Dzisiejsza rzeczywistość pokazuje, że cellulit to jedna z większych bolączek kobiet. Dobrą wiadomością jest to, że można się go pozbyć.
Karboksyterapia, to naturalny zabieg, który pomoże w skutecznej walce z tą przypadłością. Polega na ostrzykiwaniu miejsca, które dotknięte jest cellulitem, określoną ilością CO2.
Bardzo dobrze sprawdzają się również masaże endermologiczne, stosowane regularnie, gdyż cellulit nie lubi cyklicznych zabiegów. Pod pojęciem tym, kryje się silny masaż całej powierzchni ciała, co sprawia, że udrażnia się przepływ limfatyczny, poprawia krążenie krwi, mięśnie zostają rozluźnione i odżywione, a tkanka tłuszczowa zostaje ponudzona do redukcji. Kolejny sposób na usuwanie cellulitu to Body Strategist, który jest sposobem na pielęgnację ciała.
Aktywuje on mikokrążenie, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, oraz stymuluje metabolizm. Zastosowanie zdrowej, zbilansowanej diety, oraz umiarkowanej aktywności fizycznej, z pewnością spotęguje efekty.
Co to jest cellulit?
W terminologii medycznej cellulit nazywany jest lipodystrofią. Związany jest on głównie z brakiem ruchu, niewłaściwym odżywianiem czy hormonami. Cellulit to zmiany w tkance podskórnej spowodowane nierównomiernym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej. W efekcie pojawiają się na skórze grudki i zagłębienia przypominające skórkę pomarańczy. Cellulit występuje głównie w miejscach, gdzie gromadzi się najwięcej tkanki tłuszczowej. Są to przede wszystkim uda, biodra, pośladki, ramiona.
Przyczyny powstawania cellulitu
Na powstanie cellulitu wpływa w dużym stopniu uwarunkowanie genetyczne. Najczęściej pojawia się w okresie dorastania, ciąży oraz menopauzy, dlatego to głównie kobiety są narażone na jego powstanie.
W momencie zwiększania się ilości estrogenów, zwiększa się przepuszczalność naczyń limfatycznych i krwionośnych. Doprowadza to do sytuacji, w której płyny fizjologiczne przepuszczane przez naczynia gromadzą się w przestrzeniach międzykomórkowych. W efekcie tego powstaje obrzęk utrudniający prawidłowe przepływanie krwi. Na powstanie cellulitu wpływa także brak ruchu czy niewłaściwa dieta.
Rodzaje cellulitu
Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje cellulitu. Cellulit wodny dotyczy głównie osób szczupłych. Powodem powstawania cellulitu wodnego jest głównie nieprawidłowa cyrkulacja krwi i limfy w tkankach. Brak mikrokrążenia powoduje w efekcie zatrzymanie wody w organizmie. Cellulit tłuszczowy dotyka osoby z nadwagą. Powstające zmiany występują w głębiej położonych warstwach skóry oraz w tkance łącznej. Na skórze widoczne są liczne zagłębienia i grudki. Ten rodzaj cellulitu niestety jest bolesny.
Sposoby walki z cellulitem
Istnieje wiele sposobów radzenia sobie z cellulitem. Należy wprowadzić odpowiednią dietę oraz skutecznie poprawić mikrokrążenie. Należy stosować kosmetyki antycellulitowe, które powinny zawierać substancje rozszerzające naczynia krwionośne. Innym sposobem jest krioterapia miejscowa i ogólnoustrojowa. Powodują silny efekt przekrwienia. Skuteczne w zwalczaniu cellulitu są ćwiczenia fizyczne, jogging. Generują napięcia i rozluźnienia mięśni i w ten sposób przepompowują krew. Wśród metod walki z cellulitem wymienić należy masaże – działają podobnie jak ćwiczenia fizyczne, hydroterapię – masaże za pomocą strumienia wody, falę uderzeniową, endermologię.
Endermologia – naturalna metoda redukcji cellulitu
Endermologia to nowoczesny zabieg na cellulit, który wykonywany jest za pomocą bezpiecznego i atestowanego urządzenia wyposażonego w specjalne głowice masujące. Zabieg wykonywany jest w specjalnym ubranku, a jego istotą jest intensywny masaż okolic dotkniętych problemem cellulitu, który jednocześnie pełni funkcję drenażu limfatycznego.
Specjalne głowice rolują skórę do wewnątrz i na zewnątrz, co znacznie poprawia mikrokrążenie tkanki skórnej i podskórnej, ale również umożliwia rozbijanie tkanki tłuszczowej na drobne cząsteczki, które usuwane są przez organizm drogą węzłów chłonnych. W efekcie zabieg wyraźnie redukuje cellulit i tkankę tłuszczową w bardzo krótkim czasie.
Endermologia łączy elementy masażu z siłą podciśnienia oraz precyzją programu komputerowego. Takie połączenie to jedna z najskuteczniejszych metod walki z cellulitem. Precyzyjny masaż z podciśnieniem uaktywnia bowiem naturalny proces lipolizy, której wynikiem jest rozkład komórek tłuszczowych i ich przyśpieszony metabolizm. Pobudza także syntezę kolagenu, stymuluje krążenie krwi, eliminuje toksyny i ogranicza retencję wody w organizmie. Masaż pobudza metabolizm tkanki tłuszczowej oraz poprawia krążenie krwi. W efekcie organizm oczyszcza się z toksyn i zbędnych produktów przemiany materii, tkanki zostają odżywione i dotlenione.
Intensywny masaż stymuluje również fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych, przez co skóra staje się napięta i elastyczna, cellulit zredukowany.
Endermologia – skuteczne zwalczanie cellulitu
Endermologia to zabieg, podczas którego specjalne głowice rolują skórę do wewnątrz i na zewnątrz, pobudzając głębokie warstwy skóry. Stymulowana jest tkanka łączna, co prowadzi do uwalniania krążenia żylnego i limfatycznego oraz usuwania tłuszczu. Rozbite substancje tłuszczowe nie ulegają wchłonięciu, ale są wydalane z kałem.
W czasie masażu ma miejsce stymulacja adipocytów (komórek tłuszczowych), dzięki czemu endermologia jest skutecznym sposobem na pozbycie się cellulitu. Dodatkowo, dzięki pobudzaniu fibroblastów (komórek tkanki łącznej właściwej) odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny skóra staje się bardziej elastyczna i jędrna. W czasie zabiegu dochodzi do uwolnienia tkanki tłuszczowej, co przyspiesza jej spalanie.
Endermologia – dla kogo?
Zabieg endermologii polecany jest głównie kobietom, które chcą ujędrnić swoje ciało. Pomaga on w redukcji cellulitu, pobudza do pracy fibroblasty, które produkują kolagen i elastynę, ujędrniają osłabioną skórę, a także działa odmładzająco. Endermologia na cellulit wykonywana jest u kobiet dotkniętych problemem pomarańczowej skórki. Głowice urządzenia wykorzystuje się na pośladkach, udach, brzuchu, a niekiedy nawet na ramionach. Terapia antycellulitowa rekomendowana jest paniom w każdym wieku. Z zabiegów powinny skorzystać przede wszystkim kobiety po okresie menopauzy, która wiąże się z wieloma zmianami hormonalnymi, sprzyjającymi tworzeniu się cellulitu. Zabiegu nie należy wykonywać u osób ze skórą naczynkową. Może powodować powstawanie pajączków i siniaków. Przeciwwskazaniem do zabiegu są także żylaki, zapalenie żył czy duża ilość tłuszczaków. Endermologii nie mogą też poddawać się osoby z chorobą nowotworową, z przepukliną na brzuchu, kobiety w ciąży, także kobiety, które urodziły naturalnie 5 miesięcy wcześniej lub miały wykonywane cesarskie cięcie mniej niż 8 miesięcy wcześniej. Zabieg ten nie jest też wskazany dla osób, które biorą leki przeciwzakrzepowe.
Jak wygląda zabieg?
Endermologia jest zabiegiem, który nie wymaga od pacjenta wcześniejszego przygotowania. Przed przystąpieniem do terapii – ze względu na specyfikę wykonywanego masażu – należy jednak założyć specjalną odzież, tzw. endermowear.
Istotą endermologii jest wykonanie kontrolowanego masażu mechanicznego wykorzystującego podciśnienie. Parametry urządzenia dobierane są automatycznie przez oprogramowanie komputerowe. Dzięki temu usuwanie cellulitu i wygładzanie skóry jest jeszcze bardziej efektywne. Pod wpływem wytworzonego przez urządzenie podciśnienia, dochodzi do powstania fałdy skórnej. Skóra, przybierając kształt fali, jest rolowana od wewnątrz i na zewnątrz. Sterowane elektroniczne rolki poruszają się zarówno ruchem obrotowym wokół własnej osi, jak również względem siebie. Przekłada się to na jeszcze lepszą mobilizację tkanki. W związku z tym, że mechaniczny masaż skutkuje intensywnym ugniataniem skóry w różnych kierunkach, dochodzi do pobudzenia krążenia i metabolizmu. Ponadto stymuluje procesy
regeneracyjne skóry. Masaż oddziałuje również na układ limfatyczny, dzięki czemu dochodzi do usunięcia toksyn oraz tłuszczów – wspiera to usuwanie cellulitu. Dochodzi do syntezy kolagenu i elastyny, co przekłada się na poprawę elastyczności skóry.
Endermologia – efekty po zabiegu usuwania cellulitu
Efekty masażu ciśnieniowego widoczne są dopiero po 10–20 zabiegach w serii. Dzięki zmniejszeniu tkanki tłuszczowej, widoczna jest redukcja cellulitu. Już po kilku zabiegach można pochwalić się znacznym zmniejszeniem obwodów poszczególnych części ciała. Przy regularnym poddawaniu się masażowi mechanicznemu powierzchnia tkanki podskórnej jest wyrównywana.
Endermologia pobudza pracę układu limfatycznego, co wpływa na poprawę kondycji skóry. Pomaga niwelować opuchliznę i obrzęki. Kolejnym efektem endermologii jest usunięcie nadmiaru płynów i toksyn z organizmu, dzięki czemu ciało oczyszcza się szybciej i efektywniej. Endermologia daje również długotrwałe efekty – tkanki są lepiej odżywione, a skóra gładsza i zdrowsza, dzięki czemu proces starzenia zostaje opóźniony. W celu uzyskania najlepszych efektów po zabiegu endermologii poleca się stosowanie odpowiedniej diety antycellulitowej. Wskazane jest również podjęcie aktywności fizycznej. Zabiegi endermologii są bardzo skuteczne, najlepsze efekty widać w połączeniu z regularnymi ćwiczeniami i zdrową, zbilansowaną dietą bogatą w antyoksyganty. Między zabiegami warto też stosować kremy pobudzające metabolizm komórkowy i działające na cellulit. Zabieg endermologii poprawi też samopoczucie. Podczas masażu ciało wytwarza hormony szczęścia, które sprawiają, że poczujesz odprężenie i przyjemne rozluźnienie. Zabieg może być nieco bolesny, a właściwie nieprzyjemny, jeżeli masz nadwrażliwą skórę.
Endermologia – jak często wykonywać zabieg?
Częstotliwość zabiegów endermologii zależy od stopnia zaawansowania cellulitu. Przeważnie pełna intensywna kuracja to 10–12 zabiegów wykonywanych nawet dwa razy w tygodniu. Liczba ustalana jest indywidualnie, w zależności od potrzeb oraz kondycji skóry pacjenta. Pierwsze rezultaty pojawiają się najczęściej po pierwszych 3 zabiegach wykonywanych w regularnych odstępach czasu. Potem wskazane są zabiegi przypominające 1–2 razy w miesiącu. Warto również poddawać się endermologii profilaktycznie raz w miesiącu. Już kilka sesji masażu mechanicznego wyraźnie poprawia stan skóry.
Endermologia LPG Alliance to zabieg, który trwa 10–40 minut – w zależności od obszaru poddawanego terapii.
Endermologia – innowacyjna technologia
Endermologia LPG Alliance to innowacyjny i zaawansowany sprzęt, który zmienia podejście do redukcji cellulitu oraz walki z innymi niedoskonałościami ciała. Zabieg usuwania cellulitu wprowadza w zupełnie nowy wymiar, przynosząc zaskakujące rezultaty.
Metoda mechanicznej stymulacji skóry w naturalny sposób pobudza metabolizm komórek. Wspomaga proces uwalniania tłuszczu i redukuje cellulit, pozwalając utrzymać jednocześnie równowagę biologiczną organizmu.
Endermologia – zalety zabiegu
Nowoczesna technologia zabiegu sprawia, że terapia jest nieinwazyjna oraz bezbolesna dla pacjentki. Endermologia na cellulit nie wymaga rekonwalescencji, dzięki czemu pacjentka może szybko powrócić do swoich codziennych zajęć. Działanie połączonych technologii pozwala osiągnąć rezultaty, które utrzymują się przez długi czas.
Zabieg endermologii na cellulit pozwala szybko i skutecznie pozbyć się problemu pomarańczowej skórki. Dzięki połączeniu energii mechanicznej i podciśnienia terapia podchodzi całościowo do problemu, nie tylko redukując ilość komórek tłuszczowych, ale również stymulując odnowę włókien kolagenowych odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry.