Sauna ozonowa – skuteczna pielęgnacja włosów

Jedną z metod pielęgnacji włosów jest sauna ozonowa zalecana szczególnie do odbudowy włosów zniszczonych na skutek częstych zabiegów, niekorzystnego wpływu czynników zewnętrznych, niewłaściwej diety i stresu. Wzmacnia efekt masek, serum i odżywek. Wykorzystywane podczas sauny urządzenie generuje ciepło, pozwalające skutecznie rozchylić łuski włosów i wnikanie cząsteczek pary wodnej w najgłębsze łodygi włosa.

Oddziaływanie ozonu na włosy

Ozon wpływa pozytywnie na włosy. Posiada zdolności bakteriobójcze i antyseptyczne. Zawiera właściwości, które wpływają na zwalczanie drobnoustrojów chorobotwórczych. Jest też silnym utleniaczem. Ma pozytywny wpływ na cebulki i wzrost włosów, pomaga przy problemie elektryzowania.

Sauna ozonowa – dla kogo jest przeznaczona?

Zadaniem sauny ozonowej w pielęgnacji włosów jest ułatwienie składnikom odżywczym dostępu do poszczególnych części włosa. Przeznaczona jest więc dla osób, które mają włosy zniszczone i wymagające regeneracji po częstym farbowaniu lub zabiegach fryzjerskich, które wymagają stosowania wysokich temperatur. Zabieg w saunie ozonowej może pomóc chronić osłabione włosy przed działaniem szkodzących im czynników – wiatru, mrozu lub zanieczyszczeń. Jest także przeznaczony dla osób, które zmagają się z wypadaniem włosów. W zależności od wersji urządzenia, używa się w nim pary wodnej lub mgły powstającej w wyniku podgrzewania wody destylowanej.

Sauna ozonowa – jak działa?

Sauna ozonowa jest najczęściej porównywana do SPA. Działa przeciwłojotokowo, bakteriobójczo i pomaga zwalczyć łupież. Podczas zabiegu łuski włosa pod wpływem temperatury i pary wodnej rozchylają się, dzięki czemu składniki odżywcze mogą łatwo dostać się do wnętrza włosa. W efekcie włosy są nawilżone i odżywione od wewnątrz, co przyspiesza ich odbudowę. Efekt jest bardziej widoczny niż podczas standardowej aplikacji kosmetyków regeneracyjnych.

Przygotowanie do zabiegu z użyciem sauny ozonowej

Przed zabiegiem fryzjer dokładnie myje włosy. Zazwyczaj robi to dwukrotnie. Następnie nakłada specjalny preparat dermotrychologiczny, który dobierany jest w zależności od potrzeb klientki.

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg trwa około 20 minut. Włosy są w tym czasie upięte i poddane działaniu ciepłej pary wodnej z użyciem wody destylowanej, która pozwala wniknąć składnikom odżywczym w ich głąb i działa oczyszczająco. Dla trwałego efektu zabieg należy powtarzać co 2 tygodnie przez okres 2 miesięcy, ponieważ podczas mycia składniki odżywcze, które wniknęły we włosy, wypłukują się.

Sauna ozonowa – przebieg zabiegu

Zanim włosy zostaną poddane działaniu ozonu są dokładnie oczyszczane. Następnie nakładany jest kosmetyk pielęgnacyjny, bogaty w składniki odżywcze o właściwościach regeneracyjnych. Zabieg odbywa się z wykorzystaniem specjalnego urządzenia wyposażonego w kopułę, w której umieszczony jest zbiornik z wodą. Na skutek podgrzania wytwarza się para wodna, która wspomaga wnikanie składników aktywnych obecnych w kosmetykach. Przyjemne ciepło w połączeniu z pięknym zapachem olejków nie tylko ma bardzo dobry wpływ na włosy, ale również relaksuje i odpręża.

Efekty zabiegu z użyciem sauny ozonowej

Po zabiegu włosy są silnie, dogłębnie zregenerowane, nawilżone, miękkie i lśniące. Już po jednorazowym zabiegu sauny ozonowej widać korzystne efekty. Najczęściej utrzymują się one od 7 do nawet 10 dni. Jest to uzależnione między innymi od częstotliwości mycia. Za każdym kolejnym razem efekt będzie mniej widoczny. Jeśli występuje potrzeba gruntownej regeneracji włosów, z sauny ozonowej powinno się korzystać kilkukrotnie, najlepiej w tygodniowych odstępach czasu. A gdy włosy są bardzo zniszczone, zabieg powinno się wykonać nawet 4–5 razy w miesiącu.

Sauna ozonowa nawilża i dotlenia włosy. Zabieg regeneruje włosy zniszczone działaniem promieni słonecznych, wiatru i słonej wody. Stosowany systematycznie zapobiega też nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów.

Sauna ozonowa przyspiesza oraz wspomaga działanie preparatów dermotrychologicznych i pielęgnacyjnych. Ponadto skraca czas wykonywania zabiegów zarówno trychologicznych jak i pielęgnacyjno-fryzjerskich.

Klient bezpośrednio po zabiegu odczuwa komfort na skórze głowy, gdyż staje się ona lepiej nawodniona, nie łuszczy się, a włosy są zdecydowanie bardziej miękkie. Włosom farbowanym nadaje bardziej intensywny połysk. Zapobiega puszeniu się.

Sauna ozonowa wykorzystuje ciepło, pod wpływem którego rozchylają się łuski włosa. Dzięki temu ozon oraz substancje odżywcze, łatwo wnikają nawet w najgłębsze warstwy włosa, poprawiając jego kondycję.
Tlen oczyszcza włosy i skórę głowy oraz poprawia ukrwienie skóry. Posiada właściwości bakteriobójcze oraz wirusobójcze. Zabiegi z ozonem działają także przeciwłupieżowo, przeciwłojotokowo. Zmniejsza się kolonizacja grzybów na skórze głowy.