienie.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu depilacji laserowej pach najczęściej występuje zaczerwienienie skóry, naturalny obrzęk, który ustępuje zazwyczaj po kilku godzinach. Jest to naturalna reakcja organizmu na działanie wiązki światła lasera i nie stanowi powodów do niepokoju. Jednakże przez kilka dni nie należy zażywać gorących kąpieli,nie korzystać z sauny ani basenu, nie używać preparatów z zawartością alkoholu, do 2 tygodni nie stosować zabiegów złuszczających ani peelingu i opalać okolic pach.