Piękne dłonie – domena prawdziwego mężczyzny

Dawniej manicure odbierany był przez mężczyzn jako coś wstydliwego i zbędnego. Obecnie mężczyźni chcą być zadbani, mieć piękne, zdrowe, estetyczne paznokcie i nie wstydzą się tego. Wiedzą, że to kolejna tuż obok fryzjera forma dbania o swój wizerunek, ponieważ dłonie są wizytówką człowieka.

Zadbane dłonie świadczą o tym, iż ich właściciel jest prawdziwym dżentelmenem. Odpowiednia pielęgnacja dłoni i paznokci to nie tylko kwestia estetyki, ale i zdrowia. Regularnie obcinane paznokcie nie łamią się i nie wrastają. Odpowiednie preparaty do mycia rąk oraz do ich nawilżania sprawiają, że skóra jest utrzymana w optymalnej równowadze, nie przesusza się, nie pęka. To bardzo ważne szczególnie dla tych panów, którzy pracują w trudnych warunkach i są narażeni na działanie zmiennych czynników pogodowych lub chemicznych. Manicure męski można traktować jako procedurę terapeutyczną, pielęgnacyjną lub wspomagającą utrzymanie higieny i pięknego wyglądu dłoni i paznokci. Zadbane, męskie dłonie pozytywnie wpływają na ogólny wizerunek i postrzeganie przez innych. Wymagają szczególnego zainteresowania, czyli odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych.

Męski manicure klasyczny

Męski manicure polega na starannym opiłowaniu płytki paznokciowej oraz usunięciu nieestetycznych skórek. Dłonie nabierają eleganckiego wyglądu, stanowiąc idealne wykończenie wizerunku pewnego siebie i zadbanego mężczyzny. Manicure dla mężczyzn nie różni się w zasadzie od damskiego. Z powodu twardszej skóry wykorzystuje się czasem inne przybory kosmetyczne. Klasyczny zabieg polega na: zmiękczeniu i usunięciu skórek przypaznokciowych, skróceniu i opiłowaniu paznokci oraz wypolerowaniu ich płytek, natłuszczeniu skóry oliwką, w wersji SPA, polecanej przy zniszczonej skórze dłoni, wykonaniu peelingu połączonego z masażem, oraz zastosowanie kąpieli w parafinie.

Męski manicure klasyczny – przebieg zabiegu

Męski manicure trwa zwykle około 30–40 minut. Pierwszym etapem jest skrócenie paznokci. Stylista nada im pożądany kształt, a także wyrówna ich powierzchnię. Etap ten jest zupełnie bezbolesny. Następnie wykonuje się kąpiel wodną. Dłonie są moczone przez kilka, kilkanaście minut, aby zmiękczyć skórki. Na wały paznokciowe nakładany jest specjalny preparat, ułatwiający usunięcie skórek. Najbardziej widoczne skórki usuwane są za pomocą cążek lub frezarki.

W kolejnym etapie należy określić, czy paznokcie mają pozostać matowe, czy też błyszczące. Istnieje bowiem możliwość aplikacji preparatu odżywczego, który pozostawi lekki, matowy film. Inna opcja to wypolerowanie płytki paznokci przy pomocy polerki. Na końcu zabiegu aplikuje się krem nawilżający na całe dłonie. To produkt, który powinien na stałe zagościć w każdej męskiej łazience. Krem do rąk odpowiednio nawilża i zmiękcza skórę, dzięki czemu dłonie są przyjemne w dotyku.

Męski manicure to zabieg przeznaczony właściwe dla każdego mężczyzny, bez względu na to, jaki rodzaj pracy wykonuje. Piękne paznokcie wzmocnią pewność siebie i poprawią samopoczucie.

Jak dbać o paznokcie?

Niezależnie od płci, o skórę należy dbać. Pozostawiona sama sobie staje się zaczerwieniona, szorstka i popękana. Odpowiednio do pory roku należy dobrać krem do rąk. Zimą należy używać preparatów o obniżonej zawartości wody, a więc lżejszych. Warto, żeby zimowe kremy miały w składzie lanolinę i witaminę A+E. Latem natomiast najlepiej używać kremów bardziej tłustych, które zawierają glicerynę. Manicure męski należy wykonywać raz w miesiącu. Pielęgnacja paznokci nie jest mniej ważna od pielęgnacji włosów, zarostu, czy skóry, dlatego wizyta u kosmetyczki jest bardzo ważna. Dobrze wykonany męski manicure będzie nie tylko zabiegiem upiększającym, ale przede wszystkim wspaniałą okazją do relaksu.