Fotoodmładzanie to skuteczna metoda przeciwdziałania procesom starzenia się skóry. Dzięki oddziaływaniu fali elektromagnetycznej o długości mieszczącej się w spektrum promieniowania świetlnego można uzyskać spektakularne efekty. Zabieg ten cechuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa i jest doskonałą alternatywą chirurgicznych metod.

Fotoodmładzanie Kielce – dla kogo?

Zabieg polecany jest osobom, które chcą przeciwdziałać procesom starzenia się skóry. Fotoodmładzanie Kielce jest odpowiednie już dla trzydziestoletnich kobiet, u których pojawiają się pierwsze objawy starzenia się skóry.

Fotoodmładzanie – metoda na starzenie się

Starzenie się jest procesem nieuchronnie dotykającym każdego z nas. Jednym z narządów, które proces ten dotyka najszybciej jest skóra. W jego przebiegu dochodzi do rozluźnienia struktury, a także utraty znacznej liczby włókien kolagenowych i elastynowych, obficie występujących w młodej skórze. Efektem jest zmniejszenie jej jędrności. Ponadto znacznie zmniejsza się zawartość kwasu hialuronowego, którego rolą jest wiązanie cząsteczek wody i zapewnienie odpowiedniego nawilżenia, a co za tym idzie napięcia powłok. Dochodzi również do zaniku podskórnej tkanki tłuszczowej. Substancje te odpowiadają za młody i świeży wygląd skóry. Doskonałą metodą w walce ze starzeniem się jest fotoodmładzanie.

Co to jest fotoodmładzanie?

Fotoodmładzanie to zabieg, który polega na naświetlaniu skóry twarzy strumieniem światła o niskiej gęstości energii. Powoduje rozgrzewanie tkanek, dzięki czemu sprawia, że skóra rozpoczyna proces bardzo intensywnej regeneracji. Światło wnika w głąb skóry, gdzie absorbowane jest między innymi przez melaninę. To właśnie zaburzenia w poziomie melaniny sprawiają, że na skórze mogą powstawać przebarwienia. Światło, wnikające w głąb skóry, uruchamia szereg procesów, dzięki czemu odbudowa naskórka następuje bardzo szybko.

Fotoodmładzanie jest stosunkowo nową propozycją medycyny estetycznej, jednak niemal natychmiast zdobyło ogromną popularność. Prosty zabieg pozwala na usunięcie wielu objawów starzenia się skóry: zaczerwienień, rozszerzonych porów, przebarwień i zmarszczek.

Fotoodmładzanie jest metodą przeciwdziałania procesom starzenia się skóry wykorzystującą oddziaływanie fali elektromagnetycznej o długości mieszczącej się w spektrum promieniowania świetlnego. Zabieg fotoodmładzania z wykorzystaniem lasera charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem i stosunkowo niskim ryzykiem powikłań.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg wymaga szczególnego przygotowania. 6 miesięcy przed zabiegiem należy zakończyć kurację doustną retinoidami. Około 3 tygodnie przed każdym zabiegiem nie należy stosować kremów, maści z zawartością retinoidów oraz kwasów owocowych w miejscu poddawanym zabiegowi. 2 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić leki światło uwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu np. dziurawiec, nagietek, herbatkę typu figura. Kilka tygodni przed zabiegiem nie wolno się opalać, korzystać z solarium i używać samoopalacza. Tydzień przed zabiegiem, nie należy stosować peelingów i innych preparatów złuszczających naskórek oraz kremów depilujących, a 3 dni przed zabiegiem zakończyć kurację antybiotykami.

Fotoodmładzanie – przebieg zabiegu

Przed przeprowadzeniem zabiegu konieczna jest konsultacja ze specjalistą i zebranie dokładnego wywiadu celem określenia występowania ewentualnych przeciwwskazań do procedury fotoodmładzania. Następnie na okolicę ciała, która ma być poddawana zabiegowi nakłada się żel, taki sam jak ten wykorzystywany do badań USG. Następnie skórę poddaje się pulsacyjnemu działaniu promieniowaniu lasera.

Światło emitowane przez laser charakteryzuje się niską gęstością. Powodując przegrzanie skóry doprowadza do przebudowy i skracania włókien kolagenowych i elastynowych, a także do pobudzania wytwarzania nowych włókien. Efektem tego jest poprawa napięcia i jędrności skóry, a w rezultacie odmłodzenie jej wyglądu.

Czas trwania całego zabiegu trwa około 1 godziny. W trakcie jego trwania może być odczuwalny dyskomfort i pieczenie. Ponadto stosunkowo często obserwuje się występowanie obrzęku oraz rumienia w okolicy poddawanej zabiegowi. Objawy te zazwyczaj samoistnie ustępują już po kilku minutach.

Około trzy tygodnie po zabiegu, w obrębie skóry może występować przeczulica, a także nadwrażliwość skóry na bodźce. W tym czasie należy zadbać o właściwą ochronę skóry. Należy unikać ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe, nie należy się opalać.

Jak działa laser podczas zabiegu fotoodmładzania?

Podstawowy mechanizm działania przeciwstarzeniowego skóry polega na wywoływaniu precyzyjnego przegrzania skóry w pożądanych miejscach, czego efektem jest wywoływanie jej mikrouszkodzeń. W rezultacie dochodzi do pobudzenia procesów regeneracyjnych. Przejawiają się one stymulacją syntezy włókien kolagenowych i elastynowych. Skutkuje to poprawieniem jędrności skóry i jej napięcia. Dzięki temu mechanizmowi dochodzi do zmniejszenia, a niejednokrotnie całkowitej likwidacji zmarszczek.

Ponadto działanie lasera pozwala na zamykanie nadmiernie rozszerzonych porów skóry, usuwanie przebarwień, a także zamykanie rozszerzonych naczyń krwionośnych. Wskutek powyższych procesów dochodzi do odmłodzenia wyglądu i poprawy jego atrakcyjności.

Fotoodmładzanie – wskazania do zabiegu

Zabieg fotoodmładzania z wykorzystaniem lasera jest adresowany przede wszystkim do osób, które w bezpieczny i praktycznie nieinwazyjny sposób pragną przeciwdziałać procesom starzenia się skóry. Jest przeznaczony dla osób, które mają przebarwienia, drobne naczynka na twarzy lub rumień oraz wiotką skórę.

Fotoodmładzanie – przeciwwskazania do zabiegu

Fotoodmładzanie z wykorzystaniem lasera jest przeciwwskazane u niektórych grup pacjentów. Jego przeprowadzania nie zaleca się u osób z opalenizną, a także stosujących leki zawierające beta-karoten. U tych pacjentów skóra charakteryzuje się zwiększoną wrażliwością i większe jest ryzyko powikłań zabiegu. Zabiegu nie można wykonywać u kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia piersią.

Nie zaleca się też jego wykonywania u osób cierpiących na cukrzycę, poważne przewlekłe schorzenia układu sercowo-naczyniowego, u pacjentów ze zdiagnozowanymi aktywnymi chorobami o podłożu autoimmunologicznym, nowotworami, a także chorobami układu wewnątrzwydzielniczego (tarczycy, nadnerczy, gonad, czy przysadki mózgowej).

Zabiegu fotoodmładzania nie wykonuje się także u osób z aktywnymi zmianami zapalnymi i zakażeniami, zwłaszcza w obrębie skóry. Przeciwwskazany jest również u pacjentów stosujących przewlekle leki modulujące funkcjonowanie układu krzepnięcia, na przykład wszelkiego rodzaju leki przeciwzakrzepowe.

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg fotoodmładzania trwa od 5 do 30 minut. Podczas niego możliwe jest odczuwanie delikatnego pieczenia czy swędzenia skóry, jednak naświetlanie nie powoduje dużego dyskomfortu. Po zakończonym zabiegu skóra może być zaczerwieniona, ale pierwsze efekty widoczne są od razu. Bardzo ważne jest, aby po zabiegu nie korzystać z sauny, nie wykonywać intensywnych treningów oraz by stosować silne kremy z filtrem. Oprócz tego należy bezwzględnie zrezygnować z używania kosmetyków, które w składzie mają alkohol – po fotoodmładzaniu skóra musi się odpowiednio zregenerować, aby efekty były naprawdę dobre.

Fotoodmładzanie – efekty zabiegu

Fotoodmładzanie pozwala na zlikwidowanie pierwszych objawów starzenia się skóry, a dodatkowo sprawia, że rozszerzone pory czy przebarwienia znikają. Z uwagi na stosunkowo niską cenę, krótki czas trwania zabiegu oraz szybkie efekty, jest to

jedna z najbardziej skutecznych metod na zachowanie pięknego wyglądu i młodzieńczej cery, pełnej blasku.

Zabieg fotoodmładzania jest bardzo skuteczny, a efekty widoczne są po krótkim czasie. Skóra ulega wyraźnej poprawie już po kilku sesjach. Jest bezinwazyjny i bezpieczny, przez co może być wykonywany w odstępach kilkutygodniowych.

Fotoodmładzanie nie tylko wizualnie poprawia wygląd skóry, ale także leczy ją poprzez pobudzenie do produkcji nowych włókien kolagenowych. Dzięki temu zmarszczki są zniwelowane, gęstość i napięcie skóry poprawione, a koloryt wyrównany.

Fotoodmładzanie zmniejsza zmarszczki, wyrównuje koloryt skóry, a także poprawia jej gęstość. Jest bezpieczniejszym sposobem na poprawę kondycji skóry, niż peelingi chemiczne czy dermabrazja laserowa, ponieważ zabieg ten nie niszczy, nie usuwa zewnętrznej warstwy naskórka, który spełnia funkcję ochronną skóry.

Aby osiągnąć najlepszy efekt, należy poddać się około pięciu naświetlaniom w okresie od czterech do sześciu tygodni. Wtedy wygląd skóry ulegnie wyraźnej poprawie, jednak pierwsze efekty widać już po dwóch, trzech zabiegach.

Zabieg ma na celu regenerację kondycji skóry, niwelację trądziku oraz redukcję oznak starzenia się skóry. Najczęściej fotoodmładzaniu poddawana jest twarz, szyja, dekolt oraz wierzchnia część dłoni.

Ile zabiegów wykonać?

W zależności od kondycji skóry zaleca się wykonanie serii 2–4 zabiegów, w odstępach 4 tygodni. Po zabiegu efekty widoczne są niemal natychmiastowo, jednak najlepsze, najbardziej widoczne rezultaty, uzyskujemy po wykonaniu serii.

W wyniku kuracji skóra zyskuje naturalny, zdrowy, a przede wszystkim wyrównany koloryt, ulega naprężeniu dzięki czemu poprawia się kształt owalu twarzy. Zaś niewielkie płytkie zmarszczki oraz nierówności skórne znikają lub znacząco się wypłycają.

Fotoodmładzanie – po zabiegu

Kilka minut po wykonaniu zabiegu fotoodmładzania, skóra może stać się lekko zaczerwieniona i obrzęknięta, a po upływie kilku dni zaczyna się lekkie złuszczanie naskórka. Wystarczą 2–3 serie naświetlań, by dostrzec pierwsze efekty fotoodmładzania. W ciągu 2–3 tygodni skóra może być nieco nadwrażliwa. Z tego względu specjaliści radzą unikać w tym czasie korzystania z sauny, opalania na słońcu, stosowania makijażu, korzystania z sauny, intensywnej aktywności fizycznej. Pacjentka po zabiegu może wrócić do normalnej pielęgnacji skóry. Trzeba koniecznie pamiętać o prawidłowym nawilżeniu skóry. Ponadto przez kilka dni należy unikać promieni UV.

Fotoodmładzanie to odmładzanie skóry za pomocą światła. Zabieg stymuluje produkcję kolagenu, dzięki czemu skóra staje się elastyczna i gładka. W sposób kompleksowy niweluje oznaki starzenia się skóry, poprawia jej koloryt i zwęża pory. Ilość użytego ciepła i światła jest odpowiednio dobrana, aby w sposób bezpieczny poddawać zabiegowi nawet bardzo wrażliwe okolice twarzy. Po wykonaniu serii zabiegów skóra nabiera blasku, jest napięta i dobrze ukrwiona. Za pomocą fotoodmładzania można zredukować zwiotczenia skóry twarzy, obwisły podbródek, unieść opadającą powiekę oraz przeprowadzić skuteczny lifting twarzy, szyi i dekoltu.