Wolumetria twarzy

Wolumetria twarzy w mieście Kielce to inaczej lifting i modelowanie konturów twarzy. Mamy dziś do wyboru szeroką gamę zabiegów, jakie oferują nam skuteczne odmładzanie skóry. Osoby, które mają chęć poprawić co nie co w swoim wyglądzie, a zatem cofnąć się w czasie mogą zdecydować się na zabieg wolumetria twarzy. Jest to tak zwany miękki lifting twarzy lub wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym, lub też jak kto woli własnym tłuszczem. Wolumetria czyli zmiana rysów twarzy. Wolumetria twarzy w Kielcach jest zabiegiem często rozumianym jako modelowanie twarzy bez użycia narządzi chirurgicznych. Zabieg pozwala na przywrócenie prawidłowego owalu twarzy i uwydatnia kości policzkowe, a twarz po zabiegu staje się zyskuje lepszego kolorytu i nabiera znacznie młodszego wyglądu.

Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym

Wolumetrię twarzy przeprowadza się najczęściej przy użyciu kwasu hialuronowego. Preparaty z kwasem hialuronowym wstrzykiwane są do tak zwanej skóry właściwej i skutecznie wypełniają powstałe na twarzy zmarszczki. Kwas hialuronowy skutecznie wpływa na procesy regeneracyjne skóry. Sam zabieg polega na wstrzyknięciu za pomocą tępo zakończonej igły w głąb naskórka wprost w miejsce wymagającego odnowy. Kwas hialuronowy to pewnego rodzaju żel, który jest bardzo elastyczny i daje się modelować.       W  ten właśnie sposób idealnie nadaje się do wypełniania miejsc, w których widoczne są zmarszczki.

Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe są bardzo pomocne przy odbudowie struktury skóry, poprzez odpowiednią stymulację komórek skórnych elastyny i zawartego w skórze kolagenu. Stymulatory tkankowe Po wstrzyknięciu dają bardzo naturalne efekty gęstości i jędrności skóry. Stymulatory tkankowe to nic innego, jak grupa preparatów stymulujących, które powinny być dobrane indywidualnie do wymagań każdego pacjenta. Najbardziej popularnym stymulatorem tkankowym jest kwas L-polimlekowy i hydroksyapatyt wapnia. Dzięki stymulatorom tkankowym w mieście Kielce twoja skóra zostaje poddana biostymulacji dzięki której sama zaczyna się regenerować.

Wraz z upływem czasu twarz traci swój początkowy owal. Dzieje się tak na skutek przemieszczania się tkanki tłuszczowej z policzków ku dołowi. Wówczas twarz traci objętość i wygląda na starszą, a skóra staje się wiotka i mniej elastyczna. Medycyna estetyczna oferuje bezpieczne i skuteczne zabiegi pozwalające zlikwidować te problemy. Jednym z nich jest wolumetria twarzy, która daje efekt liftingu. Zabieg pozwala dodać objętości w wybranych obszarach, np. tam, gdzie z wiekiem pojawiły się pewne ubytki. Wolumetria wykonywana jest na linii żuchwy, policzkach, brodzie, w okolicach skroni i nosa. Do wypełniania używane są żelowe preparaty z mocno usieciowanym kwasem hialuronowym, który utrzymuje się w organizmie dłużej niż kwas słabiej usieciowany. Od innych substancji odróżnia je większa gęstość, plastyczność, która pozwala na modelowanie skóry.

Co to jest wolumetria twarzy?

Wolumetria czyli lifting wolumetryczny kwasem hialuronowym to nieinwazyjny zabieg medycyny estetycznej, polegający na modelowaniu konturów i korygowaniu kształtu twarzy. Przeprowadzany jest przy zastosowaniu kwasu hialuronowego lub przeszczepu własnego tłuszczu. To modelowanie twarzy bez użycia skalpela. Dzięki wolumetrii można przywrócić właściwy owal twarzy, uwydatnić kości policzkowe i wyrównać kontur. Twarz po zabiegu zyskuje młodszy wygląd, poprawia się jędrność skóry, a zmarszczki zostają spłycone. Zabieg przeznaczony jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn w różnym wieku. Kobiety mogą skorzystać z zabiegu np. poprawiając niedoskonałości twarzy, zlikwidować zagłębienia pod oczami, uwydatnić kości policzkowe czy podnieść kąciki ust. U mężczyzn np. po dużym wahaniu wagi, twarz niejednokrotnie traci na objętości, elastyczności. W tym przypadku można wykonać rewitalizację oraz uzupełnienie utraconej wolumetrii. Efektem terapii wolumetrycznej będzie przywrócenie odpowiednich proporcji twarzy, odświeżenie oraz odmłodzenie.

Wolumetria Kielce wykorzystuje specjalną odmianę usieciowanego kwasu hialuronowego, gęstszą od typowych wypełniaczy i wstrzykiwaną w głębokie warstwy skóry. Stosowane preparaty są bezpieczne dla zdrowia, ponieważ kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w skórze. Wolumetria twarzy to znakomity sposób na odmłodzenie twarzy. Zabieg pozwala na uzupełnienie ubytków w tkance podskórnej, czyli wypełnieniu i zniwelowaniu wszelkiego rodzaju bruzd czy fałd. Likwiduje te ubytki sprawiając, że twarz staje się gładsza, nawilżona i odżywiona. Wolumetrię twarzy stosuje się w poszczególnych obszarach twarzy. Są to policzki, bruzdy nosowo-wargowe, kontur oczu i „dolina łez”, podbródek, żuchwa, usta, szyja.

Wolumetria twarzy Kielce – modelowanie konturu twarzy

Podczas zabiegu wykorzystywany jest kwas hialuronowy, który pozwala na przywrócenie właściwego owalu twarzy, poprawia jędrność i gęstość skóry, a także pozwala na dokonanie niewielkich korekt nosa, ust oraz kości policzkowych. Kwas hialuronowy wypełnia zapadniętą skórę, przywraca jędrność oraz zwiększa objętość tkanek miękkich. Twarz po zabiegu wolumetrii wygląda naturalnie i młodo. Zabieg wolumetrii wykonywany jest przy użyciu znieczulenia miejscowego. Następnie kwas hialuronowy za pomocą iniekcji wstrzykiwany jest na odpowiednią głębokość, aby odbudować utraconą wraz z wiekiem objętość tkanek. W zależności od części twarzy poddanej modelowaniu nakłucia są głębsze lub płytsze. Zwykle preparat jest podawany podskórnie lub nadokostnowo za pomocą specjalnej mikrokaniuli dermatologicznej. Zabieg wolumetrii pozwala zachować jędrność i elastyczność skóry, a co za tym idzie młody wygląd. Pozwala modelować twarz i przywrócić jej młodzieńczy wygląd bez konieczności wykonywania inwazyjnych zabiegów chirurgicznych.

Wolumetria twarzy – wskazania do zabiegu

Na wolumetrię twarzy decydują się osoby, które chcą jak najdłużej zachować młody wygląd. Użycie kwasu hialuronowego czy tłuszczu pozwala zniwelować niedoskonałości twarzy. Wskazania do wolumetrii twarzy to: uwydatnienie kości policzkowych, unoszenie opadających policzków tzw. „chomików”, modelowanie policzków,wypełnienie „doliny łez”, konturowanie zarysu żuchwy, redukcja zmarszczek, asymetria w budowie twarzy, nierówne wargi, wyrównanie ubytków objętości twarzy.

Przeciwwskazania do zabiegu wolumetrii

Wolumetria twarzy jest niewskazana dla osób, u których stwierdzono choroby autoimmunologiczne, mają skłonności do powstawania blizn przerostowych lub cierpią na stany zapalne skóry, takie jak opryszczka czy trądzik. Wolumetrii nie powinny też poddawać się kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Zabiegu nie należy przeprowadzać u osób ze stwierdzoną chorobą nowotworową. Przeciwwskazany jest również w przypadku uczulenia na kwas hialuronowy, obecności stanów zapalnych skóry oraz chorób, takich jak bielactwo i łuszczyca okolic twarzy. Po zabiegu występuje delikatny obrzęk, zaczerwienienie, które po paru godzinach mijają. W niektórych przypadkach mogą pojawić się niewielkie siniaczki, jednak można je łatwo zamaskować za pomocą makijażu. Można stosować na nie między innymi maść z heparyną lub arniką. W przypadku, gdy skóra jest wrażliwa mogą pojawiać się świąd, zgrubienie czy mrowienie.

Wolumetria twarzy Kielce – jak przygotować się do zabiegu?

Przed wolumetrią twarzy przede wszystkim należy zrezygnować z zażywania leków rozrzedzających krew i środków przeciwzapalnych, odstawić picie alkoholu, unikać intensywnego opalania. Sam zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania, dlatego można wykonać go bezpośrednio po kwalifikacji. Mimo iż wolumetria twarzy nie jest bolesna, może towarzyszyć jej uczucie dyskomfortu, dlatego w razie potrzeby warto poprosić specjalistę o zastosowanie kremu znieczulającego. Po wprowadzeniu wypełniacza w głąb określonych wcześniej partii skóry, lekarz może dodatkowo przeprowadzić masaż – pomaga to w równomiernym rozmieszczeniu podanej substancji.

Wolumetria twarzy Kielce – jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem przeprowadzana jest dokładna ocena proporcji twarzy. Następnie za pomocą kaniuli, czyli miękkiej i tępo zakończonej igły, w odpowiednich miejscach wprowadzany jest kwas hialuronowy. Dzięki niemu można nadać tkankom miękkim właściwą objętość. Do wolumetrii twarzy wykorzystywana jest specjalna odmiana usieciowanego kwasu hialuronowego, gęstsza od typowych wypełniaczy i bardzo plastyczna, która wstrzykiwana jest w głębokie warstwy skóry. Preparat zaczyna działać natychmiast po wstrzyknięciu, stymulując skórę do rozpoczęcia naturalnych procesów regeneracyjnych. Pełne rezultaty pojawiają się około miesiąc po zabiegu. Efekty utrzymują się 1–2 lat. Zabieg w zasadzie nie jest bolesny, ale może być odczuwalny lekki dyskomfort i uczucie rozpierania. Można zastosować znieczulenie miejscowe, jednak raczej jest to niepotrzebne, gdyż większość nowoczesnych preparatów zawiera lidokainę. Zabieg wolumetrii twarzy Kielce trwa zazwyczaj około 15-30 minut w zależności od obszaru oraz zastosowania preparatu.

W miejscu podania wypełniacza może pojawić się lekkie zaczerwienienie, niewielki obrzęk czy delikatny ból, ale wszystkie te objawy znikają samoistnie w ciągu 2–3 dni. Czasami po zabiegu pojawiają się niewielkie siniaczki, które można zamaskować makijażem korekcyjnym. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych obowiązków.

Preparat wypełnia zapadniętą objętość policzków, skroni, okolic żuchwy czy podbródka, uwydatnia kształt twarzy i koryguje profil. W efekcie uzyskuje się jednolity, naturalny wygląd. Po zabiegu twarz ma nie tylko ładniejszy kształt, ale też skóra staje się bardziej napięta i lepiej nawilżona.

Wolumetria twarzy Kielce – efekty

Po zabiegu wolumetrii twarzy można zauważyć poprawę owalu twarzy, redukcję opadających policzków, wypełnienie zapadniętych policzków, uwydatnienie kości policzkowych, wypełnienie „doliny łez”, uwydatnienie kości żuchwy, redukcję nawet głębokich zmarszczek i bruzd, poprawę napięcia, elastyczności i nawilżenia skóry. Zabieg daje efekty podobne jak tradycyjny lifting jednak w przeciwieństwie do niego jest nieinwazyjny i nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji. Wolumetria niweluje również niedoskonałości w postaci wiotkiej skóry z charakterystycznymi zmarszczkami głębokimi lub bruzdami oraz poprawia wzrost napięcia skóry. Efekty liftingu wolumetrycznego z pewnością poprawią samopoczucie i dodadzą atrakcyjności. Wyostrzą kontury twarzy. Linia żuchwy stanie się zdecydowanie bardziej zarysowana i uwydatniona. Zapadnięta skóra pod oczami ulegnie napięciu, a zmarszczki, które bardzo często występują w tym obrębie, znacznie się spłycą. Cera stanie się elastyczna, gładka i nawilżona.

Wolumetria twarzy Kielce – po zabiegu

Po zabiegu należy unikać nadmiernego wysiłku fizycznego oraz stosowania kosmetyków lub makijażu w miejscu iniekcji. Przez 2 tygodnie należy powstrzymać się od nadmiernej ekspozycji na ekstremalnie wysokie temperatury w saunie czy solarium, unikać nasłoneczniania oraz nagrzewania skóry twarzy. Nie należy wykonywać masaży lub zabiegów upiększających w okolicy poddawanej zabiegowi, ponieważ te czynniki mogą powodować rozpad kwasu hialuronowego.

Ile zabiegów wykonać?

Zabieg wolumetryczny jest zabiegiem jednorazowym. W przypadku znacznej utraty objętości, bądź konieczności odbudowy rysów twarzy na kilku jej piętrach proces ten wymaga przeprowadzenia dwóch lub trzech zabiegów. Powtórną wizytę można zaplanować po 3–4 tygodniach. Trwałość efektów zabiegowych uzależniona jest od kondycji skóry, wieku i stanu zdrowia pacjenta. Widoczne efekty wolumetrii twarzy można zaobserwować natychmiast i utrzymują się przez około półtora roku. Po tym czasie zabieg można powtórzyć.

Wolumetria twarzy Kielce – korzyści

Jest to metoda nieinwazyjna, w której ryzyko powikłań jest znikome. Po zabiegu pacjent wychodząc z gabinetu, niemal natychmiast zyskuje odmłodzony wygląd twarzy i jest w stanie wrócić do swoich codziennych aktywności. W okolicach iniekcji mogą pojawić się delikatne zaczerwienienia i obrzęki, jednak już po około 2 dniach ustępują. Wolumetria twarzy pozwala odzyskać utracony blask i elastyczność skóry twarzy i zlikwidować wszelkie niedoskonałości.

W She & He zabieg wolumetrii twarzy przeprowadzany jest pod okiem doświadczonych specjalistów z dziedziny medycyny estetycznej. Dzięki swojej wiedzy i zastosowaniu nowoczesnych technologii medycznych zabieg jest skuteczny i bezpieczny.