Asymetria naszego ciała jest czymś naturalnym. Jednak człowiek często wykazuje tendencje do poprawy i dąży do doskonałości i pełnej symetrii. Chociaż, w niektórych przypadkach jest to nieuzasadnione, to w innych okazuje się konieczne.

Asymetria ust – jak powstaje?

Lekka asymetria ust jest czymś zwyczajnym. Lewa i prawa strona ust u każdego z nas nieznacznie się różni. Jest to zazwyczaj niezauważalne. Zdarzają się jednak sytuacje, w których asymetria powstała na sutek przebytych chorób lub urazów i może być powodem kompleksów z powodu nieatrakcyjnego wyglądu.

Jak zwalczyć asymetrię ust?

W zależności od stopnia deformacji ust, asymetrie zwalcza się za pomocą zabiegów medycyny estetycznej. Wstrzykuje się kwas hialuronowy, który umożliwia modelowanie i wyrównane objętości tej części ciała. Kolejnym sposobem jest wizyta w gabinecie chirurgii plastycznej.

Dużą asymetrie niwelujemy za pomocą chirurgii plastycznej. Gdy usta są już wygojone, a efekt dalej nie jest zadowalający, stosuje się metody medycyny estetycznej i makijażu permanentnego.

Makijaż permanentny ust Kielce

Dzięki temu zabiegowi, możemy odbudować czerwień wargową, wyrównać kształt oraz optycznie zmienić rozmiar ust. Wykonuje się go u osób, dotkniętych urazami jak i tych, u których asymetria wynika z pobudek naturalnych. Korekty dokonuje się wykonując rysunek wstępny, który wyznacza nowy kształt ust. Następnie wykonuje się pigmentację wcześniej wybranym barwnikiem. Daje to zniewalający, trwały efekt, który utrzymuje się nawet do 3 lat.