Dermapen jest to urządzenie, przy pomocy którego można w skuteczny sposób poprawić wygląd skóry w praktycznie każdym miejscu na ciele.
Główną jego funkcją jest wykonywanie mikronakłuć, które mają za zadanie pobudzić skórę do regeneracji. Posiada on pewną istotną zaletę – zabieg może być stosowany nawet u osób cienką i delikatną skórą. Warto dodać, że dermapen stanowi również alternatywę dla zabiegów mezoterapii igłowej oraz tej z użyciem rollerów.
W tym przypadku, automatyczna metoda nakłuwania jest bardziej skuteczna i efektywniej pobudza skórę do produkcji nowych włókien kolagenowych, ponieważ jest w pełni automatyczna.
Należy też zauważyć, że wprowadzanie do głębszych warstw skóry substancji odżywczych powoduje, że skóra będzie lepiej nawilżona oraz zdrowsza.
Wskazaniami do tego typu zabiegu są różnego rodzaju problemy skórne, możemy do nich zaliczyć: zmarszczki, cellulit, rozstępy, rozszerzone pory,  zwiotczała i wysuszona skóra, blizny i znamiona oraz wypadanie włosów.
Warto też zauważyć, że o skuteczności Dermapenu świadczy pierwsze miejsce w kategorii Best Medical Device na targach Aesthetic Show w USA.