Czy pigment może udawać włosy?

Problem łysienia u mężczyzn, to bardzo popularny, lecz ciągle wrażliwy temat. Z pomocą przychodzi tu mikropigmentacja skóry głowy. Wypadanie włosów jest przyczyną braku pewności siebie, złego samopoczucia, a nawet czasem prowadzi do depresji.
Na szczęście rynek usług poprawiających wszech i wobec naszą urodę pomyślało tym razem nie tylko o paniach. Z pomocą przychodzi tu mikropigmentacja skóry głowy.

Decydując się na zabieg mikropigmentacji musimy wiedzieć o nim kilka rzeczy. Po pierwsze nie jest to tak, jak wszyscy myślą – tatuaż. Mimo, że podobieństwo jest uderzające, to raczej bliżej mu do makijażu permanentnego, którym poniekąd jest – też odnawia się go po ok. 3 latach.

Cechą wspólna z tatuażem jest to, że możemy usunąć to laserem, lecz krąży głosy o tym, że nie zadowolonych klientów jest tyle, co ludzi z futrzanym ogonem. Praktycznie takich nie ma.

Inną sprawą, o której  musisz pamiętać przed zabiegiem to zgolenie się zupełnie na zero. To absolutna podstawa, ponieważ gdy zgolisz się na kilka mm, część włosów będzie wyglądała na długą, a część jakby dopiero została ogolona na zero.

Jak wyglądają szczegóły zabiegu?

Na początku dobierany jest kolor tuszu i określana linia włosów. Później aplikuje się bardzo szybko małe kropki. Cały zabieg jest dość bolesny, lecz nie tak bardzo jak tatuaż.
Pigment wstrzykiwany jest płycej. Koszt wykonania zabiegu  waha się między 1.5 tys. a 3 tys. zł. Czas trwania zabiegu również uzależniony jest o wielkości miejsca, w którym będzie wykonywany.
Skóra bezpośrednio po zabiegu jest mocno zaczerwieniona i rozpalona, lepiej więc na 2-3 dni wziąć wolne w pracy, przełożyć randki i powolutku przyglądać się spektakularnym efektom. A są one zdecydowanie warte zainteresowania.
Niezwykle trudno dostrzec różnice między naturalnymi włosami, a takimi po zabiegu pigmentacji.

Przeciwwskazania tymczasowe

Przeciwwskazania tymczasowe dotyczą dolegliwości zdrowotnych o charakterze przejściowym. Oznacza to, że dopiero po uporaniu się z nimi można bez problemu skorzystać z dobrodziejstw, jakie ten zabieg oferuje. Do przeciwwskazań tymczasowych zaliczają się:

*zła kondycja skóry (np. wskutek infekcji grzybiczych, poparzenia słonecznego).

*świeżo przebyte zabiegi operacji plastycznej głowy i/lub przeszczepy,

*nieregularne blizny skóry głowy,

*obecność wirusów opryszki i półpaśca

*chemioterapia/radioterapia,

*istotne osłabienie układu odpornościowego (np. w wyniku przewlekłej choroby),

Przeciwwskazania trwałe

Są to przeciwwskazania, które na stałe wykluczają potencjalnego pacjenta z zabiegu mikropigmentacji.

Jakie stany zdrowotne wykluczają zabieg?

*zła kondycja skóry głowy (rozległe pieprzyki, znamiona, keloidy, naczyniaki, brodawki, liszaje, pokrzywki, melanodermia, łuszczyca, czerniak).

*Wszelkiego rodzaju reakcje alergiczne na pigment (zapalenia, wypryski, wysypki itd.),

Przypadki wymagające konsultacji lekarskiej

*Nie każda poważna choroba zamyka drogę do mikropigmentacji. Niektóre przypadki wymagają jednak konsultacji lekarskiej. O swojej sytuacji zdrowotnej trzeba też bezwarunkowo powiadomić osobę wykonującą zabieg. Dzięki temu będzie ona mogła powziąć dodatkowe środki ostrożności. Chodzi o takie choroby, jak:

*niezdiagnozowane zmiany skórne w miejscach aplikacji pigmentu.

*HIV,

*arytmia serca,

*hemofilia,

*cukrzyca.

Nie zapominaj! Zdrowie jest najważniejsze. Zorientuj się, czy  w twoim przypadku taki zabieg może być wykonany. W razie konieczności odczekaj, skonsultuj się z lekarzem i specjalistą kliniki mikropigmentacji. Fachowcy pomogą Ci, rozwiać Twoje wątpliwości i sprawią, że cała procedura będzie dla Ciebie całkowicie bezpieczna.