Makijaż permanentny zalecenia  – Salon kosmetyczny she he kielce – w jaki sposób przygotować się do zabiegu?

Przed wykonaniem zabiegu makijaż permanentny, najlepiej nałożyć standardowy makijaż, identyczny do tego, który stosowany jest na co dzień, dzięki temu lingeristka dowie się, jaki wygląd odpowiada Ci najbardziej.

Makijaż permanentny zalecenia – ogólne

W dniu zaplanowanego zabiegu prosi się, aby klientki nie piły kawy oraz produktów z zawartością kofeiny. Zabrania się także, na 24 godziny przez zabiegiem stosowania aspiryny oraz spożywania alkoholu.

Makijaż permanentny zalecenia dotyczące poszczególnych części twarzy.

Na 2 tygodnie przez przewidzianym zabiegiem, należy wstrzymać się od regulacji brwi.
Również na miesiąc przed zabiegiem nie należy stosować zabiegów złuszczających skórę twarzy, takich jak peeling, mezoterapia, a także wszelkich zabiegów z obszaru medycyny estetycznej w miejscach, które poddane będą pigmentacji.
Osobom planującym wykonanie Botoxu, zaleca się przyjęcie preparatu około 2 – 3 tygodnie przez planowanym wykonaniem makijażu permanentnego.

  • Kreski:

W przypadku wizyty mającej na celu wykonanie trwałego makijażu kresek, należy zaprzestać stosowanie środków na porost rzęs minimum trzy miesiące przed terminem umówionej bądź planowanej wizyty.
W dniu zabiegu nie należy stosować tuszu ani sztucznych rzęs.
Warto również miesiąc przed zabiegiem, profilaktycznie stosować suplement diety wzmacniający naczynia krwionośne.

  • Usta:

Zanim zabieg zostanie wykonany, minimum dni wcześniej zaleca się stosowanie maski z wazeliny na noc, należy bowiem zadbać o odpowiednie nawilżenie ust.
W przypadku pojawienia się opryszczki, najlepiej odłożyć wykonanie makijażu na około 1,5 miesiąca, aż do jej pomyślnego wygojenia.

Makijaż permanentny zalecenia – jak dbać o skórę po zabiegu?

makijaż permanentny zalecenia

Pierwsze 3 do 7 dni to okres wzmożonego gojenia, w trakcie którego zaleca się stosowanie ciemniejszego koloru makijażu.
Po tym okresie naskórek zostanie złuszczony, a skóra zyska jaśniejszą barwę.
Efekt finalny staje się widoczny po około 30 dniach. W celu uzyskania trwałego oraz najlepszego efektu, zabieg powinien składać się z dwóch spotkań, które następują po sobie w odstępach od 1 do 3 miesięcy.

Warto pamiętać: właściwa pielęgnacja skóry po przeprowadzonych zabiegu makijaż permanentny kielce wpływa na efekt końcowy.
Po skończonym zabiegu, lingeristka udziela niezbędnych informacji, dotyczących pielęgnacji twarzy.

Czego należy unikać po zabiegu makijaż permanentny – czyli przeciwwskazania ogólne.

Pierwsze 14 dni:

  • Zakaz wizyt w solarium oraz kąpieli słonecznych.
  • Zakaz korzystania z sauny oraz basenu.

Pierwsze 7 dni:

  • Zabrania się stosowania kremów oraz toników, płynów micelarnych oraz innych preparatów z zawartością substancji aktywnych.
  • Należy unikać aktywności fizycznej.
  • Zabronione jest również wykonywanie makijażu w obszarze pigmentacji.

Pierwsza doba:

  • Zabrania się spożywania alkoholu oraz produktów zawierających kofeinę oraz przyjmowania aspiryny.

Makijaż permanentny – przeciwwskazania dotyczące zabiegu

Zabieg polegający na wykonaniu makijażu permanentnego jest bezpieczny dla zdrowia oraz skóry, występują jednak czynniki, które uniemożliwiają jego wykonanie.
Warto zapoznać się z listą, zwłaszcza w przypadku osób, które rozważają możliwość skorzystania zabiegu.

  • Alergie

Osoby uczulone na kosmetyki, metale ciężkie lub hennę, minimum miesiąc przed zabiegiem powinny umówić się na próbę uczuleniową, której zadaniem jest wykluczenie ewentualnych reakcji alergicznych.

  • Infekcje

Wymagane jest, aby osoby przychodzące na zabieg do salonu kosmetycznego she he, były w pełni zdrowe. Wszelkie infekcje wirusowe lub bakteryjne są stanowczym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu.
W przypadku grypy bądź innej choroby a także opryszczki, przed wykonaniem makijażu, należy w pełni wrócić do zdrowia.

  • Cukrzyca

Choroba ta oznacza jednoznacznego braku możliwości wykonania makijażu permanentnego. Jednak przeprowadzeniem zabiegu wymagana jest zgoda lekarza, stwierdzająca stabilny stan zdrowia oraz brak przeciwwskazań.

  • Nowotwór

Makijaż permanentny brwi i oczu stosowany jest u osób po chemioterapii, aby zakryć skutki leczenia tego rodzaju metodą. Do przeprowadzenia zabiegu niezbędna jest zgoda lekarza oraz prawidłowe wyniki krwi.
Należy również pamiętać, że z uwagi na chemioterapie wzrasta podatność na infekcje. Nie istnieje także możliwość zagwarantowania prawidłowego przyjęcia się barwnika w skórze.

  • Leki rozrzedzające krew

Osoby stosujące leki na rozrzedzenie krwi narażone są na niewielki krwawienia spowodowane kruchością naczyń krwionośnych.
Należy poinformować salon kosmetyczny o przyjmowanych lekach, co pomoże zadecydować, czy przeprowadzenie zabiegu jest możliwe oraz ułatwi ewentualny dobór odpowiedniej techniki.

  • Leki Sterydowe oraz retinoidy

Osoby, które stosują lub stosowały zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne leki sterydowe i retinoidowe, bezwzględnie powinny poinformować o tym lingeristkę odpowiedzialną za przeprowadzenie zabiegu.
W przypadku kuracji maścią sterydową lub retinoidową w miejscu pigmentacji, zaleca się wstrzymanie od przeprowadzenia zabiegu na okres od 3 do 6 miesięcy z uwagi na cienki naskórek oraz rozszerzone naczynia krwionośne.

  • Ciąża

Z uwagi na zdrowie oraz bezpieczeństwo dziecka, kobietom w ciąży kategorycznie odmawia się wykonania makijażu permanentnego, w związku ze stosowanym znieczuleniem oraz barwnikami, które mogą mieć wpływ na stan płodu.

  • Kobiety karmiące piersią

Z uwagi na podniesiony poziom hormonów w trakcie karmienia piersią, aplikacja pigmentów staje się utrudniona. Również proces gojenia może przebiegać mniej efektownie i skutecznie.
Dodatkowo, przed wykonaniem makijażu ust zaleca się zastosowanie leku przeciwwirusowego, który jest przeciwwskazany kobietom karmiącym piersiom.

  • Opalenizna

Opalenizna uniemożliwia właściwy dobór pigmentu do naturalnego koloru skóry, dlatego mocna i świeża stanowi przeciwwskazanie do przeprowadzenia zabiegu. Wizytę w salonie kosmetycznym she he kielce sugeruję się minimum po miesiącu od kąpieli słonecznej, czy wizyty w solarium.

  • Odżywki na porost rzęs i brwi

Osoby stosujące odżywki na porost rzęs i brwi, muszą najpierw zakończyć kurację.
Po upływie od 3 do 6 miesięcy od zaprzestania korzystania z preparatów możliwe jest wykonanie makijażu permanentnego oczu i brwi.

  • Sztuczne rzęsy

Osoby, które stosują sztuczne rzęsy, przed wizytą w salonie proszone są o ich zdjęcie. Ich obecność uniemożliwia przeprowadzenie zabiegu w okolicach oczu oraz brwi.

  • Botox

Przeprowadzenie zabiegu możliwe jest dopiero po upływie 2 tygodni od przyjęcia zastrzyku z Botoxem.

  • Świeżo powiększone/wypełnione usta

Osobom, które zastosowały kwas hialuronowy zaleca się wstrzymanie od zabiegu makijażu ust przez okres 4 tygodni.

  • Słoneczne wakacje

Należy wziąć pod uwagę, iż po przeprowadzonym zabiegu makijażu permanentnego, przez minimum 2 tygodnie, niewskazane jest opalanie oraz wystawianie skóry na intensywne działanie promieni słonecznych.
Jeśli masz już umówiony zabieg tuż przed planowanym wyjazdem, najlepszym rozwiązaniem jest przełożenie wizyty w salonie na inny termin.

Również schorzenia takie jak reumatoidalne zapalenie stawów bądź nawracające stany zapalne spojówek ( w przypadku makijażu oczu) oraz zaawansowane choroby tarczycy i hemofilia to przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu.

Zarezerwuj wizytę online