Jak dbać o stopy?

Pedicure męski jest specjalistycznym zabiegiem, który poprawia kondycję skóry stóp i sprawia, że wyglądają estetyczne. Głównym celem zabiegu jest usunięcie zrogowaciałego naskórka i zgrubień w obrębie stóp od strony podeszwowej za pomocą frezarki podologicznej. Pedicure obejmuje również opracowanie skórek i nadanie paznokciom odpowiedniego kształtu. Podczas pedicure, stopy poddane są pielęgnacji na bazie profesjonalnych produktów. Zabieg rozpoczyna przyjemna kąpiel stóp. Dzięki kąpieli naskórek jest odpowiednio zmiękczony i przygotowany do dalszego etapu zabiegu. Peeling intensywnie nawilża i wygładza naskórek. Krem do stóp wzmacnia warstwę ochronną naskórka i pozostawia stopy delikatne i gładkie. Pedicure dla mężczyzn jest najchętniej wybieranym przez klientów płci męskiej zabiegiem, ponieważ to bardzo relaksujący i przyjemny zabieg.

W naszej ofercie mamy kilka atrakcyjnych propozycji zabiegów na stopy. Są to:

pedicure męski – klasyczne opracowanie i oczyszczenie paznokci oraz całych stóp, usunięcie zrogowaceń;

Przeciwwskazaniami do zabiegu pedicure dla panów są grzybice oraz drożdżyce stóp i paznokci, stany zapalne, zranienia, przerwanie ciągłości naskórka na stopach.

Klasyczny pedicure dla mężczyzn

Klasyczny pedicure stóp rozpoczyna odprężająca kąpiel stóp. Ma ona za zadanie zmiękczyć naskórek tak, by bez trudu można było usunąć zgrubienia czy skórki. Następnym etapem jest skrócenie płytki paznokciowej w taki sposób, by nie wrastała po bokach. Kształt paznokcia nadawany jest w taki sposób, żeby pasował do kształtu stopy, uwzględnił stan paznokcia i jego kondycję. Skórki miękkie po kąpieli łatwiej odsunąć i usunąć cążkami, dlatego ten etap zabiegu zawsze przebiega szybko i bez bólu. Po wymoczeniu i osuszeniu skóry ręcznikiem następuje ścieranie przy użyciu specjalnej tarki lub frezarki elektrycznej. Jeśli nie jest on bardzo gruby i twardy, można wykonać peeling.

Pedicure dla mężczyzn obejmuje także usuwanie zgrubień, modzeli, odcisków czy zrogowaciałego naskórka. Pedicure SPA dodatkowo obejmuje nałożenie odżywczej maski na stopy oraz ich masaż. Masowanie stóp pobudza krążenie krwi, relaksuje i odpręża, pobudza do działania receptory, których w dolnej podeszwie stopy jest mnóstwo. Masaż stóp pomoże się głębiej wchłonąć odżywczym substancjom zawartym w masce, pobudzi krążenie krwi, wspomoże usuwanie toksyn z organizmu, rozluźni mięśnie i ścięgna.

Pedicure kwasami dla mężczyzn

Pedicure kwasami to doskonały dodatek, bardzo dokładnie oczyszcza stopy, a w szczególności: złuszcza i usuwa martwy zrogowaciały naskórek i zanieczyszczenia, dogłębnie oczyszcza i nawilża skórę stóp, regeneruje i odradza, przyspiesza proces gojenia mikrourazów.