Podczas gdy panie pieczołowicie dbają o swoje włosy, które są ich wizytówką, panowie szczególną wagę poświęcają swojej dumie, jaką jest broda. Stylizacja brody stała się bardzo popularnym i ważnym elementem dnia codziennego mężczyzn.

Dbanie o brodę powinno odbywać się regularnie w domowych warunkach lub składając wizytę w salonie barberskim. Obecnie panują również pewne trendy strzyżenia brody, które są na ogół przestrzegane modelując włosy na twarzy.

Wygląd zadbanej brody

Odpowiednio wygolona i wypielęgnowana broda to obowiązek każdego mężczyzny, posiadającego zarost. Bardzo ważnym aspektem, oprócz właściwego przystrzyżenia jest optymalne uformowanie brody. Rosnące włosy bez kontroli wyglądają bardzo niechlujnie i nieestetycznie.

Rodzaje brody

Prawidłowo dobrane strzyżenie obejmuje m.in. kształt głowy oraz wiek.

Pełna broda – konieczne jest jej regularne pielęgnowanie. Pozostawienie jej bez opieki, może wywołać efekt postarzania i wizualnie pogrubić twarz. Warto ją podcinać co kilka dni, szczególnie na szyj oraz policzkach.
Bokobrody – króluje wśród młodych mężczyzn, którzy nie mają jeszcze znacznego owłosienia w okolicach brody i pod nosem. Optycznie wypełnia policzki i nadaję męskiego charakteru.
Broda wokół ust – charakteryzuje się lekkością i dodaniu poważnego, dostojnego wyglądu. Jest jednym z popularniejszych i bezpieczniejszych strzyżeń, pasujących do większości kształtów twarzy.
Kozia bródka – stosuje się ją często u panów z owalną lub okrągłą twarzą, aby ją optycznie wydłużyć. Zbyt długa nie wygląda dobrze, co sprawia konieczność cyklicznego jej strzyżenia.
Broda na linii szczęki – chętnie wybierana przez panów, stroniących od wąsów. Optycznie zaokrągla twarz. Najczęściej nosi się ja przystrzyżoną na brodzie, ale też z wygolonymi policzkami.

Strzyżenie brody Kielce – jak wygląda zabieg?

Salony znajdujące się w Kielcach, zazwyczaj posiadają ten sam schemat strzyżenia brody. Zaczyna się od grzebienia, który pomaga rozczesać włosy. Wstępne formowanie, przebiega zgodnie z naturalnym kierunkiem wzrostu włosa.
Z uwagi na fakt, że broda rośne najszybciej w okolicy żuchwy i pod nią, istnieje konieczność prawidłowego wyznaczania jej linii. Następnie przystępuje się do golenia brody i podcinania w okolicy policzków. Etap końcowy to podgalanie, które definiuje ostateczną formę brody. Modelowanie i strzyżenie brody w Kielcach ma zastosowanie wtedy, gdy w tym obszarze występuje znaczna asymetria, bądź broda jest zbyt cofnięta zaburzając prawidłowe proporcje twarzy. Najczęściej zabieg w mieście Kielce koryguje tzw. „cofniętą bródkę”. Strzyżenie brody to podstawa każdej zadbanej grzywy. Aby nadać zarostowi odpowiedni kształt, trzeba regularnie, umiejętnie podcinać kosmyki. Przede wszystkim należy brać pod uwagę Twoje upodobania i z największą precyzją zabrać się do pracy. Dzięki temu Twoja broda będzie doskonale wyglądać, a Ty poczujesz się pewnie. Przed każdym strzyżeniem trzeba wykonać dokładną analizę kształtu twarzy, głowy, profilu, całej sylwetki, a także określić typ osobowości. Dopiero po wykonaniu tych czynności przystępuje się do strzyżenia. Wszystko po to, by Twoja broda idealnie z Tobą współgrała. Przy pomocy wąsów i brody możemy modelować kształt twarzy oraz skorygować ewentualne niedoskonałości. Znacznie łatwiej mają mężczyźni o twarzy owalnej, gdyż odpowiedni jest dla nich każdy rodzaj zarostu. Regularne podcinanie i strzyżenie brody w Kielcach zapobiega rozdwajaniu się włosów oraz sprawia, że stają się mocniejsze. Poprzez modelowanie brody możemy całkowicie zmienić wizerunek oraz twarz mężczyzny. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie i staramy się przede wszystkim, aby Klient czuł się dobrze i męsko. Profesjonalnie wystrzyżona broda dodaje charakteru mężczyźnie, tworzy jego wizerunek. Natomiast należy pamiętać, że zarost nie rośnie równomiernie. Należy dbać o to, aby broda wyglądała schludnie i ładnie. Oczywistym jest, iż zaniedbana, nierówna broda nie nadaje się do pracy. Wielu mężczyzn nie radzi sobie z zarostem, dlatego goli się na gładko. Wystarczy jednak umówić się do profesjonalisty, który doradzi oraz odpowiednio dopasuje kształt brody. Oczywiście poza tym, oferujemy także strzyżenie, mycie oraz modelowanie włosów.

Należy zwrócić uwagę na fakt, że nigdy nie wykonuje się strzyżenia brody na mokro.

Skuteczny przepis na porost włosów – jak zapuścić brodę w domowym zaciszu!

Dieta ma ogromny wpływ na wygląd. Kondycja brody w dużej mierze uzależniona jest od sposobu odżywiania. Warto, zatem zadbać o zdrową dietę i regularność posiłków. Jednocześnie należy ograniczyć tłuszcze nasycone, cukier i używki.  Aby broda od samego początku była mocna i lśniąca, potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji, ale nie tylko tej od zewnątrz. Oczywiście, bez dobrych kosmetyków trudno będzie utrzymać jej dobry i estetyczny wygląd. W diecie powinna znaleźć się przede wszystkim duża ilość wody – około 2 litrów dziennie, (co najmniej!). Naturalnie witaminy i aminokwasy również. To one w dużej mierze stymulują wzrost włosów, zapobiegają ich wypadaniu i zapewniają im dobrą kondycję. W jadłospisie powinny znaleźć się, zatem ryby, jaja, produkty zbożowe i sezam. Dla włosów szczególnie cenne są witaminy z grupy B (B6, B12 czy B8).

Strzyżenie brody Kielce – cena

Cena usług barberskich zależy od lokalizacji i renomy salonu. Im dłużej działający i popularniejszy zakład, tym zazwyczaj droższe są takie usługi.

Pojedyncza usługa zazwyczaj kosztuje w granicach 30-60zł. Pełen pakiet, tzn. strzyżenie włosów na głowie oraz serwis brody, kosztuje ok. 100zł.6