Laminacja rzęs w ostatnim czasie, cieszy się ogromną popularnością wśród zabiegów kosmetycznych.

To proces, sprawiający że każda kobieta poczuje się bardziej atrakcyjnie. Zabieg ten, ma na celu poprawę kondycji rzęs oraz naturalne zwiększenie ich objętości. Co należy jeszcze wiedzieć o laminacji rzęs?

Zabieg ten skutecznie wypiera swojego konkurenta – przedłużane rzęs z listy zabiegów kosmetycznych. Dzieje się tak, za sprawą osłabienia rzęs korzystając z tego procesu. Laminacja jest nieinwazyjnym zabiegiem, który je wzmacnia, jednocześnie poprawiając wygląd.

Bezpieczeństwo zabiegu laminacja rzęs

Warto pokreślić, że ten proces, w przeciwieństwie do standardowego przedłużania rzęs, nie niszczy ich i nie osłabia. Jest całkowicie bezpieczny. Laminacja rzęs nie jest tym samym co lifting rzęs. Ten drugi proces polega tylko na uniesieniu rzęs, bez ich odżywienia. Laminacja w skrócie, opiera się na 3 etapach: odżywieniu, uniesieniu i na końcu lekkim podkręceniu rzęs.

Laminacja rzęs zalety

Faktem jest dobroczynne działanie tego zabiegu, jednocześnie pozostając w pełni bezpieczne. Spośród zalet tego procesu, możemy wymienić m.in.:

– odżywienie i poprawa kondycji rzęs,

– długotrwałe pokręcenie i uniesienie rzęs,

– hipnotyzujące, pełne głębi spojrzenie,

– przystępna cena  i dostępność w wielu salonach kosmetycznych.

Jak wygląda laminowanie rzęs?

Pierwszym etapem jest oczyszczenie twarzy i odtłuszczenie rzęs przez kosmetyczkę. Dolne rzęsy zabezpieczane są przed sklejeniem z ich górną częścią, specjalnymi płatkami. Chroni to również, przed potencjalnym, drażniącym wpływem niektórych preparatów, które używane są podczas zabiegu. Następnie nakręca się rzęsy, na wałeczek silikonowy, nakładany na górną powiekę.

Na takie rzęsy, stosuje się preparat odżywczy, dzięki któremu rzęsy staną się bardziej gęste, ciemniejsze i mocne. Po wyschnięciu preparatu, nakładana jest specjalistyczna farba, która nada im nowy kolor. Końcowym etapem, jest zastosowanie keratyny, która pomoże utrwalić efekt zabiegu. Cały zabieg trwa ok. półtorej godziny.