Powiększanie ust to zabieg, który jeszcze kilka lat temu uchodził za ewenement i był zarezerwowany jedynie dla wąskiego grona celebrytek. Jednak wraz ze wzrostem zainteresowania medycyną estetyczną i wskutek zwiększonego zapotrzebowania na korygowanie mankamentów urody powiększanie ust stało się szczególnie pożądanym zabiegiem wśród kobiet niemal w każdym wieku.

Wypełnienie ust usieciowanym kwasem hialuronowym, bo na tym w praktyce polega zabieg modelowania warg jest bezpiecznym sposobem iniekcji w obszar czerwieni wargowej wykonywanym pod znieczuleniem. Dzięki temu zabieg nie jest zbyt bolesny i co więcej, trwa stosunkowo krótko. „Nakłuwanie” górnej i dolnej wargi zajmuje tylko kwadrans.

Wypełniacz na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego jest dobrze przyswajalny przez organizm, a średnio po czasie od 6 do 12 miesięcy sukcesywnie rozkłada się w ciele, powodując ,,kurczenie się” ust, czyli przywrócenie ich pierwotnych kształtów. Chcąc przedłużyć efekt i ponownie cieszyć się pełnymi wargami można zaaplikować kwas hialuronowy po raz kolejny.

Proces regeneracji po modelowaniu ust wynosi kilka dni, podczas których usta wyglądają nienaturalnie i są lekko opuchnięte. Prawdopodobieństwo wystąpienia poważniejszych powikłań pozabiegowych w postaci zatorów czy stanów zapalnych występuje bardzo rzadko, a jeśli już to zazwyczaj w przypadku, gdy osoba wykonująca zabieg nie zachowała podstawowych zasad aseptyki, dlatego w celu powiększenia ust zaleca się korzystanie z profesjonalnych gabinetów kosmetologii.

 

Powiększanie ust

Powiększanie ust Kielce jest zabiegiem, który jeszcze kilka lat temu uchodził za ewenement i był zarezerwowany jedynie dla wybranych ludzi. Ale wraz ze wzrostem zainteresowania medycyną estetyczną, ale i wskutek zwiększonego zapotrzebowania na korygowanie mankamentów urody powiększanie ust w Kielcach stało się szczególnie pożądanym zabiegiem wśród kobiet niemal w każdym wieku.

Przeciwwskazania do zabiegu powiększania ust przy pomocy kwasu hialuronowego

Choroby autoimmunologiczne

Przeciwwskazaniami do zabiegu powiększania ust może być np. twardzina, czy toczeń, natomiast nie ma przeszkód w wykonaniu zabiegu u pacjentów w początkowej fazie chorób takich jak choroba Hashimoto czy wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Niezbędne będą również aktualne wyniki badań, które wykluczą przeciwwskazania do wykonania zabiegu. U pacjentów w lekkich fazach chorób autoimmunologicznych często wystarczy podniesienie poziomów podawanych leków, aby wykluczyć możliwość reakcji uczuleniowym na zaimplantowany kwas hialuronowy.  Przed zabiegiem należy postarać się o konsultację z lekarzem prowadzącym chorobę i lekarzem z zakresu medycyny estetycznej. Pacjent cierpiący na choroby autoimmunologiczne powinien mieć świadomość dotyczącą znacznego obrzęku i dłuższego okresu rekonwalescencji po zabiegu powiększania ust oraz liczyć się z faktem, że preparat może albo ulec szybkiemu wchłonięciu.

Aparaty ortodontyczne

Jeżeli używasz aparatu ortodontycznego, to na pewno zauważyłaś, że zmienił się również kształt i stopień wywinięcia Twoich ust. Modelowanie i powiększanie warg u osób, które noszą aparat ortodontyczny może powodować efekt asymetrii zarówno bezpośrednio po zabiegu jak i po zdjęciu aparatu.

Planowane zabiegi z zakresu chirurgii szczękowej

Niewielu pacjentów jest świadomych jak ważny jest stan uzębienia i ułożenia kości szczęki i żuchwy w modelowaniu ust kwasem hialuronowym, jak i upiększaniu całego owalu twarzy. W przypadku pacjentów decydujących się na renowację uzębienia zaleca się odroczenie zabiegów powiększania ust z użyciem kwasu hialuronowego.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Kształtne, pełne usta są synonimem piękna. Otulają płaszczem zmysłów. Nic więc dziwnego, że stały się tematem dla poetów, malarzy, fotografów. Wraz z wiekiem i postępującymi procesami starzenia wokół ust zaczynają pojawiać się drobne zmarszczki, a usta tracą jędrność i kolor, mogą nawet stać się nieco spierzchnięte i wysuszone. Dlatego należy dbać o nie starannie, skutecznie i kompleksowo. Modelowanie ust kwasem hialuronowym w ostatnich latach cieszy się szczególną popularnością. To prosty i skuteczny zabieg, który przynosi dobry efekt. Aby zyskać piękne, symetryczne i pełne usta, warto zdecydować się na ich wypełnienie właśnie za sprawą kwasu hialuronowego. Jest to substancja, która naturalnie występuje w ludzkim organizmie.

Starzenie się ust

Usta z wiekiem tracą jędrność i odwadniają się, stają mniej nawilżone, co źle wpływa na ich wyrazistość. Stają się zwężone i pomarszczone, naskórek jest coraz cieńszy, a kąciki zaczynają opadać. Dzieje się tak z powodu stopniowego zanikania gruczołów łojowych i potowych.

Efekt ten najczęściej wywołany jest w wyniku procesu starzenia lub działania innych niepożądanych czynników zewnętrznych, takich jak palenie papierosów, wady zgryzu, zbyt częste i długie przebywanie na słońcu lub nadmierna ekspresja mimiczna. We wszystkich tych przypadkach wygląd ust da się skorygować za pomocą nowoczesnych metod, jednocześnie unikając nieestetycznego wrażenia sztuczności.

Modelowanie ust – skuteczne i bezpieczne

Niektórych natura obdarza zbyt wąskimi ustami. Osoby te mogą czuć się z tego powodu źle, gdyż zbyt wąskie usta mimowolnie kojarzą się z zaciętym wyrazem

twarzy. Często osoby o wąskich ustach są odbierane jako nieżyczliwe. Powiększenie ust może znacząco to zmienić. Twarz o ustach pełnych i wydatnych wydaje się zwykle ładniejsza i sympatyczniejsza.

Optyczne pomniejszenie może nastąpić również w wyniku procesu starzenia. Skóra z wiekiem traci jędrność i odwadnia się, wówczas wargi stają mniej nawilżone, co źle wpływa na ich wyrazistość – objawia się zwężeniem, pomarszczeniem i opadaniem kącików. Przyczyną jest zanikanie gruczołów łojowych i potowych, a także fakt, że naskórek staje się coraz cieńszy.

Efekt ten nie jest jednak związany wyłącznie z procesem starzenia, może go wywoływać również palenie papierosów, wady zgryzu, zbyt częste i długie przebywanie na słońcu lub nadmierna ekspresja mimiczna. We wszystkich tych przypadkach wygląd ust da się skorygować bez użycia skalpela i stołu operacyjnego. Medycyna estetyczna spełnia marzenia współczesnych kobiet o zdrowym, pięknym i młodym wyglądzie. Dlatego właśnie ogromnym zainteresowaniem cieszą się zabiegi powiększania ust.

Powiększanie ust – o zabiegu

Zabieg powiększania ust lub ich regeneracji polega na wstrzykiwaniu maleńkich porcji żelu w usta i ich okolicę za pomocą bardzo cienkiej igły lub kaniuli, która minimalizuje ryzyko pojawienia się siniaków. Powiększanie ust wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub stomatologicznym. W zależności od potrzeby, kwas hialuronowy podawany jest w kontur ust lub w czerwień wargową, w środek ust lub tuż nad górną wargą.

Zabieg trwa ok. 30 minut. Po zabiegu wypełniacz jest praktycznie niewyczuwalny, a usta są miękkie i elastyczne. Czasem może pojawić się obrzęk i zasinienia, które ustępują po 2–4 dniach.
Średni okres utrzymywania się efektów wynosi 6–12 miesięcy.

Zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym jest odpowiedzią na potrzeby Pań, które chcą mieć pełne, nawilżone usta. Po jego wykonaniu można się spodziewać, że

staną się one nieco powiększone, pełniejsze, będą przykuwać wzrok swoim naturalnym odżywionym wyglądem i kolorem. Jest to zabieg skierowany do wszystkich, którzy zmagają się z problemem spierzchniętych, małych, asymetrycznych warg. Efekty zabiegu są natychmiastowe. Już po wyjściu z gabinetu usta staną się ładne i pełne, zniknie problem przesuszania. Ich kształt będzie zdecydowanie bardziej zarysowany na twarzy, a zmarszczki zredukowane.

Powiększanie ust – wskazania do zabiegu:

powiększenie jednej wargi lub obu warg,

korekcja kształtu ust (niwelowanie asymetryczności),

korekcja konturu ust,

podnoszenie kącików ust,

ujędrnianie ust,

nawilżanie ust.

Z zabiegu mogą skorzystać pacjenci w każdym wieku.

Przeciwwskazania do zabiegu powiększania ust:

ciąża,

karmienie piersią,

miejscowe problemy skórne (aktywny trądzik lub aktywna opryszczka),

skłonność do powstawania blizn przerostowych,

nadwrażliwość na kwas hialuronowy,

choroby układu immunologicznego.

Powiększanie ust – po zabiegu

Po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym może się pojawić chwilowy obrzęk, który utrzymuje się od 2 do 4 dni, siniaczki/krwiaczki – do 5 dni i

krótkotrwała bolesność dotykowa. Przez 2 tygodnie należy unikać rozgrzewania i masowania. Ostateczny efekt powiększania ust widoczny jest po około 2 tygodniach, kiedy kwas hialuronowy zostanie rozprowadzony w tkankach. Do tego czasu może być niekiedy wyczuwalne niewielkie stwardnienie tkanek. Osoby, u których występuje skłonność do opryszczki powinny stosować profilaktycznie przez 3 dni przed zabiegiem leki przeciwwirusowe np. Hascovir. Leki te należy przyjmować także przez 2 dni po zabiegu.

Wypełnianie ust – zalety kwasu hialunorowego

Wiele popularnych kremów i innych produktów kosmetycznych ujędrniających i nawilżających skórę zawiera kwas hialuronowy. Ten sam składnik medycyna estetyczna wykorzystuje jako wypełniacz, np. do powiększania ust. Precyzyjne wstrzyknięcie substancji bezpośrednio pod skórę daje niemal natychmiastowe efekty, a nie wymaga pobytu w szpitalu ani długiej rekonwalescencji.

Kwas hialuronowy to polisacharyd występujący naturalnie w ludzkiej skórze. Charakteryzuje się wyjątkową chłonnością i odpowiada za wiązanie wody. Chroni on skórę przed wysychaniem i wiotczeniem, a także zwalcza wolne rodniki, przez które komórki obumierają, co powoduje efekt starzenia. Stanowi również barierę ochronną przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi: silnym promieniowaniem słonecznym, niską temperaturą czy porywistym wiatrem, które to wpływają niekorzystnie na skórę.

Kwas hialuronowy to substancja całkowicie bezpieczna i naturalna, ponieważ jest fizjologiczna, biozgodna i w pełni biodegradowalna. Ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej jest więc znikome. Minimalne jest też ryzyko pękania naczynek czy efektu maski. U niektórych pacjentów może pojawić się jedynie delikatny obrzęk, zaczerwienienie lub zgrubienie skóry. Zwykle jednak te objawy ustępują samoistnie po około trzech dniach.

Zabieg tą metodą wykonuje lekarz medycyny estetycznej w gabinecie zabiegowym, bez potrzeby podawania pacjentowi narkozy oraz zatrzymywania na obserwację w szpitalu. Zabieg jest prawie bezbolesny i trwa około 20 minut.

Za jedyny minus tego typu zabiegów można uznać fakt, że substancja wchłania się jednak do organizmu stopniowo, implanty na bazie żeli hialuronowych są więc nietrwałe, zabiegi trzeba powtarzać co 8–12 miesięcy. Zabieg jest całkowicie bezinwazyjny, bezpieczny i w pełni odwracalny.

Kwas hialuronowy doskonale ujędrnia, koryguje asymetrię i nawilża usta, w których z wiekiem następuje odwodnienie czerwieni wargowej. Kwasem hialuronowym można poprawić: kontur ust, nawilżenie, podnieść kąciki ust i wypełnić tzw. zmarszczki palacza na górnej wardze.

Sposoby na piękne usta – tkanka tłuszczowa

Optyczne powiększenie, odpowiednie wymodelowanie i wypełnienie ust poprawia wygląd całej twarzy i nadaje ustom wymarzoną zmysłowość. Dzięki nowoczesnym metodom medycznym można osiągnąć ten upragniony cel bez skalpela i stołu operacyjnego, w sposób szybki, prosty, skuteczny i mało inwazyjny.

Do modelowania ust używa się obecnie przede wszystkim wypełniaczy na bazie naturalnych, bezpiecznych substancji relaksujących mięśnie. Wstrzyknięcie preparatu pod skórę ust lub w okolice kącików to prosty i szybki zabieg, który minimalizuje efekty niepożądane i czas rekonwalescencji. Popularny jest także innowacyjny soft filling – zabieg kompleksowo modelujący usta zaledwie dwoma wkłuciami miękkiej igły.

Zabiegi z użyciem wypełniaczy polegają na precyzyjnym wstrzykiwaniu odpowiedniej substancji pod skórę – wypełnia się zwykle wargi oraz okolice kącików ust. Rzadko występują jakiekolwiek powikłania, a efekty pojawiają się szybko i zadowalają większość pacjentów.

Popularna stała się także nowa, naturalna metoda. Obecnie modelować kształt ust, a także powiększyć je, można za pomocą własnej tkanki tłuszczowej. To najbardziej

bezpieczny, naturalny i trwały wypełniacz, a efekty uzyskane w ten sposób utrzymują się dłużej niż w przypadku wprowadzenia pod skórę jakiejkolwiek innej substancji.

Zabieg taki ma charakter przeszczepu. Tkanka odciągana jest z jednego miejsca, a wstrzykiwana w inne. Dzięki temu pacjent zarówno pozbywa się jej nadmiaru tam, gdzie jest on niepożądany, jak i otrzymuje wypełnienie punktów nierównych, w których tkanki tłuszczowej jest zbyt mało.

Tą metodą da się osiągnąć niemal każdy efekt: pogrubienie ust, uwydatnienie ich, uniesienie kącików czy rozprostowanie zmarszczek nad górną wargą.

Cennik medycyna estetyczna