Podczas gdy panie pieczołowicie dbają o swoje włosy, które są ich wizytówką, panowie szczególną wagę poświęcają swojej dumie, jaką jest broda. Stylizacja brody stała się bardzo popularnym i ważnym elementem dnia codziennego mężczyzn.

Dbanie o brodę powinno odbywać się regularnie w domowych warunkach lub składając wizytę w salonie barberskim. Obecnie panują również pewne trendy strzyżenia brody, które są na ogół przestrzegane modelując włosy na twarzy.

Wygląd zadbanej brody

Odpowiednio wygolona i wypielęgnowana broda to obowiązek każdego mężczyzny, posiadającego zarost. Bardzo ważnym aspektem, oprócz właściwego przystrzyżenia jest optymalne uformowanie brody. Rosnące włosy bez kontroli wyglądają bardzo niechlujnie i nieestetycznie.

Rodzaje brody

Prawidłowo dobrane strzyżenie obejmuje m.in. kształt głowy oraz wiek.

Pełna broda – konieczne jest jej regularne pielęgnowanie. Pozostawienie jej bez opieki, może wywołać efekt postarzania i wizualnie pogrubić twarz. Warto ją podcinać co kilka dni, szczególnie na szyj oraz policzkach.
Bokobrody – króluje wśród młodych mężczyzn, którzy nie mają jeszcze znacznego owłosienia w okolicach brody i pod nosem. Optycznie wypełnia policzki i nadaję męskiego charakteru.
Broda wokół ust – charakteryzuje się lekkością i dodaniu poważnego, dostojnego wyglądu. Jest jednym z popularniejszych i bezpieczniejszych strzyżeń, pasujących do większości kształtów twarzy.
Kozia bródka – stosuje się ją często u panów z owalną lub okrągłą twarzą, aby ją optycznie wydłużyć. Zbyt długa nie wygląda dobrze, co sprawia konieczność cyklicznego jej strzyżenia.
Broda na linii szczęki – chętnie wybierana przez panów, stroniących od wąsów. Optycznie zaokrągla twarz. Najczęściej nosi się ja przystrzyżoną na brodzie, ale też z wygolonymi policzkami.

Strzyżenie brody Kielce – jak wygląda zabieg?

Salony znajdujące się w Kielcach, zazwyczaj posiadają ten sam schemat strzyżenia brody. Zaczyna się od grzebienia, który pomaga rozczesać włosy. Wstępne formowanie, przebiega zgodnie z naturalnym kierunkiem wzrostu włosa.
Z uwagi na fakt, że broda rośne najszybciej w okolicy żuchwy i pod nią, istnieje konieczność prawidłowego wyznaczania jej linii. Następnie przystępuje się do golenia brody i podcinania w okolicy policzków. Etap końcowy to podgalanie, które definiuje ostateczną formę brody.

Należy zwrócić uwagę na fakt, że nigdy nie wykonuje się strzyżenia brody na mokro.

Strzyżenie brody Kielce – cena

Cena usług barberskich zależy od lokalizacji i renomy salonu. Im dłużej działający i popularniejszy zakład, tym zazwyczaj droższe są takie usługi.

Pojedyncza usługa zazwyczaj kosztuje w granicach 30-60zł. Pełen pakiet, tzn. strzyżenie włosów na głowie oraz serwis brody, kosztuje ok. 100zł.6