Blizny/Rozstępy

Blizny stanowią problem dla wielu z nas. Nieestetycznie wyglądające przebarwienia skóry powstałe w wyniku zabiegów operacyjnych, poparzeń skórnych, czy na przykład blizny po trądzikowe. Blizny to niechciana pamiątka po przebytych urazach mechanicznych. W przypadku kobiet może to być blizna po cesarskim cięciu, czy inne takie jak powstające na w wyniku ciąży rozstępy na brzuchu i w jego okolicach.

Blizny/Rozstępy leczenie

Na szczęście dziś mamy już kilka sposobów na leczenie tego typu schorzeń. Blizny bardzo często przypominają nam o czymś, o czym chcielibyśmy zapomnieć, wymazać z pamięci. Rozstępy to także pewnego rodzaju blizny, i tak samo jak blizny możemy je leczyć. Podobnie jak leczenie blizn wymaga czasu i zastosowania zabiegów kosmetycznych, czy nawet chirurgicznych. W leczeniu rozstępów doskonale sprawdza się zastosowanie lasera. Laserowe usuwanie blizn, jak i rozstępów jest terapią, która oparta jest na w pełni kontrolowanym uszkadzaniu tkanek bliznowatych poprzez użycie światła laserowego, co powoduje przebudowę i regenerację uszkodzonych komórek skóry. Zarówno w przypadku usuwania rozstępów, jak i blizn podczas terapii dochodzi do regeneracji struktury skóry. Proces jakim jest laserowe usuwanie blizn i rozstępów gwarantuje proces odbudowy tkanek i przyspieszenie produkcji włókien kolagenowych i elastynowych.

Efekty usuwania blizn i rozstępów laserem

Za główny cel zabiegu bierze się poprawę kondycji skóry. Terapia jest pomocna w niwelowaniu blizn, czy też rozstępów. Zabiegi przy użyciu lasera to doskonały sposób na walkę z problemem nieregularnej, a co za tym idzie nierównej skóry.

 Jak wygląda powrót do zdrowia po zabiegu laserowego usuwania blizn i usuwania rozstępów

Skóra po zabiegu wygląda , jak poparzona. Czas powracania skóry do pełni swojego naturalnego wyglądu to mniej więcej siedem dni. Mniej więcej ponieważ u każdego pacjenta proces rekonwalescencji przebiega indywidualnie. Proces gojenia się skóry kończy się zazwyczaj w okolicach 4 tygodni. Po zabiegu skórę należy pielęgnować zgodnie z zaleceniami, jakie dostaliśmy w gabinecie, w którym dokonano zabiegu.