Keratynowe prostowanie włosów – odbudowa i blask

Keratynowe prostowanie włosów, zwane również brazylijskim prostowaniem włosów, to zabieg, mający na celu odbudowe struktury włosów, ich wygładzenie i nawilżenie. Aplikowana w trakcie zabiegu na włosy keratyna, to w pełni naturalny budulec włosów, który w dużej mierze odpowiada za ich wygląd oraz kondycję. Zabieg przy użyciu keratyny, to również alternatywa dla sztucznych preparatów chemicznych i prostownicy.

Keratyna jest składnikiem budulcowym włosów. Gdy go brakuje, włosy stają się zniszczone i matowe. Wtedy dobrym pomysłem jest zastosowanie terapii keratynowej. Metoda ta, została wymyślona w Brazylii, z myślą o kobietach, posiadającymi puszące się włosy, zniszczone słońcem.

Keratynowe prostowanie włosów Kielce – dla kogo?

Ten zabieg, przeznaczony jest szczególnie dla kobiet, które dzień po dniu, zmagają się z problemem trudnych do ułożenia włosów, które dodatkowo są przesuszone. Takie prostowanie, można przeprowadzić również na włosach farbowanych czy rozjaśnianych oraz na tych, zniszczonymi innymi zabiegami.

Keratynowe prostowanie włosów – jak wygląda?

Metoda ta, polega na „wprasowaniu” we włosy preparatu z kreatyną. Służy do tego ceramiczne żelazko fryzjerskie, rozgrzane do 230 stopni Celsjusza. Taka temperatura sprawia, że łuski włosa otwierają się, co pozwala na łatwe wchłonięcie keratyny w ich struktury. Tak nałożony kosmetyk, trzymamy ok. 30 minut, by następnie wysuszyć włosy.

Jaki jest efekt keratynowego prostowania włosów?

Efekt potrafi być zniewalający. Gładkie, nawilżone i proste włosy są zregenerowane i lśniące. Po takim zabiegu są bardziej odporne na puszenie czy skręty. W zależności od typu włosów i ich gęstości efekt taki uzyskujemy do 5 miesięcy. Należy je oczywiście dobrze pielęgnować i stosować odpowiednie kosmetyki. Ważnym czynnikiem jest skorzystanie z usług profesjonalistów, jak keratynowe prostowanie włosów Kielce