Nie tylko mężczyźni wzdychają na widok fotografii obrazujących idealnie gładkie kobiece nogi. W dzisiejszym świecie postępu również panie z pożądaniem spoglądają na modelki z okładek magazynów- one też chciałyby mieć taką aksamitną skórę na nogach! Dzięki medycynie estetycznej i urozmaiceniu oferty gabinetów kosmetologicznych o usługę laserowej depilacji nóg marzenia o perfekcyjnie i dokładnie ogolonej skórze na łydkach mogą się urzeczywistnić. Laserowa depilacja nóg to istny bestseller w salonach medycyny estetycznej.

Popularny zabieg zawdzięcza swoją sławę trwałemu efektowi oraz bezinwazyjności. Każda kobieta, która choć raz poczuła ból podczas odrywania plastra z woskiem, przyzna, że systematyczne usuwanie niechcianego owłosienia z łydek jest problematyczne. Podczas laserowej depilacji nóg natomiast można wygodnie usiąść w fotelu i obserwować pracę lasera, który pod wpływem wiązki niszczy strukturę cebulek włosowych i bezpowrotnie hamuje wzrost nowego owłosienia. Po zabiegu skóra nie jest podrażniona, nie pojawiają się na niej także przebarwienia, które często występują po depilowaniu nóg w domowym zaciszu.

Kolejnym atutem laserowej depilacji nóg jest 100-procentowa skuteczność usunięcia włosków po skorzystaniu z serii, czyli od 5 do 7 zabiegów. Następne sesje laserowego depilowania nóg należy wykonywać z miesięcznymi przerwami, co sprawia, że dopiero po czasie 4 miesięcy można cieszyć się najlepszymi efektami zabiegu i poczuć niczym wspominana gwiazda rozkładówki.

Warto dodać również, że rok po laserowej depilacji nóg opcjonalnie można skorzystać z tzw. depilacji utrwalającej, której głównym zadaniem jest odświeżenie efektu i eliminacja ewentualnego uczucia chropowatości w miejscach, w których podskórnie kumulują się pozostałości po uszkodzonych cebulkach włosowych.

Podobnie jak inne zabiegi z cyklu depilacji laserowej, tak i trwałe usuwanie owłosienia na nogach należy wykonywać w tzw. zimnych miesiącach, czyli średnio w okresie od września do marca, ponieważ skóra potrzebuje czasu na regeneracje, stąd nie może zostać poddawana działaniu promieni UV.

Laserowa depilacja nóg-charakterystyka

Depilacja nóg laserem jest znacznie skuteczniejsza niż depilacja woskiem, czy golenie nóg tradycyjną maszynką. Depilacja laserowa to nic innego, jak usuwanie włosów, które jest niezwykle skuteczne głównie za sprawą niszczenia redukcji włosa. Co uniemożliwia mu odrastanie. Jest to znacznie mniej bolesna procedura niż depilacja woskiem, czy usuwanie włosów depilatorem elektrycznym, a efekty takiej depilacji są znacznie bardziej długotrwałe. Laserowa depilacja zapewnia znacznie gładszą skórę. Depilacja laserowa to znaczna oszczędność czasu, ponieważ wystarczy kilka zabiegów, aby całkowicie pozbyć się niechcianego owłosienia.

Jakie lasery używa się do depilacji?

Najczęściej wykorzystywanym w tym zabiegu jest laser diodowy wyposażony fale o dwóch długościach 810nm i 940 nm. Posiada on certyfikat potwierdzający jego skuteczność i bezpieczeństwo podczas wykonywania zabiegu. Do depilacji pach stosuje się laser Mediostar Next Pro firmy Asclepion, wykorzystujący dwie długości fali – 810 nm i 940 nm. Poza najnowocześniejszym sprzętem do depilacji, który posiadamy zatrudniamy również odpowiednio wykwalifikowany personel, który należycie i z odpowiednią starannością wykona powierzone mu zadanie.

Na czym polega depilacja laserowa?

Zabieg depilacji laserowej polega na wykorzystaniu wiązki światła i zjawiska, fototermolizy, które polega na destrukcji termicznej tkanek poprzez ciepło wytworzone przez wiązkę światła. Podczas depilacji włosek pochłania energię i struktura włosa wraz z naczynkami krwionośnymi zostają podgrzane. W trakcie trwania zabiegu wychwytuje się te włoski, które są w fazie wzrostu.  Skutkiem wykonania depilacji laserowej jest idealnie gładka skóra. Zabiegi depilacji laserowej można przeprowadzać również latem. Depilacja laserowa jest najbardziej skuteczną metodą usuwania zbędnego owłosienia niż depilacja woskiem gdyż efekty są wieloletnie.

Depilacja dla mężczyzn, co warto wiedzieć?·

Depilacja laserowa jest zabiegiem, na który często decydują się mężczyźni. Mężczyźni najczęściej wybierają depilację miejsc intymnych, pleców oraz klatki piersiowej. Sportowcy znacznie częściej postanawiają usunąć owłosienie z rak i nóg