Nanoplastia – Gładkie i lśniące włosy bez keratyny? Sprawdź alternatywę

Idealnie proste, wygładzone i świeżo wyglądające włosy to marzenie każdej z pań.

Dużą popularnością cieszy się keratynowe prostowanie włosów.

Pojawiła się jednak alternatywa w postaci metody nanoplastii, zwanej również prostowaniem brazylijskim, która ma szanse zawojować rynek usług fryzjerskich.
Co to jest i jaki efekt możemy uzyskać, dzięki temu zabiegowi?

Na czym polega nanoplastia?

Wysoka temperatura, używana do tego zabiegu, wywołuje aktywację składników i umożliwia im wchłonięcie w głąb struktury włosa. Proces ten, obejmuje zastosowanie kosmetyków, które zawierają dobroczynne składniki, jak olej arganowy, masło shea, kwas mlekowy i askorbinowy oraz proteiny jedwabiu.

Efekt zabiegu to wzmocniona struktura i odżywione włosy. Po zabiegu, są one lśniące zregenerowane i oczywiście proste. Dużym plusem nanoplastii, jest jej całkowite bezpieczeństwo, przez co mogą skorzystać z niej kobiety w ciąży oraz karmiące.

Podczas tego zabiegu, wykorzystuje się tylko w pełni naturalne składniki.

Nanoplastia włosów Kielce – przebieg procesu

Brazylijskie prostowane, wykonać można na każdego rodzaju włosach, również na tych, skorych do puszenia i mocno kręconych. Procedurę rozpoczyna się od nałożenia na włosy specjalnego kosmetyku prostującego.

Po upłynięciu ok. 60-90 minut, w zależności od tego jak szybko wszystkie składniki wchłoną w głąb włosa, co definiuje zazwyczaj ich gęstość i długość, następuje ich spłukiwanie i suszenie, by następnie je wyprostować.

Należy to zrobić kilkukrotnie i  bardzo starannie, pasmo po paśmie, aż uzyskamy efekt lustrzanego połysku i niezwykłej gładkości.

Następnie włosy są podsuszane, myte oraz nakłada się specjalną nawilżającą maskę. Końcowy efekt, najbardziej dostrzegalny jest po ostatecznym wysuszeniu włosów, a jest on zachwycający. Włosy są idealnie proste, błyszczące i wygładzone.

Taki rezultat, utrzymuje się ok. 8 miesięcy.

Warto pamiętać, aby korzystać z doświadczonych salonów fryzjerskich, jak nanoplastia włosów Kielce, gdzie specjaliści rzetelnie i starannie wykonają usługę, bez szans na jej niepowodzenie, jak bywa to, przy wyborze amatorskich rozwiązań.