Fryzjerzy zatrudnieni w atelier She&He wyznawają zasadę, iż fryzjer to artysta, kreator, inspirator do zmian. Dla nich fryzjerstwo to połączenie sztuki, pasji i kreacji. Naszym fryzjerom przyświeca pasja do tworzenia fryzur, które traktują niczym swoje osobliwe dzieła sztuki. W procesie tworzenia dominuje u nich kreatywność i wrażliwość na piękno każdego człowieka. Nasi fryzjerzy inspiracji do tworzenia swych arcydzieł szukają w swoim otoczeniu.

Undercutting

Słynny undercut ma wiele odsłon. Kamil Cesarski zaprezentuje Wam dwie: jedną w formie wygładzonej fryzury, drugą bardziej dynamiczną. Obie łaczą wspólne cechy: geometryczne strzyżenie i cieniowanie. Przygotujcie się na diametralną zmianę wizerunku!

Alternative style

Zdecydowana, odważna i geometryczna – taka właśnie jest linia tej niesztampowej fryzury. Krótko ścięte boki z długą, asymetryczną grzywką nadają włosom alternatywny wymiar.

W I części filmu prezentujemy Wam technikę strzyżenia. W części II będziecie mogli zobaczyć, jak Maciej Wróblewski wykonuje dopełnienie fryzury – przedstawimy Wam zastosowaną technikę koloryzacji.

Glam & Rock

Ogłaszamy powrót undercut i przełamujemy ponadczasowy trend dwoma stylizacjami! Zmiany, zmiany, zmiany…najlepiej duże, bo z długich włosów na krótkie! Mocna dekonstrukcja z zachowaniem objętości włosów jest możliwa! Beata Berendowicz udowadnia, że dzięki odpowiedniemu strzyżeniu można stworzyć dwie stylizacje przy jednoczesnym podkreśleniu naturalnego skrętu włosa. Glam & rock!

Proste cięcie

Grzywka będąca alternatywą dla nowej fryzury zdecydowanie odświeży Twój look, bez radykalnych cięć. W tym sezonie triumfy święci gładka i długa o półokrągłej linii, która w towarzystwie z odpowiednio wycieniowanymi włosami nada fryzurze objętości i lekkości.

Wprawiona w ruch

Pytanie tego sezonu: jak wprawić fryzurę w ruch?! Wiosenne uniesienia nie schodzą z listy hair trendów, dlatego w tym sezonie zmiana kształtu fryzury pożądana! Płaska fryzura?Dekonstrukcja w długościach i subtelny undercutting wydobędą naturalny skręt włosa, podkreślą nową linię strzyżenia i nadadzą dynamizmu!

This is custom heading element with Google Fonts

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

This is custom heading element with Google Fonts

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Nieustannie poszukują oni nowych doznań. Nasi fryzjerzy nieustannie poszukują i dostrzegają piękna tego świata, dlatego też posiadają mnóstwo energii i chęci do samorealizacji. U nas każdy fryzjer to profesjonalista. Nie współpracujemy i nie zatrudniamy amatorów, którzy u nas nie mają, czego szukać. Dla nas fryzjer to przede wszystkim człowiek, który posiada ciągłą chęć rozwoju zawodowego, motywację do samodzielnego podnoszenia swoich kwalifikacji, zdolność do nabywanie nowych umiejętności i bycie osobą ambitną, nastawioną na sukces oraz bycie konkurencyjnym na rynku. Nasi fryzjerzy tymi właśnie cechami się odznaczają. Dzięki swojemu bogatemu warsztatowi i zapleczu wykonują szereg usług, które są na najwyższym poziomie, a przez co zyskują sobie zaufanie klientów i renomę. Nasi fryzjerzy do perfekcji opanowali znajomość doboru fryzury do każdego modelu twarzy. Z łatwością potrafią oni dobrać paletę kolorów pasujących zarówno do oczu, jak i karnacji klienta. Nasi specjaliści doradzają także w sposobach pielęgnacji włosów, szczególnie tych problematycznych – zniszczonych, wypadających, niepodatnych na zabiegi fryzjerskie czy bardzo wrażliwych. Nasi fryzjerzy posługują się w pracy niezbędną wiedzą dermatologiczną, szczególnie tą z zakresu problemów skórnych głowy oraz skóry alergicznej. Owe problemy to bardzo częsta przypadłość współcześnie żyjących ludzi, którzy wręcz zasypywani są silnie działającą chemią, która nie tylko niszczy włosy, ale także rujnuje naturalna barierę ochronną skóry głowy. Fryzjerzy w naszym salonie znają także właściwości substancji zawartych w danych kosmetykach fryzjerskich, zarówno tych przeznaczonych bezpośrednio do stylizacji, jak i tych, służących im do codziennej pielęgnacji włosów, Dlatego też do minimum ograniczyliśmy wszelkiego rodzaju pomyłki czy niedopatrzenia. Nasi specjaliści wiedzą, jak pracować z konkretnym typem włosów i konkretnym typem skóry głowy. Znając skład kosmetyków, których używają potrafią oni zniwelować negatywne skutki wszelkich zabiegów fryzjerskich, również tych wysoce inwazyjnych. Nasi fryzjerzy łączą lata wiedzy teoretycznej z praktyką, przez co nie popełniają błędów, a ich doradztwo i usługi są wypadkową przemyślanego i starannego procesu. Na proces ten składa się rozmowa z klientem, doradztwo oraz usługa. Warsztat pracy naszych specjalistów ponadto opiera się na umiejętności precyzyjnego cięcia i farbowania, pełnej znajomości nowych technik i trendów oraz na sumiennym i rzetelnym. Dla naszych fryzjerów najważniejszym mottem, które przyświeca ich codziennej pracy jest 100% zadowolenie każdego klienta.

Podstawowe i uzupełniające techniki strzyżenia włosów:

* podstawowe:
pozwalają tworzyć bazowe linie konturu zewnętrznego i wewnętrznego. Nadają fryzurze kształt. Są to :palcowanie, cieniowanie

* uzupełniające:
pozwalają kształtować objętość, elementy fryzury i jej teksturę. Są to: degażowanie, teksturowanie, efilowanie

Teraz wam opiszę o co chodzi z tymi technikami:)

1. Palcowanie:
tzw> “technika prostego cięcia”. Stała się podstawową techniką w strzyżeniu fryzur męskich i damskich. Palcowanie stosuje się do skracania i wyrównywania różnych długości włosów z jednoczesnym nadaniem kształtu fryzurze, ujednolicenia zarysu fryzury lub całkowitej zmiany jej kształtu.

Wyróżnia się dwa sposoby palcowania:

* po stronie grzbietowej dłoni:
podczas strzyżenia górnych partii fryzury, całego porostu do jednakowej długości włosów, podczas kontrolowania długości wcześniej ostrzyżonych włosów.
* od strony wewnętrznej dłoni:
podczas strzyżenia i wyrównywania włosów w partiach skroniowych, okolicach uszu i na karku, jak również w celu strzyżenia włosów pod różnymi kątami (projekcja).

2. Cieniowanie:
To technika strzyżenia, która polega na skracaniu długości włosów z jednoczesnym tworzeniem formy stopniowanej. Forma ta charakteryzuje się równomiernym zróżnicowaniem długości włosów od krótkich do długich. Strzyżenie rozpoczyna się od krótkich włosów na granicy porostu (na skroniach i z tyłu głowy) i daje przyrost długości włosów w kierunku korony.
* cieniowanie na tępo:
unosi włosy we fryzurze
* cieniowanie na pióro
przybliża włosy do głowy

3. Degażowanie
To technika przerzedzania włosów mokrych lub suchych na jednej długości. Zalicza się ją do tzw. technik uzupełniających, które stosuje się po strzyżeniu podstawowym.
Umożliwia to:
-zmniejszenie obj. włosów grubych
– złagodzenie formy fryzury

4. Efilowanie
To przerzedzanie włosów z jednoczesnym zróżnicowaniem długości. Stosowane jest do uzyskania łagodnych połączeń pasm włosów o różnych długościach, podtrzymywania włosów dłuższych przez krótsze oraz nadania fryzurze lekkości.
Włosy efilowane są łatwiejsze do ułożenia i zachowują nadaną im formę.

Techniki Efilacji:

* Efilacja Ślizgowa
płytkie, równomierne strzyżenie, usuwanie niewielkich ilości włosów z pasma wydzielonego z separacji pionowej.

* Efilacja Dredowa (skalowanie):’
drobne, szybbkie ruchy czubkami klasycznych nożyczek fryzjerskich lub mocne ruchy środkową częścią obydwu ostrzy degażówek.

* Strzyżenie Kanałowe:
płynne posuwiste ruchy, płytkie strzyżenie. Pasmo nacina się rogiem maszynki lub nieznacznie rozwartymi nożyczkami co daje redukcję objętości w obszarze zewnętrznego konturu

* Pikowanie:
Przypomina dziobanie czubkami nożyczek, które są odwrócone, pikuje się końcówki pasm w celu usunięcia ciężaru z krawędzi fryzury, włosy usuwa się też wewnątrz trzymanego pasma w środku długości, a nawet przy nasadzie zredukowania nadmiernej objętości włosów.

* Wcinanie się w końce pasm:
polega na wcinaniu się mniejszym lub większym fragmentem końców nożyczek w konturową krawędź pasma: płytkie strzyżenie wykonuje się szybko w clu nadania krawędzi lekkości: głębokie strzyżenie polega na jednostajnych, wolniejszych ruchach nożyczek, powoduje nierównomierne przerzedzenie włosów przy linii konturowej w celu stworzenia dynamiki ruchu i usunięcia ciężaru z dolnej części obwodu fryzury

* Ząbkowanie:
praca czubkami nożyczek, które trzyma się ukośnie w stosunku do krawędzi strzyżonego pasma