Makijaż permanentny ust czyli piękny i naturalny wygląd twarzy.

W internecie krąży coraz więcej fotografii rodem z Instagram, z pełnymi, czasem wręcz napompowanymi ustami, które powodują chyba więcej kontrowersji niż zachwytu. Przecież w życiu codziennym nie zależy nam na ustach, które prawie ograniczają pole widzenia, a wyglądają naturalnie i subtelnie. Jednak, co zrobić, jeśli nasze usta nie są tak wyraźne, jakbyśmy sobie tego życzyły? Oczywiście, można codziennie stosować szminki, czy liner do ust albo zdecydować się na świetny zabieg, którym jest makijaż permanentny ust.

W jaki sposób przebiega zabieg?

Pierwszym etapem jest profesjonalna konsultacja, podczas której ustalony zostaje kolor ust a także ich kształt. Bardzo ważne jest, aby wszystkie detale zostały odpowiednio dopasowane do charakteru twarzy, dzięki czemu efekt końcowym będzie do złudzenia przypominał naturalny wygląd.

Po ustaleniu szczegółów, usta poddawane są w pierwszej kolejności lekkiemu pilingowi, a następnie dezynfekcji. Kolejnym krokiem jest narysowanie nowego kształtu ust oraz koloru, na tym etapie Klientka może zaakceptować ich wygląd, możliwe jest także naniesienie poprawek.

W momencie, gdy wszystkie detale spełniają oczekiwania, następuje zabieg finalny, który trwa około godziny. Dzięki zastosowaniu środka znieczulającego, jest on bezbolesny.

Przez około 48 godzin od zabiegu, występować może lekki obrzęk i napuchnięcie ust. W celu ich łagodzenia zaleca się stosowanie skruszonego i zawiniętego w chusteczkę lodu.

Następnie po upływie około miesiąca czasu, należy umówić się na kolejną wizytę, aby nanieść korektę i uzyskać optymalny rezultat.

Makijaż permanentny ust – jak zadbać o nie po zabiegu?

W celu zapewnienia optymalnego efektu oraz właściwej regeneracji, przez tydzień  zalecone jest stosowanie specjalnej maści. Nie należy także spożywać gorących potraw, ani napojów, do picia których powinno się używać słomki. Także przez dwa tygodnie powinno się unikać produktów do makijażu oraz demakijażu w okolicy ust, a także sauny, basenów oraz słońca, które może spowodować przebarwienia.

Istnieje także kilka sytuacji, w których nie jest możliwe przeprowadzenie zabiegu. Są to choroby zakaźne, choroby serca, nowotwory, padaczka, infekcje, bielactwo, łuszczyca, nieustabilizowana cukrzyca oraz anemia, a także opryszczka, wszelkie stany zapalne wokół ust, czy apart na zębach. Odmawia się również przeprowadzenia zabiegu kobietom w ciąży oraz osobom przyjmującym steroidy lub antybiotyki.

Natomiast cena makijażu permanentnego ust waha się od 250 do 1400 złotych. Kwota zależna jest od rozwiązania, na które się zdecydujemy.