Komfortowa depilacja woskiem, a zabiegi na ciało

Na czym polega depilacja woskiem? Jest to umiejętne usuwanie mechaniczne włosków (wyrywanie) przy użyciu wosku. Jego zadaniem jest przykleić się do włosa oraz usunąć go wraz z cebulką. Zabieg ten oszczędzi Ci czasu na golenie od dwóch do nawet pięciu tygodni. Czy masz już dość maszynki i codziennego golenia się? Marzysz o natychmiastowym efekcie gładkiej skóry? Chcesz się nią cieszyć dłużej niż jeden dzień?

Jak działa zabieg depilacji woskiem?

Płynny i rozgrzany wosk należy nałożyć zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Taki wosk dociera głęboko w skórę, dzięki czemu może usunąć włos razem z cebulką. Takie usunięcie włoska powoduje, że jego odrost trwa bardzo długo, a włosy depilowane w ten sposób staną się rzadsze i cieńsze.

Taką metodę możemy stosować na wszystkich strefach ciała, na przykład: okolice ust, ręce, pachy, nogi, pachwiny, bikini głębokie oraz ramiona.

Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, jeśli chodzi o depilację woskiem. Depilują się zarówno jak i nastolatki, jak i osoby w wieku średnim czy starsze. Taka metoda zaczyna być bardzo popularna również wśród męskiej płci, którzy chcą się pozbyć owłosienia na plecach czy klatce piersiowej. Na zdecydowanie się na zabieg depilacji woskiem nigdy nie jest za późno, wystarczy wybrać dobry salon kosmetyczny i umówić się na wizytę. Czy są jakieś przeciwskazania do depilacji woskiem?

Z pewnością do takich przeciwskazań należą rozszerzone naczynia włosowate lub żylaki, zapalenie żył, a także alergia na wosk. Należy uważać na taką depilację posiadając również zapalenie mieszków włosowych, stany zapalne i ropne skóry. Należy także uważać na depilację będąc świeżo po opalaniu – włosy są wtedy jaśniejsze i słabsze co skutkuje odpornością na ich wyrywanie.

Sprawdzone zabiegi na ciało

Jak wygląda zabieg depilacji woskiem ? Rozgrzany wcześniej wosk należy rozsmarować na powierzchni ciała którą chcemy usunąć, po czym nakłada się na nią pasek materiału. Taki zabieg można wykonać także metodą bezpaskową dzięki wybraniu odpowiedniego rodzaju wosku. Kiedy taki wosk zastygnie, trzeba mocno napiąć skórę i zdjąć szybko materiał (zawsze w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów). Taki zabieg zdecydowanie zaleca się wykonać w odpowiednim gabinecie kosmetycznym, ponieważ osoba robiąca taki zabieg powinna być wykwalifikowana oraz doświadczona. Będziesz wtedy pewna, że zadba o Ciebie profesjonalnie i będziesz czuć się bezpiecznie. Pamiętaj, że włosy muszą być wyrywane w odpowiedni sposób – nie wolno spowodować przerwania ciągłości naskórka.

Jak często można wykonać taki zabieg? Zabieg depilacji woskiem można wykonać około raz w miesiącu. Gładka skóra po zabiegu utrzymuje się przez około sześć tygodni. Należy również wziąć pod uwagę własne, indywidualne potrzeby oraz tempo wzrostu włosków.

Zalety depilacji woskiem: różnorodność w wyborze miejsca na ciele do depilacji, natychmiastowy efekt, długa przerwa między zabiegami (włosy odrastają dopiero po około 4 tygodniach), regularnie wykonywany zabieg skutecznie osłabia włoski, które z czasem stają się cieńsze, depilacja woskiem nie powoduje na skórze świądu oraz pieczenia, dzięki zabiegowi włoski są usuwane razem z jego cebulkami, co daje długotrwały efekt, depilacja woskiem zapewnia idealnie  gładką skórę bez ciemnych punktów (pozostałości włosków), woskowanie ma podobne działanie jak peeling, podczas odrywania wosku odrywa się także martwy naskórek.

Nasze porady dla depilacji woskiem: zadbaj o regularność zabiegów, nawilż skórę przed oraz po zabiegu. Przesuszona skóra równa się suchym włoskom. Zaniedbanie skóry może spowodować urwanie włosków, a nie całkowite ich wyrwanie.

Poza tym unikaj stosowania tłustych balsamów, złuszczaj naskórek dzięki peelingowi. Zminimalizuje to niekorzystne wrastanie włosków a także dodatkowo poprawi mikrokrążenie skóry, co wpływa na jej odżywienie. Stosuj tylko i wyłącznie profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji skóry po zabiegu, zakup preparat, który opóźni odrost włosów. Zaopatrz się też w krem z filtrem. Nakładaj go szczególnie na partie ciała, które były poddane depilacji woskiem.

– jeśli nie jesteś przekonana – oddaj się w ręce kosmetyczki. Nie wykonuj samodzielnie zabiegu. Unikniesz wtedy stresu oraz poczujesz się bezpiecznie.

Depilacja laserowa

Formą depilacji stałej jest właśnie depilacja laserowa. Co to oznacza? Po zakończeniu całej serii zabiegów włosy w ogóle nie odrosną. Światło lasera jest pochłaniane przez barwnik skóry i włosów – melaninę, które zamienia w ciepło i niszczy trwale cebulkę włosa. Taki zabieg niestety trzeba powtórzyć trzy, cztery, a nawet i siedem razy! Nasze włosy mają trzy fazy wzrostu:

– aktywną – kiedy rosną,

– obumierania – kiedy się jeszcze trzymają, ale już nie rosną,

– spoczynku – kiedy mieszek jest pusty.

 

Jeśli cebulka jest w fazie spoczynku, trzeba niestety zabieg powtórzyć, kiedy włos już odrośnie. I tak kilka razy, do skutku.

Pamiętaj, że przed zabiegiem lekarz zapyta Cię, jakie bierzesz leki oraz jaką masz wytrzymałość na ból. Możliwe też, że wykona test na małej powierzchni skóry, który pozwoli sprawdzić, jakie dawki światła będą najskuteczniejsze.

Po depilacji laserowej unikaj opalania, ponieważ grozi to powstaniem przebarwień na skórze. Nie planuj więc depilacji przed samym urlopem.

Lekarz może odradzić depilację, jeśli Twoje włosy są zbyt jasne, a skóra jest ciemna. Kiedy uzna, że możesz bezpiecznie poddać się zabiegowi od razu, wykona go już na pierwszej wizycie. Przed zabiegiem zadbaj o to, aby Twoja skóra była czysta i sucha, bez żadnych perfum czy balsamu. Zabieg będzie bolał w zależności od urządzenia, depilowanego miejsca, a także od Twojej indywidualnej wrażliwości. Będziesz także odczuwać pieczenie.

Laser nie jest dla każdego

Zabiegu nie wykonasz, jeśli skóra jest opalona. Musisz odczekać, aż opalenizna trochę zblednie. Ciemno opalona skóra pochłonie całkowicie światło lasera i może również dojść do poparzenia, a sama depilacja i tak się nie uda, bo włosy rozjaśnione słońcem nie będą takiego światła wchłaniać.

Nie decyduj się też na laser, kiedy zażywasz leki czy substancje uwrażliwiające skórę na światło np. leki na nadcisnienie, leki stosowane w kardiologii czy w chorobach neurlogicznych, leki psychiatrzyczne, tableki antykoncepcyjne, antybiotyki, a nawet leki z ziół – dziurawiec. Działają w ten sposób też niektóre kosmetyki. Zabieg można też wykluczyć przez różne choroby skóry, uczulenie na światło, a także ciąża.